Armėnijos opozicijos atstovai blokuoja gatves ir sankryžas Jerevano centre, taip pat teritoriją prie šalies parlamento.

„Aš raginus visus eiti prie Armėnijos parlamento pastato. Šiandien neturi būti jokių kitų reikalų, blokuokite gatves ir sankryžas, pradėkite visuotinį streiką“, - pareiškė antradienio rytą opozicinės partijos „Piliečių sutartis“ lyderis, parlamento deputatas Nikolas Pašinianas.

„Eikite į valstybės valdymo institucijų pastatus, blokuokite įėjimus į ministerijas ir žinybas, - sakė jis. - Šiandien turi būti totalinės blokados diena“.

Demonstrantai nuo balandžio 13 d. blokuoja Jerevano centrą, protestuodami prie Seržo Sargsiano kandidatūrą į Armėnijos ministro pirmininko postą.

Antradienį Armėnijos parlamente turi vykti balsavimas dėl šalies ministro pirmininko. Bagramiano prospekte, kur yra parlamento pastatas, sutelkta daug policijos, specialiosios technikos, šarvuočių.

Sulaikė apie 30 demonstrantų

Jerevano policija antradienį sulaikė dar apie 30 demonstrantų, dalyvavusių protestuose prieš Seržo Sargsiano kandidatūros į premjerus iškėlimą, pranešė Armėnijos parlamento narys Nikolas Pašinianas, liberaliojo opozicinio Išeities aljanso (YELQ) lyderis.

„Mūsų duomenimis, į policiją išvežė maždaug 30 žmonių. Tai nieko nekeičia. Mes tęsiame savo taktiką, chaotiškai judame ir blokuojame gatves“, – antradienį žurnalistams sakė N. Pašinianas.

Akcijos dalyviai buvo sulaikyti netoli Operos rūmų Jerevano centre. Sankryžoje jie bandė blokuoti automobilių eismą.

Anksčiau policijos atstovas Ašotas Agaronianas naujienų agentūrai „Interfax“ sakė, kad į policijos nuovadas pristatyti keli protestuotojai.

„Keli žmonės pristatyti į policijos nuovadas įtarus juos administracinės teisės pažeidimais“, – sakė jis.

Vienas naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas taip pat sakė, kad Jerevano centre atsinaujino policijos ir eismą mėginančių blokuoti demonstrantų susirėmimais

N. Pašinianas pirmadienį ragino demonstrantus vėl išeiti į gatves, nors ir jis, ir dešimtys kitų buvo sužeisti per protestus prieš eksprezidento S. Sargsiano žingsnius išlaikyti valdžią savo rankose.

„Raginu visus Jerevano ir kitų Armėnijos miestų bei miestelių gyventojus (antradienį) išeiti į gatves, blokuoti pagrindines ašis ir pradėti streiką“, – savo šalininkams sakė N. Pašinianas.

„Blokuokite visas gatves, stabdykite transportą, venkite smurto, mandagiai elkitės su policininkais. Užeikite į visas valstybines įstaigas, neleiskite dirbti“, – sakė jis.

Demonstrantams pirmadienį susirėmus su policija į ligonines buvo atvežti 46 asmenys, tarp jų – šeši policininkai, nurodė Armėnijos sveikatos apsaugos ministerija. Antradienį 12 nukentėjusiųjų, tarp jų vienas policininkas, tebebuvo gydomi ligoninėse, pridūrė ministerija.

Pirmadienio demonstracijas opozicijos lyderis pavadino „posūkio tašku šaliai“.

Per mitingus prieš S. Sargsianą policija prieš protestuotojus, bandžiusius prasiveržti pro spygliuotos vielos užtvarą Jerevano centre ir pasiekti parlamento pastatą, panaudojo kurtinamąsias granatas.

63 metų S. Sargsiano antra ir paskutinė prezidento kadencija baigėsi praėjusią savaitę.

Pirmadienį valdančioji Respublikonų partija ir vyriausybei palanki nacionalistinės pakraipos Armėnijos revoliucinė federacija (ARF), dar žinoma kaip „Dašnakcutiun“, oficialiai patvirtino S. Sargsiano kandidatūrą į vyriausybės vadovo postą, nepaisydamos nuo penktadienio Jerevane vykstančių masinių protestų.

Šio Maskvai palankaus politiko kandidatūrą parlamentas turėtų patvirtinti antradienį per balsavimą vidurdienį vietos (11 val. Lietuvos) laiku.

Masiniai protestai Jerevane prasidėjo penktadienį, kai į gatves išėjo daugiau kaip 4 tūkst. žmonių. Šeštadienį apie 100 protestuotojų, dalyvavusių demonstracijoje prieš eksprezidento pasilikimą valdžioje, buvo įsiveržę į visuomeninio radijo būstinę sostinės centre.

Antradienį parlamentas rinks naują 2,9 mln. gyventojų turinčios Armėnijos premjerą, kurio rankose bus sutelkta didžiulė valdžia šaliai pereinant prie parlamentinės valdymo formos. Prognozuojama, kad bus išrinktas S. Sargsianas.

Prorusiškų pažiūrų politikos veteranas S. Sargsianas, 2007–2008 metais jau stovėjęs prie vyriausybės vairo, užbaigęs savo antrą kadenciją prezidento poste siekti naujos kadencijos nebegalėjo. Valstybės vadovo postą jis paliko praėjusį pirmadienį, kai buvo prisaikdintas naujasis prezidentas Armenas Sargsianas.

Nors A. Sargsiano ir S. Sargsiano pavardės vienodos, jie nėra giminės.

Po A. Sargsiano inauguracijos įsigaliojo 2015 metais priimtos prieštaringai vertinamos konstitucijos pataisos, numatančios, kad Armėnija tampa parlamentine respublika su plačius įgaliojimus turinčiu ministru pirmininku.

Perėjimą prie tokio valdymo modelio inicijavo S. Sargsianas, o atitinkamoms konstitucijos pataisoms referendume pritarė 63 proc. rinkėjų.

Opozicija tvirtina, kad šios reformos tikslas buvo sudaryti sąlygas S. Sargsianui išsaugoti valdžią palikus prezidento postą.

Armėnijos opozicijos judėjimo lyderis skelbia „aksominę revoliuciją“

Armėnijos parlamento narys, liberaliojo opozicinio Išeities aljanso (YELQ) lyderis Nikolas Pašinianas antradienį paskelbė, kad šalyje susiklostė „revoliucinė situacija“.

Opozicinio judėjimo prieš buvusio prezidento Seržo Sargsiano kandidatūros į premjerus iškėlimą lyderis Prancūzijos aikštėje sostinės Jerevano centre pareiškė: „Visoje respublikoje vyksta protesto akcijos, streikai, blokuojamos gatvės. Armėnijoje susiklostė revoliucinė situacija. Čia ir dabar skelbiu apie aksominės revoliucijos pradžią.“

Pasak N. Pašiniano, šiuo metu visos jėgos struktūros sutelktos prie parlamento pastato.

„Jie mūsų laukia. Bet mes pasielgsime kitaip. Dabar mes suorganizuosime eitynes ir paralyžiuosime kitų vyriausybės pastatų darbą. Ten, kur galėsime įeiti, organizuosime sėdimąsias akcijas“, – sakė jis ir pabrėžė, kad akcijų dalyviai negali imtis smurtinių veiksmų.

Kaip pranešama, demonstrantai užblokavo įėjimą į Generalinės prokuratūros pastatą Jerevano centre.

Tuo tarpu parlamente vyksta specialus posėdis, kurio metu aptariamas S. Sargsiano išrinkimo premjeru klausimas.

S. Sargsianas sako kalbą, dėsto šalies perėjimo prie parlamentinės valdymo formos sąlygas.

Parlamento pastatą saugo pastiprinti policijos būriai.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Medikai įskaudinti: prieš mitingą aistras pakurstė Skvernelis tiesioginė transliacija iš mitingo nuo 15.45 val. (196)

Pirmadienį Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis į vyriausybę pasikvietė Lietuvos medikų...

Pinskuvienė pranoko pati save: pažemino manekenės standartų neatitinkančią žurnalistę (487)

Portalo „Krašto naujienos“ vyr. redaktorė Neringa Tuškevičienė eilinį kartą viešai...

Tęsiantis ginčui dėl skelbimų rinkos monopolio vienas iš žaidėjų lieka mįsle (7)

Vilniaus apygardos administraciniame teisme birželio 12 d. bus dar kartą nagrinėjamas bendrovių...

Veisiejų regioniniame parke aptikta lokio pėdsakų (3)

Lazdijų rajone , Veisiejų regioniniame parke, aptikta rudojo lokio pėdsakų.

Sovietmečio atgarsiai: kirpyklose kainos tebeskirstomos pagal lytį (68)

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba skelbia akciją „Kaina neturi lyties“ ir ragina...

Precedento neturintys pokyčiai: kas nutiko Kim Jong Unui? geologai: branduolinių bandymų komplekse – griūtis (84)

Visai netrukus Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas susitiks su Pietų Korėjos prezidentu...

Sensacingai išgarsėjusi Emma DELFI interviu atskleidė: visa tai, ką matėte, tebuvo gudraus plano dalis (160)

Praėjusią savaitę beveik visą Lietuvą savo pasisakymais ir išvaizda nustebinusi Emma Hulse...

Masinė avarija Vilniaus centre – susidūrė autobusas ir 4 lengvieji automobiliai susidarė didelė spūstis (17)

Ketvirtadienio popietę, kiek po 15 val., Vilniaus centre, A. Goštauto, Vilniaus ir Žygimantų...

Derybose dėl atsijungimo nuo Rusijos – finišo tiesioji (108)

Politinis susitarimas dėl Baltijos šalių elektros sistemos sinchronizacijos su Vakarais turėtų...

Ballų drama su nelaiminga pabaiga: be atsisveikinimo koncerto, keikiant Šeškų ir nepakilus iš dugno (210)

„O! O! Zo jau kyla kyla, ei, oi, ė, ei, oi, leiski man pakilti. Ei, nuėjome toli, turime pakilti....