Policija gavo skundą, kuriame M. Abbasas kaltinamas „reliatyvizavęs Holokaustą“, ir atlieka tyrimą „dėl įtarimų neapykantos kurstymu“, naujienų agentūrai AFP sakė policijos atstovė spaudai.

Visos svarbios išvados bus perduotos Berlyno prokurorams, kurie galiausiai nuspręs, ar buvo įvykdytas nusikaltimas.

Antradienį per bendrą spaudos konferenciją su Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu M. Abbasas apkaltino Izraelį nuo 1947 metų surengus „50 holokaustų“ palestiniečiams.

O. Scholzas ne iš karto papriekaištavo M. Abbasui dėl jo komentarų, tačiau po plačiai nuskambėjusios kritikos trečiadienį tviteryje parašė, kad jam „kelia pasibjaurėjimą skandalingos pastabos“, kurias išsakė palestiniečių lyderis.

M. Abbaso pastabas pasmerkė Izraelio ministras pirmininkas Yairas Lapidas ir kiti žydų valstybės pareigūnai.

„Stovint Vokietijos žemėje Mahmudo Abbaso išsakyti kaltinimai Izraeliui, kad šis įvykdė „50 holokaustų“, yra ne tik moralinė gėda, bet ir siaubingas melas“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė Y. Lapidas.

Pasak Vokietijos dienraščio „Bild“, Užsienio reikalų ministerija mano, kad M. Abbasą apsaugos diplomatinis imunitetas, nes jis Vokietijoje lankėsi su oficialiu vizitu.

Tačiau „Bild“ cituotas baudžiamosios teisės profesorius Michaelis Kubicielis teigė, kad M. Abbasas galėtų naudotis neliečiamybe tik tuo atveju, jei Vokietijoje būtų lankęsis „kaip kitos valstybės atstovas“.

Vokietija nepripažįsta Palestinos kaip valstybės, bet palaiko diplomatinius ryšius su palestiniečių teritorijomis.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją