Remiantis dokumentais, su kuriais susipažino laikraštis „Die Presse“, buvęs vidaus žvalgybos agentūros BVT agentas kaltinamas neteisėtu susipažinimu su įslaptinta informacija laikotarpiu nuo 2015 iki 2020 metų.

Įtariama, kad jis pardavė tų paslapčių Rusijai ir Austrijos politikams.

„Jis yra sulaikytas“, – naujienų agentūrai AFP patvirtino Vienos apygardos baudžiamojo teismo vicepirmininkė Christina Salzborn, tačiau daugiau informacijos nepateikė.

Jis taip pat kaltinamas perdavus informaciją internetinių mokėjimų startuolio „Wirecard“ veiklos direktoriui Janui Marsalekui. Ta įmonė žlugo birželį, pripažinusi per auditą 1,9 mlrd. eurų trūkumą savo balanse.

J. Marsalekas šiuo metu slapstosi, o Interpolas įtraukė jį į labiausiai ieškomų asmenų sąrašą.

Austrija labai vertina savo kaip neutralios valstybės statusą ir mėgina palaikyti gerus santykius su Rusija.

Tačiau įtariami nutekėjimai BVT yra vėliausias incidentas virtinėje keblių skandalų, verčiančių suabejoti Austrijos patikimumu saugumo klausimais.

Birželį vienas Austrijos dimisijos pulkininkas buvo nuteistas kalėti trejus metus už šnipinėjimą Rusijai.

Anksčiau buvo pranešta, kad 2018 metais Vakarų žvalgybos agentūros ribota apimtimi bendradarbiavo su partneriais iš Austrijos, kai vidaus reikalų ministru buvo paskirtas ultradešiniosios pakraipos Laisvės partijos (FPOe) narys Herbertas Kicklis.

FPOe yra pasirašiusi partnerystės sutartį su rusų prezidento Vladimirą Putiną remiančia partija „Vieningoji Rusija“.

H. Kicklis savo kadencijos pradžioje sukėlė kontroversiją, liepęs surengti reidą BVT būstinėje. Per tą operaciją buvo konfiskuota daug neskelbtinų dokumentų.

Vadovauti Vidaus reikalų ministerijai jis nustojo, kai FPOe ir centro dešinės Liaudies partijos koalicija žlugo per 2019 metų gegužę įsiplieskusį skandalą.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)