„Turime iki galo išsiaiškinti COVID-19 kilmę, įskaitant galimas sąsajas su Uhanio virusologijos institutu“, – pareiškė J. Bidenas.

„Įgyvendindama šį įstatymą mano administracija išslaptins ir paviešins kuo daugiau šios informacijos, – pridūrė jis. – Pritariu Kongreso tikslui atskleisti kuo daugiau žinių apie COVID kilmę“.

J. Bidenas sakė, kad 2021 metais pradėjęs eiti pareigas jis „nurodė žvalgybos bendruomenei panaudoti visas turimas priemones tyrimui atlikti“. Tas darbas „vyksta“, tačiau kiek įmanoma daugiau bus paviešinta nepadarant „žalos nacionaliniam saugumui“, sakė jis.

Įstatymo projektas kėlė politinę riziką J. Bidenui, kurio santykiai su Kinijos vadovu Si Dzinpingu sudėtingi. Pekinas griežtai atmeta galimybę, kad pasaulinę pandemiją galėjo išprovokuoti viruso nutekėjimas atliekant tyrimus Uhanio laboratorijoje.

Tačiau Kongreso dauguma nori toliau nagrinėti šią teoriją, o šis klausimas tapo ypač svarbus J. Bideno oponentams respublikonams.
Kovo mėnesį Kongresas priėmė įstatymą ir išsiuntė J. Bidenui.

COVID-19 protrūkis prasidėjo 2019 metais rytiniame Kinijos Uhanio mieste ir, oficialiais skaičiavimais, iki šiol visame pasaulyje nusinešė beveik septynis milijonus gyvybių, iš jų daugiau kaip milijoną – JAV.

Tačiau sveikatos apsaugos pareigūnų ir JAV žvalgybos bendruomenės nuomonės vis dar nesutampa dėl to, ar jis atsitiktinai paplito tarp žmonių nuo infekuoto gyvūno, ar nutekėjo per Uhanio virusologijos institute atliekamus tyrimus.

JAV energetikos departamentas – viena iš JAV agentūrų, tiriančių šią nelaimę, – padarė „mažos tikimybės“ išvadą, kad virusas galbūt kilo iš laboratorijos, taip pritardamas FTB vertinimui, bet prieštaraudamas kelių kitų agentūrų išvadoms.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją