„Mūsų judėjimo kryptis yra aiški ir labai teigiama“, – per televiziją transliuotame kreipimesi sakė premjeras Michealas Martinas, pabrėždamas „reikšmingą Airijos vakcinacijos programos pažangą“.

Nuo birželio 7 d. barai, aludės ir restoranai galės priimti lankytojus lauko terasose, o nuo liepos 5 d. – patalpų viduje.

Birželio 7 d. taip pat atsidarys sporto klubai, teatrai ir kino teatrai. Be to, bus švelninami susibūrimų apribojimai.

Liepos 19 d., kai Airija pradės naudoti ES skaitmeninį COVID-19 sertifikatą, ketinama atšaukti tarptautinių kelionių apribojimus.

Airijoje nuo COVID-19 iš viso mirė apie 5 000 žmonių.

Airija pradėjo skiepijimą nuo COVID-19

Nyderlandai švelnina daugelį karantino apribojimų

Nyderlandai atveria restoranus, muziejus ir kino teatrus lankytojams ir imasi apribojimų švelninimo, kuris, pasak premjero Marko Ruttes, žymi „karantino pabaigą“.

Griežčiausių Nyderlandų apribojimų nuo pandemijos pradžios švelninimas prasidės birželio 5 d., keturiomis dienomis anksčiau nei planuota, nes naujų COVID-19 atvejų skaičius krinta, o skiepijimo tempai auga.

„Birželio 5 d. švelninimas iš esmės žymi karantino pabaigą“, – spaudos konferencijoje sakė M. Rutte.

„Imamės protingos rizikos, jei kitą savaitę dangus pradės griūti ir skaičiai vėl šoktelės, tuomet turėsime naują situaciją. Vis dėlto, pasak protrūkio valdymo komandos, tai yra mažai tikėtina“, – teigė premjeras.

Nyderlandų vyriausybė jau leido atsidaryti kavinių lauko terasoms ir nutraukė prieštaringai vertintą komedanto valandą. Taip pat leista vėl dirbti zoologijos sodams ir sekso darbuotojams.

Restoranai nuo birželio 5 d. galės priimti lankytojus viduje iki 22 val. Tiesa, nebus leidžiama viduje lankytojus traukti dideliuose ekranuose rodomomis Europos futbolo čempionato varžybomis.

Muziejuose kiekvienam lankytojui turės būti skirtas 1 kv. m ploto, o teatrai ir kino teatrai galės priimti ne daugiau nei 50 lankytojų.

Didesnės salės ir arenos su daugiau nei 1 000 vietų galės priimti 250 lankytojų.

Vis dėlto, renginiuose galės dalyvauti ir daugiau žmonių, jei jie bus testuojami, kaip tai buvo daroma „Eurovizijos“ dainų konkurse Roterdame.

Apribojimų švelninimas vyksta anksčiau nei planuota tam, kad restoranai ir kultūros sektorius turėtų papildomą savaitgalį pasiruošti, teigė M. Rutte.

„Manome, kad toks savaitgalis yra svarbus po ilgo užsidarymo. Žmonės, kaip ir aš, laukia koncertų, restoranų“, – sakė jis.

Nyderlanduose per savaitę užregistruoti 25 255 nauji COVID-19 atvejai. Iš viso šalyje fiksuota 1,63 mln. atvejų ir 17 566 mirtys nuo šios ligos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)