Londono vyriausiasis „Brexit“ derybininkas Davidas Davisas susitiks su Europos Komisijos vyriausiuoju derybininku Micheliu Barnier. Po to įvyks koordinatorių ir derybų grupių susitikimas.
Trys derybų grupės derasi dėl piliečių teisių, šalių finansinio susitarimo ir kitų atsiskyrimo klausimų. Su Šiaurės Airija ir išstojimo sutarties valdymu susijusius klausimus turėtų svarstyti koordinatoriai.
Koordinatorių ir derybininkų susitikimai tęsis iki ketvirtadienį planuojamo baigiamojo plenarinio posėdžio ir spaudos konferencijos.
ES sako, kad pradės svarstyti ateities santykius su Jungtine Karalyste, tarp jų ir galimą prekybos susitarimą, kai bus pasiekta „pakankama pažanga“ šiais pradiniais klausimais. Tikimasi, kad tai įvyks dar šiais metais.
Britų išstojimo iš ES sąskaita kelia daug nesutarimų.
M.Barnier yra perspėjęs, jog derybas būtina užbaigti iki 2018 metų spalio, kad visos šalys suspėtų ratifikuoti galutinę sutartį iki 2019-ųjų kovo.
Didžiosios Britanijos ministrės pirmininkės Theresos May vyriausybė ketvirtadienį paskelbė įstatymo, kuriuo oficialiai bus nutraukta šalies narystė ES, projektą, bet opozicijos partijos ir Škotijos bei Velso lyderiai pavadino tai „atviru valdžios užgrobimu“ ir pagrasino blokuoti dokumentą.
Pagal naująjį įstatymą būtų anuliuotas 1972 metų Europos bendrijų aktas, taip pat ES teisės aktai, kurių, skaičiuojama, yra apie 12 tūkst., būtų pritaikyti britų teisei ir būtų panaikinta ES teisės viršenybė.
„Šis įstatymas reiškia, kad galėsime išstoti iš Europos Sąjungos būdami visiškai užtikrinti dėl tęstinumo ir kontrolės“, – sakė D.Davisas.
Tačiau ministrų laukia kova dėl nuostatų, turinčių suteikti jiems naujų galių pakeisti ES įstatymus perkeliant juos į britų teisę be nuodugnaus nagrinėjimo parlamente.
Britanija sprendimą trauktis iš ES priėmė pernai birželį vykusiame referendume. Jame už išstojimą balsavo 52 proc. britų, o už tolesnę narystę – 48 proc. rinkėjų.
„Brexit“ privalo būti nutrauktas, kad nebedarytų žalos Britanijai
Buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Tony Blairas pareiškė, kad dar išlieka galimybė, kad jo šalis neišstos iš Europos Sąjungos, ir pridūrė, kad sustabdyti „Brexit“ yra „būtina“, siekiant išvengti didelės žalos ekonomikai.
Šeštadienį Blairo globalių pokyčių instituto paskelbtame straipsnyje ekspremjeras rato, kad ES lyderiai gali būti linkę „imtis reformų ir pasitikti mus pusiaukelėje“, kad išlaikytų Jungtinę Karalystę Bendrijoje.
T.Blairas taip pat sakė televizijai „Sky News“, kad „kiekviena diena mums pateikia naujų įrodymų“ apie „Brexit“ žalą Britanijai: pradedant sulėtėjusiu ekonomikos augimu, baigiant svaro kursu, smarkiai nusmukusiu nuo 2016 metų referendumo dėl šalies narystės Europos Sąjungoje.
T.Blairas baigė darbą premjero poste 2007 metais, o jo mėginimai toliau daryti įtaką Britanijos politikai visada vertinami prieštaringai. Buvęs Leiboristų partijos lyderis triskart iš eilės laimėjo rinkimus, bet daugelis britų jam nėra atleidę už įsitraukimą į Irako karą.
Top naujienos
Prieš įtakingiausius šalies verslininkus valstybė bejėgė: situacija ežero pakrantėje tiesiog bado akis (28)
Praėjus metams nuo tada, kai Aplinkos ministerija garsiai pasigyrė visuomenei atverianti garsųjį...
EK ataskaitoje – didžiulė Lietuvos problema: tokio darbo jėgos trūkumo nebuvo per pastaruosius 15 metų (17)
Europos Komisija dėmesį atkreipia į Lietuvai jau kuris laikas žinomą problemą, susijusią su...
Karybos ekspertas apie rusų susprogdintą Kachovkos užtvanką: į vieną teritoriją pretenzijų atsisakoma
Karybos ekspertas Darius Antanaitis laidoje „ Delfi diena “ antradienį įvertino situaciją po...
Didelės apimties tyrimai parodė, kas gali padėti atpažinti širdies ritmo sutrikimą, kol jokių nusiskundimų nėra
Išmanieji laikrodžiai, rodos, labiau nei kiti nešiojamieji įrenginiai, įskaitant ir išmaniuosius...
Karas Ukrainoje. Ukrainos kariai: vandens srovė nušlavė rusų okupantus Rusija apšaudo nuo potvynio bėgančius žmones (1)
Antradienio vakarą savo vaizdo įraše Volodymyras Zelenskis sakė esantis dėkingas visiems...
Pasaulis Ukrainos neišgirdo: pasekmės bus katastrofiškos
Prieš susprogdindami Kachovkos hidroelektrinę okupantai tyčia pakėlė vandens lygį iki...
Įmonė pasirinko itin netradicinę priežastį skirti premiją darbuotojams: ar norėtumėte to ir savo darbovietėje skaitytojų apklausa
Viena iš Estijos kompanijų, sporto ir laisvalaikio prekių tinklas „Hawaii Express“ nusprendė...
Ekspertas – apie netolimą ateitį: didžioji dalis dabartinių pradinukų dirbs darbus, kurių šiandien net nėra
„Suaugusių žmonių raštingumo lygis Lietuvoje daugiau nei dvigubai atsilieka nuo šalių...
Priekaištų banga Brazdeikiui atrodo nepelnyta: man tereikia suteikti daugiau progų
Ignas Brazdeikis jau kelias savaites yra tarkuojamas viešojoje erdvėje dėl prasto žaidimo,...
Nuo vaikystės su antsvoriu kovojusi Vaida po skaudžios mamos netekties pakeitė mitybą: nenorėjau, kad vaikams tektų išgyventų tą skausmą 10 kg lengvesnė ir atrodo 10 metų jaunesnė
Jau daugiau nei metus Ispanijoje su šeima gyvenanti Vaida Alijeva pripažįsta: sprendimas keltis...