Julijos Skripal, buvusio Rusijos dvigubo agento dukros, būklė sparčiai gerėja, ji nebėra kritinė, skelbia ligoninės, kurioje gydoma jauna moteris, atstovai, informuoja BBC.

Ji ir jos tėvas prieš keturias savaites Solsberyje buvo apnuodyti nervų sistemą veikiančiomis dujomis.

BBC skelbia, kad J. Skripal atgavo sąmonę ir kalba. Jos tėvo būklė ir toliau išlieka kritinė, tačiau stabili, teigia Solsberio rajono ligoninės atstovai.

Tuo metu „Skynews“ skelbia, kad jauna moteris jau valgo ir geria.

Gydytojų teigimu, J. Skripal „organizmas palankiai reaguoja į gydymą, tačiau ji vis dar gydoma intensyviosios terapijos skyriuje, kur ja rūpinamasi 24 valandas per parą“.

„Pasinaudodama galimybe, noriu dar kartą padėkoti Solsberio ligoninės personalui už tokios aukštos kokybės priežiūrą ir rūpestį šiais pacientais tas pastarąsias kelias savaites. Labai didžiuojuosi pas mus dirbančiais specialistais“, – sako minėtosios ligoninės medicinos reikalų vadovė Christina Blanshard.

BBC korespondentas Duncanas Kennedy sako, kad J. Skripal būklė šiuo metu stabili. Kokią įtaką jos sveikatai ateityje turės cheminis ginklas, kuriuo buvo apnuodyta, kol kas sunku pasakyti.

Prieš keletą dienų buvusio šnipo dukterėčia britų stočiai BBC pareiškė, kad Skripaliai turi tik minimalų šansą išgyventi. Prognozės nėra geros, sakė ji.

Jei tėvas ir dukra liktų gyvi, veikiausiai nebūtų išvengta liekamųjų padarinių. Giminaitės teigimu, S. Skripalio motina kol kas nieko nežino apie pasikėsinimą; esą norima apsaugoti moterį nuo šios informacijos.

S. Skripalio žmona Liudmila, anot britų žiniasklaidos, 2012 metais mirė nuo vėžio. Sūnus Aleksandras 2017-aisiais mirė per viešnagę Sankt Peterburge staiga sutrikus kepenų veiklai.

Britanija ketvirtadienį informavo Maskvą apie J. Skripal sveikatos būklę, o Rusija dar kartą paprašė galimybės bendrauti su ja kaip su savo piliete, nurodė Sergejus Lavrovas.

Jis pabrėžė, kad Maskva nori „nustatyti tiesą“ dėl Skripalių apnuodijimo, ir apkaltino Britaniją „tyčiojantis iš tarptautinės teisės“.

S. Lavrovo teigimu, Rusija paprašė susitikimo su Cheminio ginklo draudimo organizacijos (OPCW) vykdomąja taryba antradienį, norėdama užduoti klausimų ir „nustatyti tiesą“.

„Tikimės, kad mūsų partneriai Vakaruose nevengs garbingo pokalbio“, – sakė S. Lavrovas.

S. Skripalis ir jo duktė nervus paralyžiuojančia medžiaga pirmiausiai buvo paveikti savo namuose Jungtinėje Karalystėje, trečiadienį paskelbė policija, tęsianti tyrimą dėl šios pasaulio dėmesį prikausčiusios atakos.

„Šiuo tyrimo momentu manome, kad Skripalių pirmasis kontaktas su nervus paralyžiuojančia medžiaga įvyko prie jų priekinių durų“, – sakė Londono policijos pareigūnas Deanas Haydonas.

„Nervus paralyžiuojančios medžiagos pėdsakų rasta keliose kitose vietose, kuriose detektyvai dirbo kelias pastarąsias savaites, bet jos koncentracija buvo mažesnė negu nustatyta jų gyvenamojoje vietoje“, – pabrėžė D. Haydonas.

Jungtinės Valstijos anksčiau paskelbė išsiųsiančios 60 rusų diplomatų ir uždarysiančios Rusijos generalinį konsulatą Siatle.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sakė, jog JAV ambasadorius buvo informuotas apie „atsakomąsias priemones“. Pasak ministro, bus išsiųstas toks pats skaičius amerikiečių diplomatų, taip pat bus „atšauktas leidimas veikti JAV generaliniam konsulatui Sankt Peterburge“.

S. Lavrovas pridūrė, kad Rusija taip pat paskelbs atsakomąsias priemones kitų valstybių, nusprendusių pademonstruoti solidarumą su Britanija ir išsiųsti rusų diplomatų, atžvilgiu.

Rusija reaguoja į „visiškai nepriimtinus veiksmus, kurių imtasi prieš mus, esant labai griežtam Jungtinių Valstijų ir Didžiosios Britanijos spaudimui ir prisidengus vadinamosios Skripalių bylos pretekstu“, sakė ministras.

Julija Skripal, Sergejus Skripalis
Julija Skripal, Sergejus Skripalis
© Vida Press

Londonas sako, kad Skripaliai buvo apnuodyti Sovietų Sąjungoje sukurta kovine medžiaga „Novičiok“ („Naujokas“) ir kad ši ataka yra pirmasis cheminio ginklo panaudojimas Europoje po Antrojo pasaulinio karo. Ši ataka sulaukė didelio atgarsio visame pasaulyje: į Rusiją privalės grįžti daugiau kaip 150 diplomatų, išsiųstų iš daugelio šalių.

Anksčiau Britanijos priimtą sprendimą išsiųsti 23 rusų diplomatus palaikė NATO, JAV, 18 Europos Sąjungos narių ir keletas kitų valstybių.

Praeitą savaitę JK teismas buvo informuotas, kad Julija Skripal neįstengia prasmingai bendrauti, o jos tėvas visiškai nereaguoja.

Britų policijos kovos su terorizmu padalinys trečiadienį nurodė, kad Skripalių pirmasis kontaktas su nuodingąją medžiaga įvyko Sergejaus namuose Solsberyje, o didžiausia jos koncentracija nustatyta prie pagrindinio įėjimo.

Policija nurodė, kad tyrime dalyvauja apie 250 kovos su terorizmu detektyvų ir kad šis procesas gali tęstis mėnesius.

Tarnyboms yra žinoma apie 500 liudininkų, o policija tikrina daugiau kaip 5 000 val. trukmės apsaugos kamerų vaizdo įrašus.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Po FNTT išvados Markausko sprendimas – nesitraukti (4)

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas po Finansinių nusikaltimų tyrimo (FNTT) išvados...

Deklaravę pajamas patikrinkite „Sodrą“ – pinigų ji gali pareikalauti ir antrą kartą (21)

Lieka vos savaitė deklaruoti praėjusių metų pajamas, prireikus sumokėti gyventojų pajamų...

„Policininkas, kuris neiššovė“: po išpuolio Toronte – kalbos apie siaubingą akistatą (30)

Tai buvo įtempčiausios 37 sekundės šio policijos pareigūno gyvenime. Ką tik žuvo dešimt...

Dėl siūlomos pensijų reformos vieniems atlyginimas padidės, kitiems – sumažės (223)

Jeigu valdantieji iš tiesų pakeis pensijų kaupimo tvarką, dalies gyventojų atlyginimas į rankas...

„Sofos“ ūkininkus medžios naujomis taisyklėmis (179)

Prasidėjęs pasėlių deklaravimas gali dar labiau atsijoti vadinamuosius „sofos“ ūkininkus....

Gavo FNTT raštą dėl Markausko: tyrimo nepradės, bet pažeidimų rado FNTT tyrime – geodezininko liudijimas apie susitarimus su ūkininkais (261)

Politikai iš opozicijos Seime gavo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ( FNTT ) raštą dėl...

JAV – pompastiškas Prancūzijos prezidento Macrono vizitas (20)

Prancūzijos vadovas Emmanuelis Macronas pirmadienį apsilankymu Baltuosiuose rūmuose pradėjo...

Kauno „Akropolyje“ buvo evakuojami žmonės (1)

Antradienio rytą Kaune, prekybos centras „Akropolis“ tapo gelbėjimo tarnybų taikiniu....

Middleton su naujagimiu ligoninę paliko praėjus vos 7 val. po gimdymo: priežastis slypi ne tik geroje savijautoje (29)

Praėjus vos septynioms valandoms po gimdymo, trečios atžalos susilaukusi Kembridžo...

Nuomotoja skaudžiai pasimokė: daugiau jokių studentų, senolių ar šeimų nepriimsiu (222)

Nuomoju butą miegamajame rajone, Vilniuje. Jis jau apie metus laiko stovi tuščias. Kur problema?...