aA
Bendrovė „Facebook“ uždarė beveik 80 puslapių, skelbusių išgalvotas naujienas arba naudojusių metodus, kuriais siekta nesąžiningai paveikti šį savaitgalį vyksiančius rinkimus į Europos Parlamentą, trečiadienį paskelbė viena nevyriausybinė organizacija.
„Twitter“, „Facebook“
© Shutterstock

JAV įsikūręs pilietinės visuomenės judėjimas „Avaaz“ nurodė informavęs „Facebook“ apie daugiau kaip 500 puslapių ir paskyrų, įtariamų kursčius dezinformacijos kampanijas.

„Vien per pastaruosius tris mėnesius juos iš viso sekė 32 mln. žmonių, sugeneruota 67 mln. „interakcijų“ (komentarų, mygtuko „patinka“ paspaudimų ir pasidalijimų)", – paskelbė „Avaaz“.

Dėl to „Facebook“ Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje ir Lenkijoje išjungė 77 puslapius ir 230 paskyrų, iš kurių daugiausia skelbtos nesantaiką kurstančios kraštutinės dešinės išgalvotos naujienos, nurodė organizacija.

Tie puslapiai turėjo 6 mln. sekėjų. „Avaaz“ teigimu, tai yra beveik tris kartus daugiau sekėjų nei turi visos Europos kraštutinių dešiniųjų ir euroskeptiškos partijos kartu sudėjus, įskaitant Italijos „Lygą“, Vokietijos AfD ir Prancūzijos „Nacionalinį sambūrį“.

Tarp tuose puslapiuose paskelbto melagingo turinio buvo vienas vaizdo įrašas, kurį pasižiūrėjo 10 mln. žmonių ir kuriame neva vaizduojami migrantai, Italijoje niokojantys policijos automobilį. Iš tiesų „tai buvo (ištrauka) iš vieno filmo, demaskuota prieš daug metų“, nurodė „Avaaz“.

„Dezinformacija naudojama apgaudinėti žmonėms ir kurstyti pyktį bei nepasitikėjimą mūsų politika, ir nerimą kelia tai, kad pamatysime to įtaką per Europos (Parlamento) rinkimus šią savaitę“, – sakė Christophas Schottas iš „Avaaz“.

„Facebook“ ir kiti socialiniai tinklai reguliariai sulaukia kaltinimų, kad nepakankamai stengiasi pašalinti melagingas naujienas iš savo platformų artėjant rinkimams į EP.

Viešosios nuomonės apklausos rodo, kad per šiuos rinkimus nacionalistinės ir populistinės jėgos, nepritariančios didesnei Europos Sąjungos integracijai, turėtų reikšmingai sustiprinti savo pozicijas ir sukelti pavojų pagrindinės srovės bandymams vykdyti reformas.

„Facebook“ Dubline subūrė daugiakalbę komandą, kuri stebi socialinį tinklą, ieškodama neteisėto ar melagingo turinio ir blokuodama įtartiną veiklą, tokią kaip netikros paskyros ar brukalas.

„Kasdien užblokuojame milijonus netikrų paskyrų ir toliau diegiame išmanesnes technologijas bei geresnes gynybos (sistemas). Tačiau kovojame su profesionaliais ir atkakliais priešininkais, kurie nori pamėginti manipuliuoti viešąja diskusija“, – naujienų agentūrai AFP pranešime sakė „Facebook“.

Bendrovė taip pat padėkojo „Avaaz“ už atliktą tyrimą ir pridūrė:„Imsimės tolesnių veiksmų, jei rasime papildomų pažeidimų.“

Europos išorės veiksmų tarnyba taip pat sukūrė greito įspėjimo sistemą, kur keliolika darbuotojų atidžiai stebi socialinius tinklus ir perspėja apie galimus kišimosi į rinkimus pavojus.

Tačiau, ES pareigūnų teigimu, kol kas nebuvo aptikta jokios netinkamos veiklos ar išgalvotų naujienų arba dezinformacijos srauto požymių.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Top naujienos

Gaisro Alytuje padariniai: dėl pavojaus koreguojamas mokymo procesas, draudžiama prekyba lauke maistu (19)

Dėl užterštumo, kurį sukėlė gaisras padangų perdirbimo gamykloje, daugumoje Alytaus...

Orai: šiluma mūsų dar nepaliks (39)

Praėjusią savaitę dažnai džiaugėmės neįprastai šiltais, gražiais orais. Daugelyje vietovių...

Turistus viliojantis miestas pasitinka griežtomis taisyklėmis ir „sausuoju“ įstatymu (34)

Prakalbus apie Jungtinius Arabų Emyratus dažniausiai iš karto pagalvojama apie Dubajų. Tačiau...

Psichozė, neįgalumas ar net mirtis: populiarėjančių naujų narkotikų poveikis gąsdina patyrusius Lietuvos medikus (96)

Kai kalbame apie naująsias psichoaktyviasias medžiagas, galime pasakyti, kad tai yra terra...

Alumi vos neaplietas Grigonis gėdino sirgalius, Landale'ui buvo visai smagu (11)

Trečio kėlinio pradžioje rungtynes su Vilniaus „Rytu“ trumpam sustabdžiusios sirgalių...

Aktorius Andrius Žiurauskas apie skyrybas ir jausmus 17 metų jaunesnei moteriai: buvau neištikimas ir nesugebėjau būti santuokoje (2)

Aktorius, režisierius ir televizijos laidų vedėjas Andrius Žiurauskas lietuviams buvo žinomas...

Nijolė Pareigytė – atvirai: apie nelaimingą skaudžiai pasibaigusią meilę Bžeskui ir pasikeitusį gyvenimą užsikodavus nuo alkoholio (42)

„Vyras mane suėstų , jeigu kalbėčiau apie kitus, kokie jie buvo ar yra“, – jau laidos „...

Mitybos specialistas Sujeta: 4 produktai, kuriuos verta turėti namie, jei norite nesirgti (8)

Dažnai atėjus rudeniui girdime klausimą, ką daryti, kaip apsisaugoti nuo ligų. Iš tiesų, šis...