Kaip praneša laikraštis „Kronen Zeitung“, remdamasis Austrijos diplomatijos vadovo atstove, jis tai pareiškė Paryžiuje per elitinio Prancūzijos Sciences Po universiteto konferenciją.

Pasak A. Schallenbergo, „negalima peržengti ribos įvedant, pavyzdžiui, draudimą išduoti vizas 144 milijonams rusų, kadangi Rusija liks Europos istorijos ir kultūros dalis“.

Ministras pažymėjo nė kiek neabejojąs dėl to, kad reikia tvirtai remti Ukrainą jos kovoje dėl suvereniteto ir teritorijos vientisumo. „Rusijos sukeltas žiaurus agresijos karas yra beprotybė. Bet mes taip pat turime galvoti apie tai, kas bus rytoj, po savaitės ir po mėnesio“, – sakė A. Schallenbergas.

Jis vėl kritikavo sprendimą nekviesti Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo į neseniai Lenkijoje vykusį Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijos (ESBO) susitikimą.

„Europos saugumo architektūra ateityje turės vienaip ar kitaip apimti Rusiją kaip nuolatinę JT Saugumo Tarybos narę ir kaip branduolinę valstybę. ESBO reikia išsaugoti, tai viena iš nedaugelio likusių platformų, kur Rusijos diplomatai sėdi ir turi klausytis mūsų argumentų ir griežtos Rusijos sukelto karo kritikos“, – pareiškė Austrijos URM vadovas.

Praėjusių metų pavasarį Austrijos kancleris Karlas Nehammeris lankėsi Maskvoje ir susitiko su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Jis teigė norėjęs pažiūrėti V. Putinui į akis ir papasakoti, ką matė Bučoje. Vėliau kancleris sakė, jog pokalbis nepaliko teigiamo įspūdžio, kadangi V. Putinas „perėjo prie karo logikos“.

Rugpjūtį Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba pareiškė, jog Vengrija ir Austrija yra vienintelės ES šalys, atsisakiusios perduoti Ukrainai ginklų.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)