aA
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pertvarkė šalies vyriausybę, šeštadienį paskelbė prezidentūra.
Aleksandras Lukašenka
© Sputnik / Scanpix

Naujuoju premjeru paskirtas Sergejus Rumas, iki šiol vadovavęs Plėtros bankui ir pakeitęs ankstesnį vyriausybės vadovą Andrejų Kobiakovą. Septintasis nuo Baltarusijos nepriklausomybės atkūrimo premjeras vadovavo vyriausybei nuo 2014 metų gruodžio.

Premjero pirmuoju pavaduotoju šeštadienį paskirtas Aleksandras Turčinas, iki šiol vadovavęs Ministrų Tarybos administracijai. Jis vicepremjero pareigose pakeitė Vasilijų Matiuševskį.

Kitų ministro pirmininko pavaduotoju tapo naftos ir chemijos pramonės įmonės „Belneftchim“ vadovas Igoris Liašenka, perimsiantis pareigas iš Vladimiro Semaškos, nurodė A. Lukašenka.

Trečiąjį vicepremjerą Anatolijų Kalininą pakeis Valstybės kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojas Vladimiras Kucharevas. „Jis bus atsakingas už statybų, komunalinio ūkio ir susisiekimo klausimus“, – sakė prezidentas.

Dar vienu premjero pavaduotoju paskirtas Igoris Petrišenka, iki šiol dirbęs Baltarusijos ambasadoriumi Maskvoje. Jis bus atsakingas už socialines sritis – sveikatos apsaugą, kultūrą ir sportą. Anksčiau šias pareigas užėmė Vasilijus Žarko, šią savaitę A. Lukašenkos sukritikuotas dėl korupcijos sveikatos apsaugos sistemoje.

Architektūros ir statybų ministru paskirtas Dmitrijus Mikulionokas, buvęs Minsko miesto generalinės statybų rangovės vadovas.

Pramonės ministru taps Pavelas Utiupinas, iki šiol dirbęs ekonomikos ministro pavaduotoju.

„Sritį išmanote. Man regis, ten dirbote penkerius metus. Ir labai gerai, kad taip pat padirbėjote Ekonomikos ministerijoje. Jūsų būsimam darbui tai tiesiog nuostabu“, – P. Utiupinui sakė A. Lukašenka.

Ryšių ir informacinės darbotvarkės ministru paskirtas Konstantinas Šulginas, prezidentūros operatyvinio analitinio centro viršininko pavaduotojas, pakeisiantis Sergejų Popkovą.

Naujuoju ekonomikos ministru taps Dmitrijus Krutojus, ankstesnio ministro Vladimiro Zinovskio buvęs pirmasis pavaduotojas.

„Labai norėtųsi, kad Ekonomikos ministerija... įgytų naują kvėpavimą ir būtų prisitaikiusi prie naujos tikrovės. Tai labai svarbu“, – pabrėžė A. Lukašenka

Valstybinio karinės pramonės komiteto pirmininku paskirtas Romanas Golovčenka, iki šiol dirbęs Baltarusijos ambasadoriumi prie Jungtinių Arabų Emyratų. Jis pakeis Olegą Dvigalevą.

Šios savaitės pradžioje A. Lukašenka per vizitą Oršos rajone griežtai sukritikavo vietos valdžią ir nacionalinę vyriausybę, esą nevykdančią jo paliepimų, ir pažadėjo ją pertvarkyti pranešė valstybinė žiniasklaida.

Iš pareigų buvo pašalintas pramonės ministras Vitalijus Vovkas ir statybų ministras Aleksandras Čiornas. Be to, Vitebsko apskrities vykdomojo komiteto pirmininkui buvo pareikštas griežtas papeikimas, o Baltarusijos saugumo tarybos valstybės sekretorius Stanislavas Zasis bei ankstesnis Valstybinio gynybos pramonės komiteto vadovas O. Dvigalevas buvo perspėti dėl netinkamo pareigų atlikimo.

Šeštadienį A. Lukašenka aiškino, kad vyriausybę nutarė pertvarkyti ne vien dėl padėties Oršos rajone, bet ir „neleistinų“ nesutarimų su kabineto nariais dėl šalies vystymosi kurso.

„Kai priėmiau sprendimą Oršoje, daugelis arba kai kas visuomenėje tai vertino kaip kažkokį spontanišką sprendimą. Kaip kurie pagalvojo, kad galbūt nevertėjo dėl vieno renginio Oršos regione taip griežtai kritikuoti vyriausybės. Tačiau noriu pasakyti: esmė ne vien Oršoje“, – autoritarinio lyderio žodžius citavo valstybinė naujienų agentūra BELTA.

„Tai paskutinis lašas, perpildęs kantrybės taurę, – pridūrė A. Lukašenka. – Jūs, netolimi vyriausybei žmonės... suprantate, kad negali būti jokių nesutarimų brėžiant mūsų šalies vystymosi kursą.“

BNS
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Paksą į prezidento postą vedęs Katkevičius: viskas yra taip pat, pamokų neišmokome (338)

2002 metais Lietuvoje vykę prezidento rinkimai nustebino ne vieną analitiką. Nors 2001 m. apklausos...

Pensijų pokyčiai palies visus: kitąmet reikės apsispręsti, kaip elgsimės su savo pinigais (182)

Nuo kitų metų pensijai kaupsime kitaip nei tai darėme iki šiol. Visi jaunesni nei 40 metų...

Liudininkai pasakoja apie Strasbūre kilusią paniką: žmonės lakstė ir verkė ant tilto sužeistąjį radęs vyras: po 45 min. liovėmės gaivinti (2)

Prancūzijos policija trečiadienį tebeieško asmens, nušovusio tris žmones ir sužeidusio dar...

Bloomberg ekspertas: su Vokietijos skola dedasi kažkas neaiškaus (29)

Krentantis Vokietijos vyriausybės skolos pajamingumas – klasikinės „atsitraukimo“ strategijos...

Po šūvių Strasbūre – milžiniškos saugumo pajėgos: yra žuvusių, nukentėjusieji kritinės būklės atnaujinta 07.20 (490)

Prancūzijoje, Strasbūre po šaudynių netoli miesto kalėdinės mugės mažiausiai vienas asmuo...

Pranckietis: tai įnešė daug ramybės į Lietuvos gyvenimą nemano, kad biudžetas sulauks prezidentės veto (61)

Biudžeto priėmimas įnešė ramybės ir pasitikėjimo į Lietuvos gyvenimą, o svarstymo atidėjimas...

Kaunietis garaže slepia itin retą „Mercedes-Benz“ – tokių pasaulyje tik du (38)

„Parduosiu, jei reikės širdį ar kitą organą pirkti“, – juokiasi Stanislovas Bartkevičius,...

Nauji ministrai – tik kitais metais (6)

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigia, jog trys nauji ministrai tikriausiai prisieks per...

Daužydamas viską, kas pakliuvo, į žiedinę sankryžą įskriejo BMW – girtas vairuotojas vežėsi vaiką (15)

Trečiadienio naktį, 2.05 val., policija gavo pranešimą, kad Klaipėdoje, Šilutės pl. ir Baltijos...

Iš šalies iškrausto lauko tualetus: kaip lietuviams sekasi atsisakyti seno įpročio? (25)

Lietuvos kaimuose dar tikrai galima pamatyti nedidelių, medinių stačiakampių išviečių, liaudyje...