Pasak jo, dvišalių santykių su Rusija "perkrovimas" - produktyviausia B.Obamos užsienio politikos dalis, įskaitant ir naują Strateginės puolamosios ginkluotės mažinimo sutartį, tranzitą per Rusiją į Afganistaną, besiplečiantį bendradarbiavimą tarp Rusijos ir NATO.

Per susitikimą bus toliau aptariami dvišaliai santykiai, pareiškė Baltųjų rūmų atstovas.

Kremlius patvirtino, jog Rusijos ir JAV prezidentai ketina susitikti per G-8 renginį Prancūzijoje gegužės 26-27 dienomis.

D.Medvedevas balandį sakė, kad norėtų su B.Obama aptarti vizų problemą.

Rusijos atstovas prie NATO Dmitrijus Rogozinas minėjo, jog JAV ir Rusijos prezidentai aptars ir priešraketinės gynybos temą.

JAV prezidentas taip pat susitiks su Prancūzijos prezidentu Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi) ir Japonijos ministru pirmininku Naoto Kanu (Naotu Kanu).

Savo ruožtu, JAV prezidento padėjėjas ekonomikos klausimais Michaelas Fromanas pranešė, kad per viršūnių susitikimą bus aptariama padėtis Japonijoje, pasaulio ekonomika ir jos gaivinimas.

Svarbią vietą susitikime užims situacijos Artimuosiuose Rytuose ir Libijoje aptarimas, ginklų neplatinimas, kova su terorizmu, narkotikų prekyba, piratavimu, pranešė jis.

JAV prezidentas pradės savo kelionę Europoje pirmadienį aplankydamas Airiją, kur pasakys kalbą apie istorines amerikiečių-airių santykių ypatybes bei lankysis tose vietose, iš kur yra kilę jo airių protėviai.

Po to B.Obama vyks į Didžiąją Britaniją, kur įvyks susitikimas su karaliene Elizabeth II (Elzbieta II) ir ministru pirmininku Davidu Cameronu. JAV prezidentas taip pat sakys kalbą šalies parlamente.

Pasibaigus "aštuoneto" susitikimui amerikiečių prezidentas vyks į Lenkiją, kurią administracijos atstovas pavadino "labai svarbiu JAV sąjungininku Vidurio Europoje".

Gegužės 27 dieną Lenkijoje B.Obama susitiks su Centrinės ir Rytų Europos vadovais, pranešė Baltųjų rūmų darbuotojas.

JAV administracijos atstovas nurodė, kad gegužės 28 dieną, šeštadienį, B.Obama susitiks su Lenkijos prezidentu Bronislawu Komorowskiu (Bronislavu Komorovskiu). Per susitikimą abiejų valstybių vadovai aptars Europos saugumo klausimus, demokratijos padėtį Afrikoje bei situaciją Baltarusijoje.

B.Obama taip pat per darbo pietus bendraus su Lenkijos premjeru Donaldu Tusku, aplankys "kultūros objektą Varšuvoje, susijusį su Lenkijos istorija, bei pagerbs aukų, kurias atidavė lenkų tauta, atminimą", sakė Baltųjų rūmų atstovas.