Genevieve Lhermitte 2007 metų vasario 28 dieną šeimos namuose Nivelio mieste virtuviniu peiliu perpjovė gerkles savo sūnui ir keturioms dukroms nuo 3 iki 14 metų, o jų tėvas tuo metu buvo išvykęs. Paskui ji bandė nusižudyti peiliu, tačiau bandymas nepavyko ir ji galiausiai iškvietė pagalbos tarnybas.

2008 metais G. Lhermitte buvo nuteista kalėti iki gyvos galvos, o 2019 metais perkelta į psichiatrijos ligoninę.

56-erių metų moters advokatas Nicolasas Cohenas patvirtino AFP vietos žiniasklaidos pranešimus, kad jo klientė mirė po eutanazijos antradienį, per 16-ąsias žudynių metines.

Belgijos įstatymai leidžia žmonėms pasirinkti eutanaziją, jei laikoma, kad jie patiria „nepakeliamas“ ne tik fizines, bet ir psichologines kančias, kurių neįmanoma išgydyti. Asmuo turi sugebėti pagrįstai ir nuosekliai išreikšti savo norą ir sąmoningai suvokti priimamą sprendimą.

„Būtent šios konkrečios procedūros laikėsi ponia Lhermitte, surinkusi įvairias medicinines išvadas“, – sakė jos advokatas.

Psichologė Emilie Maroit kanalui RTL-TVI sakė, kad G. Lhermitte greičiausiai pasirinko mirtį vasario 28 dieną kaip „simbolinį gestą iš pagarbos savo vaikams“.

„Taip pat ji galėjo užbaigti tai, ką pradėjo, nes iš esmės juos nužudžiusi ji norėjo nusižudyti pati“, – sakė E. Maroit.

2007 metais įvykdyta penkiaguba žmogžudystė ir vėliau vykęs teismo procesas sukrėtė Belgiją. G. Lhermitte advokatai tvirtino, kad jų klientė, kuri reguliariai lankėsi pas psichiatrą, turėjo psichikos sutrikimų ir neturėjo būti siunčiama į kalėjimą.

Tačiau prisiekusieji, išklausę prieštaringų medicininių ekspertizių išvadų, pripažino ją kalta dėl tyčinės žmogžudystės ir nuteisė kalėti iki gyvos galvos.

Pernai Belgijoje eutanazijos būdu mirė 2 966 žmonės, t. y. 10 proc. daugiau nei 2021 metais, teigia valdžios institucijos. Svarbiausia nurodoma priežastimi išlieka vėžys, tačiau pareigūnai teigia, kad beveik trimis iš keturių atvejų pacientai nurodė „kelių rūšių kančias, tiek fizines, tiek ir psichologines“.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją