aA
Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Aliyevas antradienį pareiškė esąs ryžtingai nusiteikęs sugrąžinti ginčijamą Kalnų Karabacho regioną į šalies sudėtį.
Ilhamas Aliyevas
Ilhamas Aliyevas
© AP / Scanpix

„Jei tarptautinė bendruomenė negali sustabdyti bepročio Armėnijos diktatoriaus, tai padarys Azerbaidžanas. Azerbaidžanas juos sustabdys, parodys jiems jų vietą ir atkurs savo teritorinį vientisumą“, – per susitikimą su naujuoju Pakistano ambasadoriumi Baku sakė I. Aliyevas.

Azerbaidžano lyderio teigimu, tarptautinė bendruomenė yra pernelyg tolerantiška Armėnijos politikai Kalnų Karabache, o tarpininkaujančios ESBO Minsko grupės šalys (Rusija, Prancūzija, JAV), turinčios įgaliojimus vesti derybas, daugelį metų negali pasiekti konkrečių rezultatų.

„Armėnija neatsižvelgia į jų pareiškimus. ESBO Minsko grupės pirmininkaujančių šalių vadovai ne kartą tvirtino, kad status quo yra nepriimtinas. Armėnija nereaguoja į šiuos pareiškimus ir taip rodo nepagarbą šioms trims šalims“, – pažymėjo Azerbaidžano prezidentas.

„Yra keturios JT rezoliucijos, reikalaujančios nedelsiant išvesti Armėnijos ginkluotąsias pajėgas iš okupuotų Azerbaidžano teritorijų. Armėnija nereaguoja į šias rezoliucijas maždaug 30 metų, o jos gynybos ministras pareiškia, kad Armėnija pradės naują karą prieš Azerbaidžaną dėl naujų teritorijų“, – pridūrė jis.


I. Aliyevas dar kartą pabrėžė, kad Azerbaidžanui nepriimtini armėnų premjero siūlymai, jog derybose dalyvautų ir nepripažintos Kalnų Karabacho respublikos atstovai.

„Jis teigia, kad Azerbaidžanas turi derėtis su Kalnų Karabacho marionetiniu režimu, o tai yra mėginimas pakeisti patvirtintą derybų formatą. Vykdomas neteisėtas armėnų iš Libano apgyvendinimas okupuotose žemėse, mūsų okupuotose žemėse vyksta karinės pratybos ir inauguracijos. Mes to neketiname toleruoti“, – pabrėžė Azerbaidžano lyderis.

Per susitikimą su Pakistano diplomatu I. Aliyevas taip pat padėkojo Islamabadui už Baku palaikymą Kalnų Karabacho klausimu.

„Esame dėkingi Pakistanui už nuolatinę paramą Azerbaidžanui vykstant Armėnijos ir Azerbaidžano konfliktui dėl Kalnų Karabacho“, – sakė I. Aliyevas.


Baku sekmadienį paskelbė, kad palei fronto liniją pradedama „kontrpuolimo operacija“, reaguojant į numanomas armėnų pajėgų provokacijas. Jerevanas savo ruožtu pareiškė, jog Azerbaidžanas užpuolė nepripažintą Kalnų Karabacho respubliką.

Armėnija ir Kalnų Karabachas paskelbė karo padėtį ir karinę mobilizaciją. Azerbaidžanas įvedė karinį valdymą ir komendanto valandą didžiuosiuose miestuose.

Šiuo metu ginčijamame regione tęsiasi įnirtingos kautynės; abiejų šalių kariuomenės patyrė nuostolių.

Kalnų Karabachą iš Azerbaidžano 1994 metais atplėšė Armėnijos remiami separatistai per 30 tūkst. gyvybių pareikalavusį karą, kuris baigėsi negalutinėmis paliaubomis.

Šią teritoriją dabar valdo Armėnijos remiama separatistų vyriausybė, paskelbusi nepriklausomybę, kurios nepripažino nė viena valstybė.

Derybos vienam iš didžiausių konfliktų, kilusių 1991-aisiais byrant Sovietų Sąjungai, išspręsti yra iš esmės įstrigusios nuo 1994 metais pasiekto ugnies nutraukimo susitarimo.

Prancūzija, Rusija ir Jungtinės Valstijos, kaip vadinamoji Minsko grupė, tarpininkavo siekiant taikos, bet ankstesnės didelės pastangos dėl taikos susitarimo žlugo 2010-aisiais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(52 žmonės įvertino)
3.9038

Top naujienos

Mariupolio gynėjų evakuacija iš „Azovstal“ dar ne istorijos pabaiga: ragina nuolat spausti Rusiją

Milžiniška plieno gamykla „ Azovstal “ vis dar ukrainiečių pasipriešinimo Rusijos invazijai...

Duomenys, kurie nustebins ne vieną: kokia dalis Lietuvoje yra susipainiojusi, kas kaltas dėl įvykių Ukrainoje (24)

Atrodo, akivaizdu, bet ne visiems, – pagal tai, kokia dalis gyventojų Lietuvoje supranta, kad dėl...

Karo ekspertai: rusai vaizduoja, kad puolimui pasirinko ir kitą kryptį, bet jų tikslas – ne toks

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertai teigia, kad Rusijos...

Rudenį prognozuoja naują maisto kainų šuolį: laimėtojų nebus šiųmetinis derlius bus vienas brangiausių

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius sako, kad Lietuvos gyventojai...

Karas Ukrainoje. Ukrainos pareigūnas: jau vasarą pereisime į puolimą taikos derybos – sustabdytos

Evakuacijos misija „ Azovstal “ plieno gamykloje Mariupolyje tęsiasi, trečiadienio naktį savo...

Žiniasklaida: Putinas ketina savo pyktį nukreipti net prieš savo tariamą krikšto dukrą Kseniją Sobčiak (3)

Manoma, kad Vladimiras Putinas savo pyktį gali nukreipti prieš Kseniją Sobčiak – garsią...

Turkija šiaušiasi dėl istorinio Švedijos ir Suomijos sprendimo: teks derėtis (3)

Putino režimo karinė agresija prieš taikią ukrainiečių tautą privertė suomius ir švedus...

Kraupų poelgį Klaipėdoje padarę sugyventiniai keliauja į teismą: garažų masyve naujagimį paliko mirtinai sušalti

Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras baigė ir teismui perdavė baudžiamąją bylą,...

Aplankyti artimųjų susiruošusi jauna šeima suglumo: „Lietuvos geležinkeliuose“ neberado vietos ne tik vaikams, bet ir neįgaliesiems

Pas kitame Lietuvos krašte gyvenančius artimuosius traukiniu vykti įpratusi jauna šeima neseniai...

Verslas įstrigęs kainų spąstuose: dalis vėluoja jas kelti, kiti įspėja – tai dar ne pabaiga

Infliacija ir toliau augančios žaliavų ir energetikos kainos verslą spaudžia į kampą....