„Tai buvo darbai, atlikti reto lyderio – turinčio vaizduotės įžvelgti, kad įmanoma kitokia ateitis, ir drąsos surizikuoti visa savo karjera, kad jos siektų“, – sakoma J. Bideno pranešime, turint omenyje M. Gorbačiovo vykdytas demokratines reformas.

„Rezultatas buvo saugesnis pasaulis ir daugiau laisvės milijonams žmonių, – pridūrė JAV lyderis. – Michailas Gorbačiovas buvo žmogus, turėjęs nepaprastą viziją.“

Rusijos naujienų agentūros apie M. Gorbačiovo mirtį paskelbė antradienį. Nurodoma, kad paskutinis Sovietų Sąjungos vadovas mirė Maskvos centrinėje ligoninėje „po sunkios ir ilgos ligos“.

M. Gorbačiovas, vadovavęs Sovietų Sąjungai 1985–1991 metais, padėjo atšildyti Maskvos santykius su JAV ir buvo paskutinis tebegyvenantis Šaltojo karo laikų lyderis.

Per savo vadovavimo laikotarpį jis buvo vienas įtakingiausių žmonių pasaulyje, o jo reformos transformavo Sovietų Sąjungą ir atvėrė kelią Rytų Europai išsivaduoti nuo sovietinio valdymo.

Kiti iškilūs JAV veikėjai antradienį taip pat kalbėjo apie M. Gorbačiovo palikimą.

„Istorija prisimins Michailą Gorbačiovą kaip milžiną, vedusį savo didžiąją valstybę demokratijos link“, – sakė buvęs JAV valstybės sekretorius Jamesas Bakeris III, dalyvavęs derybose su Sovietų Sąjungos vadovu paskutiniaisiais Šaltojo karo metais.

„Jis atliko kritiškai svarbų vaidmenį taikiai užbaigiant Šaltąjį karą savo sprendimu nenaudoti jėgos, kad išlaikytų imperiją... Laisvasis pasaulis jo labai ilgėsis“, – pridūrė R. Bakeris.

Tuo metu Reagano institutas savo „Twitter“ žinutėje M. Gorbačiovą apibūdina kaip „žmogų, kuris kadaise buvo [tuomečio JAV prezidento] Ronaldo Reagano politinis priešininkas, bet galiausiai tapo draugas“.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją