B. Gatesas šį perspėjimą išsakė per „Policy Exchange“ pokalbį su Jungtinės Karalystės Sveikatos specialiojo komiteto pirmininku Jeremy Huntu.

„Microsoft“ įkūrėjas taip pat paragino sukurti naują milijardus dolerių kainuosiančią Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pandemijų darbo grupę.

Pasak jo, nors tyrimai ir brangūs, jie taip pat gali padėti sukurti kitas naujoves, pavyzdžiui, padėsiančias išnaikinti gripą ir peršalimo ligas.

Pasak jo, tokios šalys kaip JAV ir Jungtinė Karalystė turi skirti „dešimtis milijardų“ tyrimams finansuoti.

„Tikiuosi, kad po penkerių metų galėsiu parašyti knygą „Mes esame pasirengę kitai pandemijai“, bet tam reikės dešimčių milijardų moksliniams tyrimams ir plėtrai, o JAV ir JK prie to prisidės, – sakė jis. – Tikriausiai prireiks maždaug milijardo per metus PSO pandemijos darbo grupei, kuri vykdo priežiūrą ir iš tikrųjų atlieka tai, ką aš vadinu „mikrobų žaidimais“, t. y. mokosi su jais kovoti“.

R. Gatesas iškėlė mintį, kad „mikrobų žaidimai“ galėtų apimti pasirengimą bioterorizmo aktams, pavyzdžiui, raupų atakoms oro uostuose.

„Tarkim, kas būtų, jei bioteroristas į 10 oro uostų atvežtų raupų užkrato? Žinote, kaip į tai reaguotų pasaulis? Egzistuoja natūraliai sukeltos epidemijos ir bioterorizmo sukeltos epidemijos, kurios gali būti gerokai blogesnės už tai, ką patiriame šiandien“, – sakė jis.

Nepaisant šiurpaus perspėjimo, ketvirtas pagal turtingumą pasaulio žmogus interviu metu taip pat išreiškė optimistinę viltį, kad, padidinus finansavimą pandemijų prevencijai, bus įdiegta „nepaprastai naudingų“ medicinos naujovių.

„Geras dalykas yra tai, kad daug mokslinių tyrimų ir plėtros darbų, kuriuos turime atlikti, kad pasiruoštume kitai pandemijai, yra tokie dalykai, kaip pigios vakcinos, didelės gamyklos, gripo išnaikinimas, peršalimo ligų išnaikinimas, vakcinos pavertimas mažyčiu pleistru, kurį galima užsiklijuoti ant rankos, taigi, dalykai, kurie bus nepaprastai naudingi net ir tais metais, kai pandemijų nebus“, – sakė jis.

Jis pridūrė, kad ir toliau kalbės apie pasirengimą pandemijoms, nes tai yra jo, kaip filantropo, veiklos dalis.

„Taigi, kartu su žinia apie klimato kaitą ir nuolatine kova su neturtingųjų ligomis, daug kalbėsiu apie pasirengimą pandemijoms. Ir manau, kad tikrai būsiu išgirstas, nes, žinote, praradome trilijonus dolerių ir milijonus gyvybių. Ir piliečiai tikisi, kad jų vyriausybės neleis tam pasikartoti“, – sakė B. Gatesas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (305)