aA
Didžiosios Britanijos Leiboristų partijos lyderis Jeremy Corbynas antradienį bandė slopinti griežtą kritiką dėl antisemitizmo, kurią vieno laikraščio skiltyje pareiškė šalies vyriausiasis rabinas.
Jeremy Corbynas
Jeremy Corbynas
© AP / Scanpix

J. Corbynas į vyriausiojo rabino Ephraimo Mirviso komentarus sureagavo atsakinėdamas į klausimus per kampanijos renginį, likus kiek daugiau nei dviem savaitėms iki Britanijos rinkimų gruodžio 12 dieną.

J. Corbynas paneigė E. Mirviso tvirtinimus, kad leiboristai ir jų lyderis yra labai susitepę persismelkusiu antisemitiniu požiūriu.

Įtakingo rabino tvirtinimas, kad J. Corbynas netinka aukštiems postams, žymi atsitraukimą nuo jo tradicinės pozicijos nekomentuoti partijų politikos. Pasak jo, Britanijos žydus „apėmęs nerimas“ dėl J. Corbyno galimo išrinkimo.

Pasak leiboristų lyderio, jei jis taptų ministru pirmininku, norėtų vadovauti vyriausybei su „atviromis durimis“ visų tikėjimų lyderiams.

J. Corbynas sakė, kad pakviestų E. Mirvisą ir kitus religinius lyderius „pasikalbėti su mumis apie jiems susirūpinimą keliančius dalykus”, ir tvirtino, kad jokia bendruomenė nesijaustų esanti pavojuje dėl savo tikėjimo.

Minėta rabino skiltis buvo publikuota tą pačią dieną, kai leiboristai pristatė savo „rasės ir tikėjimo“ platformą kaip rinkimų kampanijos dalį.

Savo kalboje J. Corbynas sakė, kad antisemitizmas yra „niekšiškas ir blogas”, o leiboristai turi spartų, veiksmingą būdą skundams spręsti.

Tačiau jis buvo ne kartą kritikuojamas už partijos narių komentarų prieš žydus toleravimą.

E. Mirvisas, kuris anksčiau nesikišdavo į politiką, sakė, kad žydų bendruomenė „su nepasitikėjimu“ stebėjo, kaip leiboristų šalininkai puldinėdavo leiboristų įstatymų leidėjus, metusius iššūkį prieš žydus nukreiptam rasizmui, ir net išstumdavo juos iš partijos.

Rabinas taip pat pažymėjo, kad Lygybės ir žmogaus teisių komisija tiria, ar partijos diskriminacija žydų atžvilgiu dabar yra įtvirtinta.

70 metų J. Corbynas ilgą laiką remdavo palestiniečių teises ir labai kritiškai vertina Izraelio vyriausybę. Kartais jis remdavo tokių grupių kaip „Hamas“ ir „Hizbollah“ politinius nusiskundimus.

Kenterberio arkivyskupas Justinas Welby antradienį socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad vyriausiojo rabino komentarai turėtų pranešti šaliai apie daugelio žydų nuogąstavimus.

Pasak J. Welby, E. Mirviso pareiškimas „turi įspėti mus apie daugelio Britanijos žydų jaučiamą didelį nesaugumo jausmą ir baimę“.

Anksčiau šį mėnesį įtakingas laikraštis „Jewish Chronicle“ perspėjo dėl pavojų, jei J. Corbynas taptų ministru pirmininku.

Britanijos musulmonų taryba gyrė rabiną už jo pareiškimą ir sakė sutinkanti su jo išvada, kad per daug politikų tylėjo plintant rasizmui.

Taryba nurodė, kad musulmonai susiduria su priešiškumu, ypač – valdančiosios Konservatorių partijos, kuriai vadovauja ministras pirmininkas Borisas Johnsonas.

„Tai klausimas, kuris ypač stiprus Konservatorių partijoje, vertinančioje islamofobiją su neigimu, atmetimu ir melu“, – pabrėžė grupė.

Gruodžio 12-ąją bus renkami visi Atstovų Rūmų nariai – 650 įstatymų leidėjų. Pirmalaikius rinkimus sušaukė B. Johnsonas, siekiantis, kad naujos sudėties parlamentas paremtų jo „Brexit“ politiką.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Top naujienos

Savaitgalį Vilniuje praūžęs neblaivių nepilnamečių vakarėlis nesibaigs ramiai: pareigūnai aiškinasi detales (111)

Penktadienio vakarą Vilniaus centre jaunuoliai surengė audringą vakarėlį, kuriame su alkoholio...

Ruduo tęsiasi: apie žiemą primins vos kelios snaigės su lietumi (4)

Vakar dieną per Lietuvą su stipriais vakarų vėjais persirito šilumos banga. Temperatūra daug kur...

Rojus, kuriame atostogauja egzotikos trokštantys lietuviai, – pavojingiausia šalis žemėje (37)

Atostogų kelionės šiuo metu ypač populiarios, jas dažnai renkasi šeimos ar draugų kompanijos....

Lietuvoje gimdos kaklelio vėžio diagnozę kasmet išgirsta šimtai moterų: kaip išvengti šios mirtinos ligos gydytojos atsako į skaitytojų klausimus (82)

Nacionalinio vėžio instituto mokslininkai atliko pirmą išsamų prevencinės programos dėl gimdos...

Premjero patarėjas dėl Narkevičiaus skandalo: aš pasakysiu, ko galbūt neturėčiau (360)

Premjeras pirmadienį interviu DELFI pareiškė, kad diskusijų dėl susisiekimo ministro Jaroslavo...

„Regitra“ įvardijo 5 būsimų vairuotojų prasimanymus, kuriais nereikėtų tikėti (85)

Mitų netrūksta kiekvienoje srityje. Su jais susiduria ir „ Regitra “, kurioje retas nėra...

Kartumą burnoje pajutęs Jasikevičius baksnojo į protokolą: čia trenerio nereikia (22)

„Džiugu, kad kai kurie žaidėjai labai užsivedę. Kitus man labai sunkiai sekasi „užkurti“...

Ką sugalvojo Putinas? Ekspertai – apie realiausią scenarijų (267)

Nuo pat tos akimirkos, kai Rusijos prezidentas kreipėsi į Federalinę Asamblėją ir atsistatydino...

6 pavyzdžiai, kaip reguliarus seksas gerina jūsų sveikatą (62)

Naujas tyrimas rodo – reguliarus seksas saugo nuo ankstyvos menopauzės. Apskritai nemažai...