Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis aštriai sukritikavo minimą „Amnesty International“ ataskaitą.
„Amnesty International“ „tvirtai laikosi savo tyrimo“, sakė organizacijos generalinė sekretorė Agnes Callamard.
„Išvados... buvo pagrįstos įrodymais, surinktais atliekant išsamius tyrimus, kuriems buvo taikomi tokie pat griežti standartai ir deramo patikrinimo procesai, kaip ir visam „Amnesty International“ darbui“, – pridūrė ji.
Ketvirtadienį paskelbtoje ataskaitoje „Amnesty International“ paminėjo incidentus 19-oje miestų ir miestelių, kai ukrainiečių pajėgos tikriausiai sukėlė pavojų civiliams, įrengdamos bazes gyvenamuosiuose rajonuose.
V. Zelenskis savo vakariniame kreipimesi „Amnesty International“ išvadas prilygino bandymui suversti kaltę aukoms.
Pasak prezidento, žmogaus teisių gynimo organizacija bando „amnestuoti teroristinę valstybę ir perkelti atsakomybę nuo agresoriaus aukai“.
„Nėra ir net hipotetiškai negalėtų būti jokių sąlygų, kuriomis būtų pateisinamas koks nors Rusijos smūgis Ukrainai. Agresija prieš mūsų valstybę yra neišprovokuota, grobikiška ir atvirai teroristinė“, – kalbėjo V. Zelenskis.
„Jei kas nors parengia ataskaitą, kurioje auka ir agresorius tariamai kažkuo yra lygūs, jei analizuojami kažkokie duomenys apie auką, o tai, ką tuo metu darė agresorius, ignoruojama, su tuo negalima taikstytis“, – pabrėžė jis.
Po keturis mėnesius trukusio tyrimo parengtoje ataskaitoje „Amnesty International“ teigė nustačiusi, kad ukrainiečių kariuomenė steigė bazes mokyklose bei ligoninėse ir rengė atakas iš gyvenamųjų rajonų. Pasak organizacijos, tokia taktika pažeidžia tarptautinę humanitarinę teisę.
Visgi „Amnesty International“ pažymėjo, kad tokia taktika „jokiu būdu nepateisina Rusijos nesirinktinai vykdomų atakų“.
Ketvirtadienį Rusijos pajėgos bombardavo kelis miestus ir gyvenvietes, įskaitant Mykolajivą šalies pietuose, kur, pasak mero, dviejuose rajonuose buvo apgriauti gyvenamieji pastatai.
Rytų Ukrainoje prie fronto linijos esančiame Torecko miestelyje rusams ketvirtadienį apšaudžius autobuso stotelę žuvo aštuoni žmonės, o dar keturi buvo sužeisti.
Antrame pagal gyventojų skaičių šalies mieste Charkive vietos valdžios institucijos pranešė apie Rusijos raketų smūgius pramoninėms zonoms.
Ukrainos pajėgos vykdo kontrpuolimą šalies pietuose, kur, jų teigimu, jau atkovojo daugiau kaip pusšimtį kaimų, anksčiau kontroliuotų Maskvos.
Top naujienos
Tokių eilių Vilniaus oro uoste dar nematėte: keleiviai meldė Dievo ir apsaugos darbuotojų malonės papildyta atstovų komentaru
„Meldžiu jūsų, praleiskite, mes vėluojame išskristi“, – penktadienio rytą tarptautinio...
Ekspertas apie prezidento rinkimus: kol kas lyderis vienas, kiti neturi šansų (20)
Vytauto Didžiojo universiteto docentas Lauras Bielinis įsitikinęs, kad bent jau kol kas...
Apskaičiavo, kiek kitąmet didės pensijos: turint būtinąjį stažą, pridės 70 eurų
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija apskaičiavo, kiek kitąmet didės įvairių rūšių...
Kauno pareigūnai prisikasė iki slaptos laboratorijos užsienyje: narkotikai iš čia keliavo po visą pasaulį (1)
Penktadienį policija paskelbė apie smūgį narkotikų platintojams, per tyrimą išaiškinti ne tik...
Kai Loretą surietė sunkiai pakeliamas skausmas, jo priežastį suprato iškart: dėl operacijos nedvejojo
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje (VMKL) 58 metų alytiškė Loreta Ribinskienė ilsėjosi po...
Dėl chaoso Vilniaus oro uoste – prašymas keleiviams (10)
Lietuvos oro uostų (LTOU) atstovai praneša, kad dėl pastaruoju metu sustiprintų tam tikrų...
Žmonės skuba atšaukti naujųjų „iPhone 15“ užsakymus: pranešė apie didelį trūkumą palygino su senesniu modeliu
Dalis „Apple“ gerbėjų, užsisakiusių ilgai lauktą „iPhone 15“, dabar, kaip pranešama,...
Lietuvoje pristatyti naujo dizaino automobilių numerių ženklai: paaiškino, kokia bus jų išdavimo tvarka
Anksčiau minėti siūlymai, kad lietuviškų automobilių valstybinio numerio ženklus turėtų...
„Rytas“ pristatė biudžetą, užmetė meškerę ir aptarė naują kaimyną: kol kas džentelmeniškas
Permainos sostinės krepšinio žemėlapyje – kur kas ryškesnės nei Vilniaus „Ryto“...