aA
Jungtinių Valstijų armijos šunų prižiūrėtojas, Irako Abu Graibo kalėjime kalinamąjį pjudęs šunimi, pažemintas laipsniu ir nuteistas 90 parų sunkiųjų darbų.
Abu Graibo kalėjimas
Irakietis tiesia ranką pro liūdnai pagarsėjusio Abu Graibo kalėjimo kameros grotas.
© Reuters/Scanpix
32 metų seržantas Santosas Cardona iš Kalifornijos Falertono miesto tapo vienuoliktuoju amerikiečių kariu, apkaltintu žiauriu elgesiu su Abu Graibo kaliniais. Jis taip pat turės sumokėti 7200 dolerių (19,2 tūkst. litų) baudą, pranešė armijos atstovė žiniasklaidai. Bausmės atlikimo metu nuteistasis nebus izoliuotas, tik pažemintas iki jaunesniojo seržanto.

JAV karo teismo teisėjų kolegija, sudaryta iš keturių pareigūnų ir trijų kariškių seržantų, ketvirtadienį pripažino S.Cardoną kaltu pagal du kaltinamuosius punktus, už kuriuos jis galėjo gauti pusketvirtų metų kalėjimo: dėl netinkamos belgų aviganio priežiūros ir kalinio bauginimo, ant kurio šuo buvo siundomas su tokiu įniršiu, jog tai "galėjo sukelti mirtį ar sunkų kūno sužalojimą".

Dėl kitų septynių kaltinamųjų punktų, tarp kurių buvo kaltinimai leidus šuniui kandžioti kalinį ir susimokius su kitu kalėjimo sargybiniu taip įbauginti kalinamus irakiečius, kad šie negalėtų sulaikyti išmatų ar šlapimo, S.Cardona išteisintas.

S.Cardonos advokatai mėgino ginamąjį piešti kaip painios subordinacijos ir dviprasmiško vadovavimo auką, nes karininkai esą toleravo irakiečių kalinių bauginimą šunimis, taip vildamiesi iš jų išpešti daugiau naudingos informacijos.

S.Cardonai nuosprendis paskelbtas tuo pat metu, kai kariškiai tiria naujus įtarimus, esą JAV jūrų pėstininkai pernai lapkritį puldami Hadisos miestą neišprovokuoti nužudė 24 civilius irakiečius. JAV armija taip pat tiria dar keturias bylas, kuriose amerikiečių kariai kaltinami žudę taikius irakiečius.

Kitas Abu Graibo šunų prižiūrėtojas, S.Cardonos kolega seržantas Michaelas Smithas kovą buvo nuteistas kalėti 179 dienas. Aukštesnio rango kaip seržantai kariškiai dėl šio skandalo dar nebuvo nuteisti. Pirmuoju, teisiamu karo teisme dėl netinkamo elgesio su kaliniais, turėtų tapti pulkininkas leitenantas Stevenas Jordanas, vadovavęs tardymo centrui.

Iš dešimties kitų kaltinamųjų, siejamų su Abu Graibo skandalu, vienas gavo 10, o kitas - aštuonerius metus kalėjimo. Likusiems skirtos ne ilgesnės kaip trejų metų laisvės atėmimo bausmės.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Tyrimas parodė, ką Rusija iš tiesų planavo Ukrainoje: svarbiausias vaidmuo buvo numatytas ne kariuomenei sadizmas – ne atsitiktinis (5)

Planuodama užpulti Ukrainą Rusija tikėjosi, kad didįjį darbą nudirbs platus šnipų tinklas, o...

Malinauskas stebisi Šimonytės pasirinkimais (23)

Neseniai daug triukšmo sukėlė Ingridos Šimonytės ir Agnės Širinskienės viešas...

Kremliaus eteryje – netikėtos kalbos apie rusų sutriuškinimą: suklusti privertė karininkas, kurio prognozės jau pasitvirtino (8)

Ukrainai iš Vakarų perduota šarvuotoji technika jau riaumoja poligonuose ir laukia savo valandos,...

Į Garbačiauskaitės-Budrienės ir Mažylės konfliktą įsikišo etikos sargai: dalyvaudama laidoje dėstytoja pažeidimo nepadarė

Žurnalistikos bakalauro studijų programos komitete svarstant Vilniaus universiteto dėstytojos doc....

Pasiūlymą pateikęs Lukašenka grasina „pačiu baisiausiu ginklu“ papildyta (7)

Karą Ukrainoje būtina sustabdyti, kovo 31 dieną savo kalboje Baltarusijos parlamentui ir tautai...

Polina Šilina, Danilas Fedkevičius, rus.delfi.lv

Akmuo į Lietuvos daržą: kartu su kitomis penkiomis ES šalimis kaltinama, kad reikalauja išpūstų kompensacijų už Ukrainai perduotus ginklus KAM komentaras (1)

Kovo 28 dieną „Politico“, remdamasis šaltiniais iš Europos Sąjungos diplomatinių sluoksnių...

Nė dvejų metų neturinčiai Milanai – lemtinga diena: pagaliau pritaikytas ilgai lauktas gydymas

Pasaulyje per 7,5 metų, pasitelkiant genų terapiją , gydyta daugiau nei 3 tūkst. vaikų,...

Karas Ukrainoje. JAV: dėl Rusijos užmojų turime naujos informacijos Kyjivas: kilo dar viena grėsmė (1)

Vėlų ketvirtadienio vakarą Rusija apšaudė Charkivą. Pirminiais duomenimis, sužeistųjų ar...

Nelaimė Vilniuje: soliariumą tvarkiusį darbuotoją nutrenkė elektra, jis skubiai išgabentas į ligoninę

Penktadienį medikai bei pareigūnai išskubėjo į Ateities gatvėje esantį soliariumą....

Kaip parduotuvės dirbs per Velykas: galimybių paskutinės minutės pirkiniams liks

Pirmąją Šv. Velykų dieną, balandžio 9, dauguma šalies prekybos vietų neatvers durų, tačiau...