Tokius būgštavimus interviu grupės „Redaktionsnetzwerk Deutschland“ (RND) leidiniams išsakė Baltarusijos opozicijos politikas Pavelas Latuška, praneša DW. Šio pokalbio ištraukos buvo paskelbtos šeštadienį.

Pasak P. Latuškos, mobilizacijai beveik viskas paruošta, Baltarusijos valdytojui Aliaksandrui Lukašenkai teliko Kremliaus įsakymu paspausti mygtuką.

Daugelis Baltarusijos vidaus reikalų ministerijos sistemos darbuotojų buvo priversti atiduoti savo pasus, teigia opozicionierius, remdamasis šaltiniais Minske. Tokia informacija gaunama iš įvairių Baltarusijos miestų. „Tai reiškia, kad jie, prasidėjus mobilizacijai, negalės išvykti iš šalies“, – paaiškino P. Latuška.

Be to, pridūrė jis, Baltarusijoje didėja Rusijos kareivių skaičius ir jos karinės technikos kiekis, reguliariai vyksta Rusijos kariuomenės pratybos – tiek atskiros, tiek kartu su Baltarusijos daliniais.

Penktadienį Baltarusijos gynybos ministerija pranešė, kad į šalį atriedėjo dar vienas ešelonas su Rusijos kareiviais ir karine technika. Tą pačią dieną A. Lukašenka apsilankė Bresto srityje esančiame Obuz Lesnovskio poligone, kur išklausė raportus apie Baltarusijos ir Rusijos regioninės kariuomenės grupuotės dalinių ir formuočių kovinio koordinavimo pabaigą.

Ukrainoje nerimaujama, kad Rusija gali dar sykį pulti Kyjivą iš Baltarusijos teritorijos.

Baltarusija paskelbė surengsianti bendras su Rusija ginkluotųjų oro pajėgų pratybas

Baltarusija, oficialiais duomenimis, sausio viduryje pradės dvi savaites truksiančias bendras su Rusijos pajėgomis karinių oro pajėgų pratybas. „Nuo 2023 merų sausio 16 dienos iki vasario 1-osios vyks kolektyvinės oro taktinės Baltarusijos ir Rusijos ginkluotųjų pajėgų pratybos“, - sekmadienį „Telegram“ kanale pranešė Baltarusijos gynybos ministerija.

Abi šalys rudenį suformavo bendras pajėgas, oficialiu teigimu, kad saugotų Rusijos ir Baltarusijos sąjungos išorės sienas. Šiuo pagrindu Baltarusijoje dislokuota apie 9 000 rusų karių. Diktatorius A. Lukašenka penktadienį aplankė šį dalinį.

Pasak Baltarusijos gynybos ministerijos, sekmadienį į Baltarusiją atvyko rusų ginkluotosios oro pajėgos. Dviejų savaičių pratybos bus vykdomos visuose oro pajėgų ir oro gynybos aerodromuose bei poligonuose.

Praėjusiomis savaitėmis vis būta spėlionių apie naują rusų puolimą prieš Ukrainą iš Baltarusijos teritorijos. Jau karo pradžioje Vladimiro Putino pajėgos naudojosi buvusia sovietine respublika invazijai į Ukrainą. A. Lukašenka iki šiol vengė tiesioginio baltarusių karių dalyvavimo koviniuose veiksmuose. Tačiau jis politiniu, ekonominiu ir kariniu požiūriu smarkiai priklausomas nuo Maskvos.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)