Vokietijos sostinės valdžia anksčiau šią savaitę nusprendė neleisti šeštadienį rengti demonstracijos būgštaudama, kad 22 tūkst. protestuotojų, ketinusių joje dalyvauti, nesilaikys rekomenduojamo 1,5 m atstumo ir nepaisys reikalavimo dėvėti apsaugines kaukes.

Šis sprendimas išprovokavo protesto organizatorių ir jų šalininkų pyktį; jie užtvindė socialinius tinklus žinutėmis su pažadais nepaklusti draudimui, o kai kurie jų net ragino griebtis smurto.

Berlyno administracinis teismas stojo protestuotojų pusėn, pareiškęs, kad nėra ženklų, jog organizatoriai „tyčia ignoruos“ socialinio atstumo taisykles ir kels grėsmę visuomenės sveikatai.

Teismas taip pat kritikavo pareigūnus, kad šie uždraudė demonstraciją neapsvarstę alternatyvų, tokių kaip leisti protestą rengti naujoje vietoje ar dalyvaujant mažiau žmonių.

Šis teismo sprendimas dar gali būti apskųstas.

Kelios grupės ketina rengti kontrdemonstracijas protestui prieš apribojimus dėl koronaviruso.

Berlyno policija savo ruožtu nurodė, kad savaitgalio protestus stebės mažiausiai 3 tūkst. pareigūnų, įskaitant federalinės policijos darbuotojus.

Į ankstesnį tokį protestą, vykusį Vokietijos sostinėje rugpjūčio 1-ąją, susirinko tūkstančiai žmonių. Demonstracija pritraukė daug dalyvių, įskaitant sąmokslo teoretikus ir ultrakairiųjų ir ultradešiniųjų pažiūrų asmenis, prieš skiepus nusiteikusius gyventojus bei žmones, save vadinančius „laisvamaniais“.

Policija ėmė vaikyti susirinkusiųjų minią, nes per protestą nebuvo paisoma higienos taisyklių dėl viruso, tokių kaip saugaus atstumo laikymasis ar kaukių dėvėjimas.

Berlyno policijos viršininkė Barbara Slowik penktadienį pasmerkė internete pastebėtus „raginimus imtis smurto“.

Ji ragino demonstrantus elgtis „atsakingai ir demonstruoti sveiką protą“.

„Niekas negali legitimizuoti smurto“, – pareiškė ji žurnalistams.

Manoma, kad Vokietijai gana sėkmingai pavyko suvaldyti koronaviruso protrūkį, tačiau naujų užsikrėtimo atvejų šį mėnesį fiksuojama daugiausiai nuo balandžio.

Roberto Kocho užkrečiamųjų ligų institutas (RKI) penktadienį nurodė, kad užsikrėtimo atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios Vokietijoje siekia 239 507, o mirčių – 9 288.