Jeigu toks vizitas įvyks, B. Johnsonas bus pirmasis per ilgiau kaip penkerius metus Maskvoje apsilankęs Britanijos ministras. Gali būti, kad tai yra signalas apie potencialų Anglijos ir Rusijos santykių atšilimą po daugelio priešiškumo metų.

Užsienio reikalų biuro atstovė pabrėžė, kad šis vizitas nereiškia, jog grįžtama į „įprastas vėžes“. Jos teigimu, Britanijos požiūris į Rusiją yra „dalyvauti, bet būti atsargiems“.

Rusijos santykiai su Britanija pašlijo šiai siekiant patraukti atsakomybėn asmenis, įtariamus nužudžius Kremliaus kritiku tapusį buvusį šnipą Aleksandrą Litvinenką. Jis 2006 metais buvo nunuodytas Londone radioaktyviu poloniu.

Britanija taip pat aktyviai palaikė Vakarų sankcijas Maskvai dėl Rusijos vaidmens Ukrainos krizėje.

B.Johnsoną į Maskvą pasikvietė Rusijos diplomatijos vadovas Sergejus Lavrovas. Vėliau bus pranešta tikslesnė jo vizito data.
„Mūsų politika Rusijos atžvilgiu yra „dalyvauti, bet būti atsargiems“, o šis vizitas visiškai atitinka tokį požiūrį“, – teigė Užsienio reikalų ministerijos atstovė.

„Daugiausia bus diskutuojama apie JK ir Rusijos santykius bei dabartines tarptautinius klausimus, įskaitant Siriją bei Ukrainą – juos mes ir toliau vertiname labai skirtingai“, – sakė ji.
„Tai nėra sugrįžimas į įprastas vėžes, o užsienio reikalų sekretorius ir toliau išliks tvirtas dėl klausimų, kur mūsų požiūriai skiriasi “, – pridūrė B.Johnsono atstovė.

Pasak jos, apie sekretoriaus vizitą į Rusiją buvo kalbama nuo tada, kai Britanijos premjerė Theresa May 2016 metų rugsėjį susitiko su Vladimiru Putinu Kinijos Hangdžou mieste vykusios Didžiojo dvidešimtuko (G-20) diplomatijos vadovų konferencijos kuluaruose.
B.Johnsonas ir S.Lavrovas pirmą kartą kalbėjosi telefonu tų pačių metų rugpjūtį.

B.Johnsonas yra pavadinęs V.Putiną „negailestingu ir manipuliuojančiu tironu“, bei palyginęs jo išvaizdą su „Hario Poterio“ veikėju namų elfu Dobiu. Visgi jis taip pat yra sakęs, kad nori daugiau bendradarbiauti su Rusijos lyderiu ir kartu kovoti su „Islamo valstybės“ džihadistais Sirijoje.

Neseniai jis užsiminė apie galimą politikos Sirijoje pokytį. Jo teigimu, Sirijos prezidentui Basharui al Assadui gali būti leista siekti perrinkimo, be to, jis paminėjo galimą „susitarimą“ su režimo sąjungininke Rusija.

Britanija yra viena aršiausių Rusijos politikos Sirijoje ir B.al Assado režimo kritikių. Londonas tvirtina, kad Sirijos prezidento atsistatydinimas yra būtina sąlyga bet kokiam konflikto sprendimui.