„Pasaulio neturėtų suklaidinti jokie taktiniai Rusijos žingsniai, remiami Kinijos ar bet kurios kitos šalies, siekiant savo sąlygomis įšaldyti karą“, – žurnalistams sakė A. Blinkenas.

Jis sakė, kad Jungtinės Amerikos Valstijos sveikina bet kokią diplomatiją siekiant „teisingos ir ilgalaikės taikos“, tačiau abejoja, kad Kinija gina Ukrainos „suverenitetą ir teritorinį vientisumą“.

„Bet koks planas, kuriame neteikiamas prioritetas šiam esminiam principui, geriausiu atveju yra taktika laimėti laiko arba tik siekis palengvinti neteisingą rezultatą. Tai nėra konstruktyvi diplomatija“, – sakė A. Blinkenas. „Raginimas nutraukti ugnį nereikalaujant, kad Rusija išvestų pajėgas iš Ukrainos teritorijos, iš esmės yra pritarimas įtvirtinti Rusijos užkariavimus„, – pridūrė jis.

A. Blinkenas, anksčiau pirmadienį paskelbęs apie 350 mln. dolerių naują karinę pagalbą Ukrainai, dar kartą pritarė Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio, pareikalavusio, kad Rusija išvestų savo kariuomenę, pozicijai.

„Jei Kinija įsipareigojusi remti Jungtinių Tautų Chartijos principais grindžiamą karo pabaigą, kaip ragina vienas jos plano punktas, ji tuo pagrindu gali bendradarbiauti su prezidentu V. Zelenskiu ir Ukraina bei panaudoti savo įtaką, kad priverstų Maskvą išvesti pajėgas“, – sakė jis.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)