Alaus „Sveiki, mano vardas Vladimiras“ su prierašu „ne gėjams“ gamintojai traukia per dantį Rusijos vadovą prieš prasidedant Sočio olimpinėms žaidynėms, rašo huffingtonpost.co.uk.

Aludarė „BrewDog“ paskelbė 50 proc. pelno skirsianti organizacijoms, ginančioms seksualinių mažumų teises.

Darykla nusiuntė riboto kiekio partijos alaus net pačiam V. Putinui.

Alaus daryklos įkūrėjas Jamesas Wattas teigė: „nuoširdžiai tikimės, kad kai V. Putinas pavargs nuo jodinėjimo <...>, nuo dziudo imtynių <...>, jis išsities ant velvetinio šezlongo, o kuri nors iš dailių jo padėjėjų atneš jam bokalą alaus „Sveiki, mano vardas – Vladimiras“. Kadangi ant alaus etiketės aiškiai parašyta „ne gėjams“, regis, nenusižengiame V. Putino įstatymams, draudžiantiems „gėjų propagandą“ Rusijoje.“

Minėtas įstatymas Rusijoje draudžia demonstruoti homoseksualumą bei skleisti informaciją apie netradicinį seksualinį elgesį nepilnamečiams (iki 18 m.).

Piktinamasi, kad pagal minėtą įstatymą, homoseksualiems sportininkams ir jų gerbėjams gresia sulaikymai.

Garsūs rašytojai ragina Rusiją atšaukti „dusinančius“ įstatymus prieš gėjus

Sočiui rengiantis pradėti žiemos olimpines žaidynes, daugiau kaip 200 tarptautiniu mastu garsių rašytojų, tarp jų - Salmanas Rushdie, Margaret Atwood ir Jonathanas Franzenas, ketvirtadienį griežtai kritikavo Rusijos įstatymus prieš gėjus ir šventvagystes, ir pavadino juos kūrybiškumo „dusinimu“.

Atvirame laiške, kurį paskelbė britų laikraštis „The Guardian“, rašytojai sako, kad neseniai Rusijoje priimti įstatymai, kuriais uždraudžiami įžeidinėjimai religiniu pagrindu ir „netradicinių lytinių santykių propaganda“ nepilnamečiams, taip pat – vėl nusikaltimu padaromas šmeižtas, „konkrečiai kelia pavojų rašytojams“.

Laiško autoriai žada nestovėti ir „nežiūrėti, kaip kiti rašytojai ir žurnalistai nutildomi ar rizikuoja baudžiamuoju persekiojimu bei dažnai drastiškomis bausmėmis vien už savo minčių perteikimo aktą“.

„Sveika demokratija privalo išgirsti nepriklausomus visų savo piliečių balsus; pasaulio bendruomenei reikia išgirsti Rusijos opinijos įvairovę ir praturtinti ja save, - sakoma laiške. - Todėl raginame Rusijos valdžią anuliuoti šiuos įstatymus, kurie smaugia laisvą žodį“.

Laišką pasirašė keturi Nobelio premijos laureatai - Gunteris Grassas, Wole Soyinka, Elfriede Jelinek ir Orhanas Pamukas, taip pat - kiti žinomi rašytojai, tarp kurių yra Carol Ann Duffy, Julianas Barnesas, Ianas McEwanas ir Neilas Gaimanas.

S.Rushdie minėtam laikraščiui sakė, kad ši kampanija yra „nepaprastai svarbi Rusijos rašytojams, menininkams ir piliečiams“.

„Dusinimas, kurį Rusijos Federacija ėmė taikyti raiškos laisvei, kelia didelį susirūpinimą, jį reikia spręsti, kad Rusijoje atsirastų sveika demokratija“, - sakė „Šėtoniškų eilių“ autorius.

Rusija trečiadienį pradėjo nešti olimpinį deglą per Juodosios jūros kurortą Sočį, kur penktadienį įvyks olimpiados atidarymo ceremonija.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas žadėjo, kad Rusija užtikrins svetingas ir aukščiausios klasės žaidynes visiems, bet šį 50 mlrd. dolerių projektą jau seniai temdo Rusijos įstatymas, kuriuo draudžiama „gėjų propaganda“ nepilnamečiams.

Gėjų teisių gynimo organizacija „All Out“ trečiadienį organizavo protestus 19-oje pasaulio miestų, tarp jų - Sankt Peterburge Rusijoje, bet ne pačiame Sočyje, ir paragino rėmėjus „nebetylėti“ dėl to prieštaringai vertinamo įstatymo.

JT vadovas: pasakykime garsų „ne“ išpuoliams prieš gėjus

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Ban Ki-moonas ketvirtadienį pareiškė, kad „mes visi privalome garsiai pasisakyti“ prieš atakas, nukreiptas prieš homoseksualius asmenis“.

Šį raginimą JT vadovas paskelbė kreipdamasis į Tarptautinį olimpinį komitetą (TOK) likus dienai iki Sočio olimpinių žaidynių pradžios.

„Daug profesionalių atletų, gėjų ir tradicinės lytinės orientacijos, pasisako prieš išankstinį nusistatymą“, – sakė Ban Ki-moonas, kreipdamasis į TOK narius.

„Mes visi privalome garsiai pasisakyti prieš atakas, nukreiptas prieš lesbietes, gėjus, biseksualius ir transseksualius ar interseksualius žmones. Turime nepritarti areštams, įkalinimams ir diskriminaciniams suvaržymams, su kuriais jie susiduria“, – pabrėžė JT vadovas.