aA
Nors incidentų patiria kiekviena kariuomenė, panašu, kad Rusijos kariuomenėje nelaimių nutinka dažniau nei kitų didžiųjų galybių.
Sergejus Šoigu, Vladimiras Putinas
© Reuters / Scanpix

„Egzistuoja tokia nelaimių tendencija, kad šios nutinka būtent Rusijoje“, – „Insider“ sakė CNA ekspertas Rusijos klausimais Jeffrey Edmondsas.

J. Edmondsas, buvęs Centrinės žvalgybos agentūros analitikas ir Jungtinių Valstijų Nacionalinio saugumo tarybos narys, sakė, kad problema gali būti ta, jog Rusija dažnai norą rizikuoti derina su pasenusia karine infrastruktūra, kuri paprasčiausiai negali taip paprastai išpildyti šio noro. Tokiu būdu sukuriama aplinka, kurioje nelaimės tampa daug labiau tikėtinos.

Pastarosiomis savaitėmis per įvairius Rusijos karinius incidentus žuvo ir sužeista daug žmonių. Tarp šių incidentų – mirtinas gaisras itin slaptame povandeniniame laive, sprogimas karinės bazės šaudmenų sandėlyje ir raketos sprogimas raketų bandymo poligone.

Liepos 1-ąją žuvo 14 Rusijos jūreivių: tądien kilo gaisras povandeniniame aparate, kuris, kaip manoma, yra „Lošarik“ – povandeninis atominis giliavandenis laivas, sukurtas šnipinėjimo tikslais ir galintis atlikti specialiąsias operacijas, susijusias su povandeniniais kabeliais.

Tai buvo didžiausias Rusijos karinio jūrų laivyno incidentas nuo to laiko, kai 2008-aisiais 20 Rusijos karių ir civilių žuvo branduoline energija varomame povandeniniame laive „Nerpa“. Prisimenama ir ankstesnė tragedija, kai 2000-aisiais 118 jūreivių žuvo branduoline energija varomame povandeniniame sparnuotųjų raketų laive „Kursk“.

Tai – tik keletas iš daugelio mirtinų povandeninių laivų nelaimių nuo šimtmečio pradžios.

„Senstantis Rusijos karinis jūrų laivynas (ir jo pirmtakas – Sovietų Sąjungos karinis jūrų laivynas) iš esmės patyrė žymiai daugiau nelaimių nei bet kuris kitas didysis laivynas“, – jau anksčiau „Insider“ sakė buvęs jūrų pajėgų žvalgybos pareigūnas A.D. Bakeris.

Rusijos karinis jūrų laivynas praėjusį rudenį neteko vienintelio lėktuvnešio „Admiral Kuznecov“, kai ant remontuojamo jo denio užkrito didžiulis kranas, o tuo metu vienintelis plaukiojantis dokas, tinkamas tokio dydžio laivo remontui, iš kurio ir buvo išplukdomas lėktuvnešis, nuskendo dėl elektros tiekimo pertrūkių.

Net ir tuomet, kai buvo dislokuotas, „Admiral Kuznecov“ būdavo apsuptas jį sekančių laivų vilkikų, mat nuolat buvo laukiama nelaimės.

Nelaimės tikrai neapsiriboja vien Rusijos kariniu jūrų laivynu.

Prieš kiek daugiau nei savaitę Sibire esančioje karinėje bazėje sprogo kariuomenės šaudmenų sandėlis, kuriame buvo laikoma dešimtys tūkstančių artilerijos sviedinių.

Žuvo vienas žmogus, dar mažiausiai 13 buvo sužeisti. O ketvirtadienį įvyko netikėtas sprogimas Šiaurės Rusijoje esančiame raketų bandymo poligone. Iš pradžių pranešta apie du žuvusiuosius ir šešis sužeistuosius. Vėliau patvirtinta, kad žuvo penki darbuotojai.

Rusija taip pat susiduria su orlaivių avarijomis ir kitais incidentais, būdingais kitoms kariuomenėms, įskaitant ir Jungtines Valstijas.

„Rusija išties bando iš senos infrastruktūros išspausti viską, nes mėgina neatsilikti ir pasiekti Jungtinių Valstijų lygį. Laivynas ir kariuomenė verčiami daryti tai, kas dažnai neatitinka saugumo supratimo ir jiems yra nesaugu, turint omenyje karinės technikos ir infrastruktūros amžių“, – „Insider“ aiškino J. Edmondsas.

Kitas svarbus dalykas yra „agresyvumo ir rizikavimo kultūra“, pridūrė J. Edmondsas, primindamas kai kuriuos atvejus, kai Rusijos kariuomenei tik per plauką pavykdavo išvengti nelaimės atliekant pavojingus manevrus ore ir jūroje, kai Jungtinių Valstijų kariuomenė yra arti.

„Rusijos kariuomenėje egzistuoja tokia rizikavimo kultūra, kurios nesutiksi Jungtinėse Valstijose. Niekuomet neleistume JAV pilotui praskristi virš pat Rusijos laivo. Tokio piloto karjera iš karto baigtųsi“, – aiškina J. Edmondsas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(84 žmonės įvertino)
4.6786

Top naujienos

Vilniuje surado ypatingą gatvę: taip, kaip žmonės ten gyvena turi pamatyti visa Lietuva (140)

Kaimynas kaimynui ne akmenį į langą meta, o komplimentą pasako. Kaimynas kaimynui ne skundą...

„Artėja paskutiniojo teismo diena“: gyventojus išgąsdino žaibiškai užtemęs miestas (58)

Dėl didžiausių atogrąžų miškų gaisrų Brazilijos istorijoje viename mieste sutemo 15 val., nes...

Verslo įtakingiausieji: politikų ciniškumas kartais pritrenkia (136)

Trečiadienį DELFI paskelbė įtakingiausių Lietuvos verslininkų ir ekonomistų sąrašą. Laidoje...

Puikus virškinimas, saldus miegas ir rami nervų sistema: išbandykite 3 ingredientų kokteilį (25)

Bananų ir cinamono kokteilis akimirksniu atgaivins organizmą ir pastatys ant kojų peršalus!

Lietaus debesys pasitrauks ir sugrįš šiluma (2)

Ketvirtadienio dieną įžūlūs lietaus debesys iš Lietuvos pasitrauks. Jau naktį žymesnio lietaus...

FIBA atnaujintame pasaulio čempionato pajėgumo reitinge – Lietuvos rinktinės šuolis aukštyn (87)

Prieš pasaulio krepšinio čempionatą FIBA skelbia jau antrą „FIBA 2019“ turnyro dalyvių...

Veidrodinė ministerija Kaune: išvadino akių dūmimu, bet darbuotojai atgal į sostinę nebenori (56)

Balandžio pradžioje atidaryta vadinamoji veidrodinė Žemės ūkio ministerija Kaune.

Stebuklingoje Graikijos vietoje atostogavusi Vaida Skaisgirė dalijasi pavydą keliančiais kadrais (133)

Neseniai Graikijoje esančioje Mikonos saloje su sūnumi atostogavusi Vaida Skaisgirė socialiniame...

Ar seksas lėktuve yra nelegalus ir ar galima už tai sulaukti bausmės? (31)

„Mylios aukščio klubas“ – taip kartais apibūdinami žmonės, kurie yra mylėjęsi lėktuve....

Įspėja, kas nutiktų, jei tarp JAV ir Rusijos kiltų karas: Žemę ištiktų branduolinė žiema (82)

Mokslininkai atliko simuliacijas ir skelbia oficialius rezultatus: net ir šiandien branduolinis...