Vakarų Sibire esančio Kemerovo miesto prekybos centre „Žiemos vyšnia“ sekmadienį vakare kilus mažiausiai 64 gyvybes nusinešusiam gaisrui priešgaisrinės sirenos nesuveikė, o darbuotojų niekur nesimatė, teigia liudininkai. Maža to, avariniai išėjimai buvo užblokuoti.

Pirmąjį mokyklinių atostogų savaitgalį šiame prekybos ir pramogų centre buvo daug vaikų ir jų tėvų. Gaisras siautė visą naktį; pirmadienio rytą ugniagesiai buvo paskelbę, kad atviros liepsnos jau užgesintos, baigiama likviduoti paskutinius teberusenančius židinius, tačiau vėliau iš pastato vėl pradėjo veržtis dūmai.

64 žmonių žūtis buvo patvirtinta ugniagesiams baigus tikrinti keturis prekybos centro aukštus, trumpoje spaudos konferencijoje sakė nepaprastųjų situacijų ministras Vladimiras Pučkovas.

„Dar neištraukėme šešių žmonių“, – pridūrė jis.

Ministras kol kas negalėjo pasakyti, kiek yra žuvusių vaikų. Pranešama, kad kai kurios aukos buvo rastos „Žiemos vyšnios“ kino teatre.

Dešimt žmonių buvo paguldyti į ligonines. Sveikatos apsaugos ministrė Veronika Skvorcova apsilankiusi Kemerovo ligoninėje Rusijos valstybinei televizijai sakė, kad sunkiausios būklės pacientas yra 11-metis berniukas, kuris iššoko pro ketvirto aukšto langą.

Šio berniuko tėvai ir jaunesnis brolis žuvo liepsnose, sakė ministrė.

Tyrimų komitetas paskelbė apklausai sulaikęs keturis žmones, įskaitant vieną prekybos centro nuomininkų, bet gaisro priežasties kol kas nenurodė.

Gaisras kilo pastato, kuris 2013 metais iš konditerijos fabriko buvo pertvarkytas į prekybos centrą, viršutiniame aukšte. Pradėtas tyrimas dėl galimo aplaidumo ir saugumo taisyklių pažeidimų.

Radijas „Echo Moskvy“ pirmadienį citavo liudininkus, sakiusius, kad priešgaisrinė sirena neįsijungė ir kad darbuotojai neorganizavo evakuacijos.

Ana Zarečneva, kuri viršutiniame aukšte su vyru ir sūnumi žiūrėjo filmą, kai kilo gaisras, sakė, kad apie gaisrą sužinojo tik tada, kai į kino salę šaukdamas įbėgo kažkoks vyras.

„Priešgaisrinės sirenos negirdėjome, jie net neįjungė šviesos... Tas filmas galėjo būti mums paskutinis, tik dabar tą suvokiau“, – pasakojo moteris.

Pasak A. Zarečnevos, jos vyras liko viršuje padėti organizuoti evakuaciją, nes prekybos centro darbuotojų ir apsaugininkų niekur nesimatė.

„Žiemos vyšnia“ buvo vienas populiariausių 3 tūkst. km į rytus nuo Maskvos esančio Kemerovo vaikų pramogų centrų; jame veikė čiuožykla, zoologijos sodas, kuriame galima glostyti ir šerti gyvūnus, batutai. Kemerovo gyventojai sako, kad centre buvo daugybė vaikų ir jų tėvų.

Srities administracija dėl gaisro metu žuvusių žmonių paskelbė trijų dienų gedulą.

„Gedulas – kovo 27-ąją, 28-ąją ir 29-ąją“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė administracijos atstovas.

Kanalas „112“ publikavo filmuotą medžiagą iš gaisro Kemero prekybos centre „Žiemos vyšnia“.

Stebėjimo kameros nufilmuotoje medžiagoje matyti, kaip vienoje prekybos salėje blyksteli liepsna, ugnis pradeda plisti, patalpą užpildo dūmai.

Sprendžiant iš visko, filmuotoje medžiagoje iškirptos 4 minutės prieš pat publikuotos vaizdo medžiagos pradžią ir prieš gaisro pradžią.

Dviejų per gaisrą Kemerovo prekybos centre „Žiemos vyšnia“ žuvusių žmonių kūnai buvo rasti lifto kabinoje, praneša „Telegram“ kanalas „Huebup“.

Leidinys pažymi, kad per gaisrą prekybos centre veikė liftai.

„Žmonės įėjo į liftą, jame įstrigo ir užduso“, – rašoma pranešime. Saugumo taisyklės kategoriškai draudžia naudotis liftu per gaisrą.

Jo metu gali dingti elektra ir lifto kabina įstrigs šachtoje. Išimtis taikoma tik specialiems liftams, turintiems darbo gaisro metu režimą. Jie žymimi ženklu „Liftas gaisro atveju“.

Olga Lilliavieli atvyko prie prekybos centro „Žiemos vyšnia“ iš karto po to, kai vyras jai pranešė, kad žuvo vaikai, skelbia meduza.io.

„Kol degė ugnis, mes šešias valandas stovėjome lauke, niekas nė karto neatėjo, – pasakojo moteris. – Prekybos centrą nuo pusės šešių buvo apsupusi policija.

Policininkai elgėsi labai agresyviai. Mes bėgiojome per gatvę tai pirmyn, tai atgal, kol ta „Vyšnia“ degė, mūsų neleido (artyn), nieko nepaaiškino. Virš pastato tvyrojo dūmų debesys, mūsų vaikai degė, o mes tiesiog stebėjome.“

Moteris vis užeidavo į štabą sužinoti naujienų, tačiau jų nebuvo.

„Štabe visi bruko mums sausainius ir sumuštinius, – tęsė ji. – Mes su vyru bandėme sustabdyti kažkurį iš policininkų, kad paklaustume, ko tikėtis, bet jie grubiai mūsų atsikratydavo, jiems buvo nusispjauti. Galiausiai mes su vyru nebeišlaikėme ir ėmė šaukti: „Severdiukai, pasirodyk.“ Nes iš žinių paaiškėjo, kad jis – kažkur mokykloje. Suprantate – sužinojome iš naujienų!!! Jis neišdrįso mums pasirodyti. Pusę dešimt mes su vyru jau stvėrėme policininką už atlapų ir ėmėme šaukti: „Valdžia, pasirodyk mums. Sakyk, kiek vaikų žuvo? Ko mums laukti? Kur gauti informacijos?“

Moteris pažįsta miesto merą ir žino, kad jis turi tris vaikus. Jos, teigimu, todėl ją ypač sukrėtė jo nejautrumas.

Gaisro metu buvo užblokuoti prekybos centro „Vyšnia“ Kemere evakuaciniai išėjimai.

Apie tai pranešama Tiriamojo komiteto skubių pranešimų interneto svetainėje.

Be to, prekybos centro apsaugininkas, gavęs pranešimą apie gaisrą, išjungė informavimo sistemą.

„Tiek vykdant prekybos centro eksploatavimą, tiek jo darbo proceso metu buvo rimtų pažeidimų. Evakuaciniai išėjimai prekybos centre buvo užblokuoti. Tyrėjai tikrina informaciją ir apie kitus pranešimus“, – pranešė Tiriamojo komiteto atstovai.

Šiuo metu tyrėjai sulaikė ir apklausia keturis įtariamuosius. Sprendžiamas klausimas dėl penktojo įtariamojo sulaikymo. Tai privačios saugos tarnybos darbuotojas, kuris gavęs duomenų apie gaisrą, išjungė informavimo sistemą, nustatė tyrėjai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Prakalbino tris „Vagner“ vadus: Putinas ką tik paaiškino, kad reikia ruoštis (187)

Sirijoje kovojantys samdomi rusų kariai tvirtina, kad šioje šalyje jie yra ne tam, kad užsidirbtų...

Vilnietė kaip reikiant įstrigo: butą užėmusi šeima nemoka nei nuomos, nei komunalinių (93)

Buto nuomininkai dažnai tampa it loterija: arba pasiseks, arba ne. Vilnietė Vaida Vaitkevičiūtė...

Dūkšto kunigą persekioja velniškos nesėkmės (72)

Dūkšto kunigą Sigitą Grigą užklupo nesibaigiančios bėdos. Metų pradžioje ilgapirščiai iš...

„Barclays“ svarsto naikinti 350 darbo vietų (228)

„ Barclays “ Lietuvoje planuoja atleisti arba perkelti apie 350 darbuotojų, rašoma bendrovės...

Lietuvė rengia Čikagos priemiesčio elitą: gyvenimą pakeitė vienas laiškas (44)

Hinsdeilio miestelis, esantis Ilinojaus valstijoje (JAV), visiškai skiriasi nuo kitų, esančių...

Sulaukęs 49-erių mirė „Austino Powerso“ žvaigždė Verne'as Troyeras (7)

Su priklausomybe alkoholiui kovojęs aktorius Verne'as Troyeras mirė. Filmo „Austinas Powersas“...

Oksana Pikul-Jasaitienė prakalbo apie naują S. Jasaičio mylimąją: kartu lankosi ir Panevėžio diskotekose (184)

Šiuo metu skyrybų dramą išgyvenantys Oksana Pikul-Jasaitienė ir Simas Jasaitis atsidūrė...

Netradicinėje erdvėje pristatytos Lilijos Larionovos ir Egidijaus Rainio kolekcijos (6)

Šeštadienio vakarą sostinėje neišskiriamas dizainerių duetas Lilija Larionova ir Egidijus...

Prabilo ir buvusi Avicii mergina: nenoriu, kad tai būtų tiesa (50)

Po netikėtos žinomo švedų didžėjaus Avicii mirties Omane prakalbo ir buvusi jo mergina....

Žmogus, aplankęs geriausius pasaulio restoranus (4)

Susipažinkite su Paulu Grinbergu, žmogumi, kuris ne tik aplankė 50 geriausių restoranų pasaulyje,...