„Atliekamas tyrimas dėl sulaikyto su įkalčiais (šiaurinio) Navapolacko miesto gyventojo, pasigaminusio savadarbį sprogstamąjį užtaisą, analogišką panaudotiems per teroro aktus Minske“, – naujienų portalas sb.by citavo Vidaus reikalų ministerijos Kovos su organizuotu nusikalstamumu ir korupcija vyriausiosios valdybos viršininką Nikolajų Karpenkovą.

Pasak pareigūno, suimtas Baltarusijos pilietis kelerius metus gyveno Vokietijoje, atsivertė į islamą, pakeitė vardą ir radikalizavosi.

„Yra pagrindo manyti, kad jis planavo grįžti į Vokietiją ir surengti teroro aktą Vokietijos teritorijoje“, – pažymėjo N.Karpenkovas.

2011 metų balandžio 11 dieną Minsko metropolitene buvo detonuotas galingas sprogstamasis užtaisas, nusinešęs 15 žmonių gyvybių. Per šį išpuolį buvo sužeisti iš viso per 300 žmonių, iš jų 33 – sunkiai.

Dėl šio nusikaltimo kaltais buvo pripažinti Vladislavas Kovaliovas ir Dmitrijus Konovalovas. Jiedu taip pat buvo pripažinti kaltais dėl 2008 metų liepos 3-ąją Minske įvykdyto sprogdinimo prie vieno Antrojo pasaulinio karo memorialo. Abu vyrai buvo nuteisti myriop; 2012-ųjų kovą buvo pranešta, kad jiems įvykdyta egzekucija sušaudant.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)