Televizijos tinklas "al-Jazeera" antradienį vakare perdavė garso įrašą, kuriame kalba greičiausiai Osama bin Ladenas ir kuriame musulmonai raginami kovoti su Amerika ir pasipriešinti karui su Iraku, tačiau Bagdado lyderiai smerkiami kaip "netikėliai".
JAV pareigūnai sakė, kad garsajuostė, kurią Katare veikiantis televizijos tinklas "al-Jazeera" transliavo per musulmonų Aukojimo šventę, greičiausiai yra autentiška. Jie pažymėjo, kad ši garsajuostė yra dar vienas įrodymas, jog Irakas turi sąsajų su O.bin Ladeno vadovaujamu teroro tinklu "al Qaeda", kuris kaltinamas dėl 2001 metų rugsėjo 11 dienos išpuolių Niujorke ir Vašingtone.

Nors garsajuostėje kreipiamasi į musulmonus su raginimu paremti Irako žmones, joje taip pat sakoma, kad sekuliari "socialistinė" Irako prezidento Saddamo Husseino (Sadamo Huseino) vyriausybė prarado pasitikėjimą.

"Kad ir kur būtų socialistai, ar Bagdade, ar Adene (Jemenas), jie visur yra netikėliai, - sakoma garsajuostėje. - Tačiau esamomis aplinkybėmis, ir musulmonų, ir socialistų interesas yra vienas - kova su kryžininkais".

Jungtinės Valstijos, besirengiančios galimam karui su Bagdado režimu dėl nenoro sunaikinti savo masinio naikinimo ginklus, numanomais "al Qaeda" ir Irako ryšiais grindžia būtinybę jėga nuginkluoti Saddamą Husseiną.

Tačiau O.bin Ladenas dažnai kritikuodavo Saddamą Husseiną (Sadamą Huseiną), kuris negailestingai persekiojo islamistus. Savo ruožtu Saddamas Husseinas anksčiau šį mėnesį taip pat pabrėžė neturįs jokių ryšių su "al Qaeda".

Garsajuostėje giriami šahidai (kankiniai), kurie dėl musulmonų reikalo ryžtasi savižudiškiems išpuoliams, ir teigiama, kad tie arabų šalių vadovai, kurie rems Ameriką ar prisidės prie JAV vadovaujamo karo su Iraku, bus laikomi "atsimetėliais, kurių kraują galima pralieti".

"Mes pabrėžiame kankinių operacijų, nukreiptų prieš priešą, reikšmę. Šie išpuoliai Amerikai ir Izraeliui padarė anksčiau neregėtą žalą", - sakoma kreipimesi.

"Mes su dideliu susirūpinimu stebime kryžininkų pasirengimus pradėti žygį prieš buvusią musulmonų sostinę...ir paskirti marionetinę vyriausybę, - sakoma garsajuostėje. - Kovokite su velnio sąjungininkais. Primenu, kad pergalė ateina tik iš Dievo".

BAIMINAMASI NAUJŲ IŠPUOLIŲ

O.bin Ladeno pareiškimai dažnai būdavo skelbiami prieš pat išpuolius, kuriais kaltinama "al Qaeda", arba iškart po jų, todėl antradienio kreipimasis privertė labiau nuogąstauti dėl galimos naujos atakos. Spėjama, kad kreipimesi gali būti užkoduotos instrukcijos išpuolių vykdytojams.

Vašingtonas, remdamasis žvalgybos informacija apie grupuočių, susijusių su "al Qaeda", keliamą grėsmę, praėjusią savaitę visoje šalyje paskelbė beveik paties aukščiausio laipsnio pavojų.

Garsajuostėje užsipuolami ne tik Irako lyderiai, bet ir dar kelių musulmoniškų valstybių vyriausybės.

"Kova turi vykti tik Dievo, o ne valstybinių ideologijų vardu, ja (negalima) siekti pergalės neišmanėlių vyriausybėms, kurios valdo visas arabų valstybes, įskaitant Iraką", - sakoma kreipimesi.

"Doriems musulmonams sakome, kad jie privalo išjudinti, paskatinti ir mobilizuoti (islamo) tautą šių didžių įvykių akivaizdoje, kad išsilaisvintų iš šių despotiškų neteisingų atsimetėlių vyriausybių, kurias savo ruožtu yra pavergusi Amerika, vergijos ir įvestų Dievo valdymą žemėje", - sakoma toliau.

Nurodoma, kad labiausiai nuo JAV "hegemonijos" reikia išvaduoti Jordaniją, Maroką, Nigeriją, Pakistaną, Saudo Arabiją ir Jemeną.

"Al-Jazeera" transliuodama įrašą rodė seną O.bin Ladeno su kariška uniforma ir baltu turbanu nuotrauką. Įrašytas balsas skambėjo ramiai, o kalboje buvo daug religinių posakių ir nuorodų.

Pareiškime irakiečiams patariama, kokiomis karinėmis priemonėmis geriausia kovoti su JAV pajėgomis ir nurodoma, kad Vašingtonui svarbiausia psichologinis karas ir intensyvus bombardavimas iš oro, nes jam reikia "nuslėpti savo silpnybes - baimę, bailumą ir silpną Amerikos kareivių kovinę dvasią".

Teigiama, kad efektyviausias būdas atremti amerikiečių ataką Irake yra slėptis nuo JAV oro pajėgų užmaskuotuose apkasuose. Tada amerikiečiams tektų stoti į mūšius miestų gatvėse, kur jie patirtų didelių nuostolių.

"Patariame atkreipti dėmesį į tai, kaip svarbu įtraukti priešo pajėgas į ilgą, varginančią ir nuolatinę kovą", - sakoma kreipimesi.

JAV valstybės sekretorius Colinas Powellas (Kolinas Pauelas) antradienį sakė, kad ši garsajuostė rodo Irako ir "al Qaeda" ryšius.

"Šio ryšio tarp teroristų ir valstybių, kurios kuria masinio naikinimo ginklus, nebegalima ...ignoruoti", - sakė C.Powellas.

Jungtinės Valstijos nuo 2001 metų karo Afganistane nežino, kur yra O.bin Ladenas ir ar jis iš viso gyvas.

"Al-Jazeera" dažnai gauna garsajuostes ir pareiškimus, kurie, kaip tvirtinama, yra O.bin Ladeno. Jungtinės Valstijos šią arabų televiziją kaltina " al Qaeda" propagandos skleidimu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Lietuva buvo ant gripo pandemijos slenksčio – daliai žmonių komplikacijų išvengti nepavyks (46)

Nors Lietuvoje bendras sergamumas grip u ir peršalimo ligomis pagaliau pradėjo mažėti,...

Prastos naujienos: vaiko pinigų kai kuriems teks laukti iki pavasario (105)

Dėl informacinės sistemos trikdžių, darbuotojų gretas išretinusių ligų ir kai kurių tėvų...

Bumblauskas pažėrė kritikos mokytojams: priėjome iki kažkokio akligatvio (133)

Istorikas Alfredas Bumblauskas pažėrė kritikos istorijos mokytojams ir šio dalyko ugdymo...

Lietuvio užfiksuoti vaizdai apie jo patirtis egzotiškuose kraštuose privers susigėsti (48)

Verslininkas bei keliautojas Jokūbas Laukaitis , nuolat keliaujantis po egzotiškiausius pasaulio...

Sugriežtinus alkoholio prekybą mažosios parduotuvės nepasiduoda (65)

Nuo šių metų pradžios valdžiai apsunkinus alkoholio prekybą – sutrumpinus stipriųjų gėrimų...

Su 13 metų vyresniu sportininku laimę atradusi Karolina Liukaitytė prakalbo apie vestuves (109)

Su verslininku Arnu Jurskiu skirtingais keliais pasukusi orų pranešėja Karolina Liukaitytė...

Košmariškus prisiminimus išsklaidęs Juškevičius – apie naują karjeros stotelę ir ypatingą Brolio vaidmenį (14)

Šis sezonas Adui Juškevičiui yra išties išskirtinis. Į Panevėžio „Lietkabelį“ rugsėjo...

Kaip žmonės reaguotų į nežemišką gyvybę? (1)

Žmonės aktyviai kitose planetose ieško gyvybės. Šiuo metu dėl šio didingo tikslo dirba net...

„Neptūno“ piktdžiugą keičia „Lietuvos rytui“ skirtas atsiprašymas: nenorime aštrinti situacijos (11)

Savaitgalį Klaipėdos „Neptūnas“ savo mieste buvo tik Karaliaus Mindaugo taurės finalinio...

Buvęs JAV kariuomenės vadas įspėja dėl Šiaurės Korėjos: geriau to nedaryti (69)

Vienas buvęs aukšto rango JAV kariuomenės vadas ir žvalgybos vadovas įspėjo nesmogti Šiaurės...