Tai ketvirtadienį pranešė portalas „rbc.ua“, remdamasi Kyjivo tarptautinio sociologijos instituto (KTSI) surengtos apklausos duomenimis.

Kaip pažymi sociologai, iki Orumo revoliucijos Ukrainoje Stalino atžvilgiu buvo teigiamai nusiteikę 23 proc. šalies gyventojų. Iki 2021 metų situacija iš esmės nesikeitė, nors jo garbintojų skaičius po truputį mažėjo.

Prasidėjus Rusijos plataus masto invazijai, visuomenės nuomonė išsikristalizavo – praėjusių metų vasarą 64 proc. respondentų neigiamai vertino Staliną, o teigiamai – 5 proc. 2023 metais 61 proc. respondentų neigiamai vertina Staliną (jų skaičius šiek tiek sumažėjo, abejingųjų skaičius išaugus nuo 23 proc. iki 26 proc.), teigiamai – tik 4 proc.

KTSI pateikia Levados centro apklausų duomenis apie Rusijos gyventojų požiūrį į Staliną. Rusijos teritorijoje 2012–2023 metais teigiamai Staliną vertinančių respondentų skaičius išaugo nuo 28 proc. iki 63 proc.

Kaip pažymėjo KTSI direktorius Antonas Hrušeckis, požiūris į Staliną – ryškus vertybinis kriterijus, rodantis bedugnę tarp ukrainiečių ir rusų.

Anot sociologo, paaiškėjo, kad Rusijos visuomenė yra moraliai degradavusi, nepajėgia sveikai mąstyti ir kritiškai vertinti realybės, veikiama propagandos, kuri formavo teigiamą diktatoriaus įvaizdį.

„Matome, kad net ir jauni rusai teigiamai atsiliepia apie vieną baisiausių ir žiauriausių tironų žmonijos istorijoje. Todėl nenuostabu, kad dauguma rusų pritaria karui prieš Ukrainą ir ukrainiečius", – konstatavo A. Hrušeckis.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)