Sprendimas išprovokavo įnirtingą atsaką – dešimtys tūkstančių žmonių išėjo į gatves, kai kurie kaltino vyriausybę, jog ši nesiėmė daugiau, kad būtų išvengta naujausios Europą užgriuvusios koronaviruso bangos.

Prabudę pirmadienio rytą 8,9 mln. Austrijos žmonių negali išeiti iš namų, išskyrus į darbą, apsipirkti būtiniausių prekių ir pasportuoti.

Alpių valstybė nuo vasario 1 d. taip pat įveda privalomą vakcinavimą ir drauge su Vatikanu bus vienintelės Europoje, kur taikomas toks reikalavimas.

Austrijos sprendimas panaikina ankstesnius pažadus, kad griežti viruso apribojimai bus praeitis. Vasarą tuometinis kancleris Sebastianas Kurzas paskelbė, kad pandemija baigėsi. Tačiau skiepijimo dažnis, rekordinis atvejų ir didėjantis mirčių skaičius privertė vyriausybę atsisakyti šių drąsių teiginių.

Spalį pradėjęs eiti pareigas kancleris Alexanderas Schallenbergas kritikavo „gėdingai mažą“ pasiskiepijusiųjų skaičių – Austrijoje jis siekia 66 proc., kai tuo metu Prancūzijoje – 75 proc. – ir uždraudė nevakcinuotiems žmonėms rodytis viešose vietose. Kai tai pasirodė neveiksminga, jis visoje šalyje paskelbė 20 dienų karantiną ir įvertinimą po 10 dienų. Mokyklos ir toliau dirbs, nors tėvų paprašyta, jei įmanoma, laikyti vaikus namuose. Taip pat rekomenduojama dirbti nuotoliniu būdu.

Politikos analitikas Thomas Hoferis kaltino A. Scahllenbergą, kad jis per ilgai palaikė sėkmingai suvaldytos pandemijos „fikciją“.

„Vyriausybė rimtai nežiūrėjo į įspėjimus apie kitą bangą“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.

Nors daugelis austrų savaitgalį prieš uždarymą namuose praleido mėgaudamiesi karštu vynu arba baigdami apsipirkti, 40 tūkst. žmonių minia žygiavo per Vieną smerkdama „diktatūrą“. 31 metų Andreasas Schneideris iš Belgijos, Austrijos sostinėje dirbantis ekonomistu, karantiną apibūdino kaip „tragediją“. „Tikėjausi, kad taip neatsitiks, ypač dabar, kai turime vakciną“, – sakė jis.

Kai kurie protestuotojai, į mitingą sukviesti kraštutinių dešiniųjų politinės partijos, buvo prisisegę geltoną žvaigždę su užrašu „neskiepytas“, primenančią Dovydo žvaigždę, kurią naciai vertė žydus dėvėti per Holokaustą.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją