Jungtinėse Valstijose gyvuojančioje uždaroje amišų bendruomenėje neįprasti barzdų kirpimo išpuoliai į dienos šviesą išvedė numanomą tironą, kuris kaltinamas mušdavęs neklusniuosius, užrakindavęs juos savo vištidėje, taip pat lytiškai išnaudodavęs ištekėjusias moteris.
Samuelis Mulletas
© AP/Scanpix

Samueliui Mulletui vyresniajam, jo trims sūnums - Johnny, Danieliui ir Lesteriui, jo žentui Emanueliui Schrockui, taip pat sekėjams Levi Mileriui bei Eli Milleriui iškelti kaltinimai dėl religinės neapykantos paskatintų nusikaltimų vykdymo ir planavimo.

Penki iš šių asmenų buvo suimti praeitą mėnesį, įtarus juos pagrobimu ir kitais nusikaltimais, bet vėliau jie buvo paleisti už užstatą. 66 metų S.Mulletas, vadovaujantis vienai atskilusiai amišų bendruomenei, buvo suimtas trečiadienį.

Valdė geležiniu kumščiu

Įtariama, kad S.Mulletas liepė savo sūnums ir sekėjams kirpti barzdas ir plaukus varžovams, ginčijusiems jo sprendimus. Kaip pranešama, S.Mulletas geležiniu kumščiu valdė atsiskyrusią bendruomenę, gyvenančią Bergholco miestelyje.

Kaip teigiama, užpuolikai, apsiginklavę 20 centimetrų ilgio žirklėmis ir baterijų maitinamomis elektrinėmis plaukų kirpimo mašinėlėmis, sutemus įsiverždavo į savo aukų namus ir prievarta nukirpdavo barzdas vyrams, o moterims - plaukus.

Šie išpuoliai sukrėtė taikią amišų bendruomenę, kurių tikėjimas atmeta kerštą. Amišų vyrų barzdos ir nekerpami moterų plaukai laikomi šventais, todėl jų nukirpimas laikomas didžiausiu pažeminimu.

Medžiagoje, kuri buvo paviešinta trečiadienį, po išsamaus JAV federalinių tyrimų biuro (FTB) tyrimo, pateikiami vienos S.Mulleto marčios ir buvusio žento parodymai, kuriuose sakoma, kad šis patriarchas kontroliavo "visas Bergholco klano narių gyvenimo sritis".

"Bergholce be Samuelio Mulleto vyresniojo leidimo nebūdavo priimami jokie sprendimai ir neįleidžiami lankytojai, - nurodoma tyrimo išvadose. - Priešingai amišų mokymui ir Šventajam Raštui, Samuelis Mulletas vyresnysis taikydavo griežtas bausmes ir fiziškai žalodavo bendruomenės narius, kurie jam nepaklusdavo."

Varydavo iš moterų velnią santykiaudamas su jomis

Parodymuose teigiama, kad šios bendruomenės "nariai būdavo verčiami po kelias dienas miegoti vištidėje, esančioje jo namuose, o Bergholco klano nariams būdavo leidžiama mušti kitus narius, jeigu šie nepaklusdavo Samueliui Mulletui vyresniajam".

"Be to, Samuelis Mulletas vyresnysis "patarinėdavo" Bergholco klano vedusioms moterims, atsivesdamas jas į savo namus, kad išvarytų iš jų velnią seksualinio suartėjimo aktais", nurodė tyrėjai.

Amišai, kurių tikėjimas yra viena iš krikščionybės atmainų, gyvena daugiausiai JAV centrinėje dalyje - Ohajuje ir Pensilvanijoje. Jie nenaudoja šiuolaikinių patogumų, tokių kaip elektra, mobilieji telefonai arba automobiliai. Amišų bendruomenėms vadovauja religiniai lyderiai, vadinami vyskupais.

Kelios atskiros amišų grupės gyvena vienos šalia kitų kaimyninėse Ohajo apygardose.

Pasak liudininkų, S.Mulletas, jo žmona ir vaikai į Bergholcą atvyko gyventi iš kitos amišų bendruomenės Ohajo miestelyje Frederiktaune.

S.Mulletas tapo Bergholco klano vyskupu 2003 metais. Dar po dvejų metų iš šios bendruomenės išsikėlė aštuonios šeimos - daugiausiai dėl nesutarimų su savo lyderiais.

Tyrimo medžiagoje nurodoma, kad S.Mulletas šias šeimas ekskomunikavo, o pagal amišų įstatymus jos nebegalėjo prisidėti prie kitų bendruomenių, kol nesutarimai nebus išspręsti.

Pensilvanijos mieste Ulise buvo surengtas apie 300 amišų bažnyčių lyderių susirinkimas, kuriame buvo tariamasi dėl S.Mulleto ir Bergholco klano veiksmų, o paskelbtos ekskomunikos buvo atšauktos.

Panašu, kad pastaruosius išpuolius išprovokavo S.Mulleto pyktis dėl šio sprendimo.

Vienam iš septynių amišų vyskupų, kurie priėmė sprendimą dėl ekskomunikos atšaukimo, barzda buvo nukirpta spalio 4 dieną.

Kai vyskupas maldavo užpuolikų nekirpti jam barzdos ir rankomis susiėmė galvą, vienas iš užpuolikų liepė jam nesipriešinti, nes jis esantis krikščionis, nurodoma teismo protokoluose.

Vyskupas atsakė, jog jeigu užpuolikai yra krikščionys, jiems nedera jo pulti, tačiau vienas kitas užpuolikas jam atšovė: "Mes – ne krikščionys."

Tie patys asmenys kaltinami užpuolę kitą vyskupą kaimyninėje apygardoje, po pirmojo išpuolio nepraėjus ne dviem valandoms. Abu kartus S.Mulleto sekėjai nufotografavo savo aukas, siekdami pabrėžti jų pažeminimą, nurodė FTB.

Keliomis dienomis anksčiau užpuolikų aukomis tapo viena 13-metė ir 74-metų vyras, taip pat kitas senyvo amžiaus vyras, kuriam barzdą esą nukirpo jo paties sūnus.

S.Mulletas nėra kaltinamas dėl dalyvavimo šiose atakose, tačiau įtariama, kad jis jas organizavo. Vienas iš jo sūnų prisipažino dalyvavęs išpuoliuose ir liudijo prieš kitus, pranešė FTB.

Spalio 12 dieną suimamas kitas kaltinamasis Levi Milleris buvo paklaustas: "Ar jūs vykdėte bendruomenės įsakymus?" Šis atsakė: "Taip, manau, kad vykdžiau."

Septyniems įtariamiesiems, kuriems trečiadienį bus pateikti kaltinimai Ohajo mieste Jongstaune, gresia įkalinimas iki gyvos galvos, jeigu jų kaltė būtų įrodyta.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Prodiuseris atskleidžia LRT transliacijų užkulisius: štai kodėl viskas tiek kainuoja (872)

"Valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui kalbant apie „skandalingą informaciją“, kurią...

Išgirdęs tokį kūdikio verksmą – jo nebeužmirši: gydytojai perspėja apie pražūtingą moterų įprotį išduoda ir veidas (18)

„Kūdikis užrėkia tokiu gailiu riksmu, kurį vienąkart išgirdęs gydytojas – niekada...

Konstitucinis Teismas tarė žodį dėl vaiko priežiūros išmokų „lubų“: ką tai reiškia tėvams (11)

Trečiadienį Konstitucinis Teismas priėmė tėvams svarbų sprendimą – vaiko priežiūros...

Ieškomas ginkluotas nusikaltėlis, ant kojų sukeltos didelės policijos pajėgos blokuojamas Joniškis (139)

Šiaulių apskrities policija informuoja, kad ieško su organizuotu nusikalstamumu susijusio asmens,...

Nauja teorija apie „ypatingus“ rusus: skleidžia mitą apie Leningrado blokadą tarp „ypatingųjų“ – ir Putinas (90)

Mokslininkai paneigė teiginius, nuskambėjusius režisierės Eleonoros Lukjanovos filme „Blokados...

Atlyginimų augimas išsikvepia, bet daugelio laukia geras pokytis (151)

Po įspūdingo praėjusių metų spurto Lietuvos ekonomikos augimas turėtų sulėtėti, nepaisant to...

Siūlo daugiau išimčių, kada netaikyti „Sodros“ įmokų „grindų“ (11)

Šiemet įvestų „ Sodros “ įmokų „grindų“ konservatorė Gintarė Skaistė siūlo...

Visuomenės veikėjai atskleidė, už kurias iniciatyvas sirgs konferencijoje „Idėja Lietuvai“

Jau kitą ketvirtadienį, vasario 1 dieną, Vilniuje vyks idėjų ir pokyčių konferencija „Idėja...

Medikė Vokietiją iškeitė į Lietuvą ir per metus suprato, ką padarė (107)

Lina Jankauskaitė – viena iš, sutikime, nedaugelio medikų , kurie, priešingai populiariai...

Vokietija sukrėsta: 15-metis motinos akivaizdoje peiliu dūrė aukai į kaklą (53)

Vokietijos policija sulaikė 15-metį moksleivį, kuris įtariamas antradienį peilio dūriu į...