aA
Kelintą dieną Jungtinės Karalystės gyventojai seka naujienas apie vilkiko priekaboje rastų 39 lavonų likimą ir kodėl istorija pasisuko netikėtu kampu. Dar vakar buvo patvirtinta, kad visi kūnai – kinų tautybės žmonių: 31 vyras ir 8 moterys.
© Vida Press

Vilkiko priekabą nuomojusi airių įmonė nenujautė, kad ji pavirs metaliniu karstu. Jie patvirtino, kad nuomos sutartis pasirašyta šių metų spalio 15 dieną. Priekaba išnuomota už 250 svarų per savaitę mokestį. Kol kas neatskleidžiama, kas išsinuomojo priekabą.

Priekaboje yra įmontuota GPS sekimo sistema. Peržiūrėjus visus duomenis paaiškėjo netikėtas faktas – būtent ši priekaba Jungtinės Karalystės sieną per savaitę kirto net du kartus. Papildomas šešėlis krito ir ant JK uostų pasienio darbuotojų aplaidumo.

Skelbiama, kad šaldoma priekaba, kuri yra pilnai apsaugota ir iš vidaus padengta garso izoliacijos plokštėmis, lankėsi pabėgėlių punkte Dunkirke ir Calais uoste Prancūzijoje. Tris kartus keliavo į Belgiją, kol, galiausiai, paskutinė jos kelionė buvo iš Zeebrugge uosto Belgijoje į Essexą, šalia Rytų Londono.

Tai dar labiau padidina kalbas ir paskatina įtarimus, kad vilkiko priekaba buvo naudojama nelegalių žmonių gabenimui jau ne pirmą kartą. Kol kas nepatvirtintais duomenimis kalbama, kad visi kinai, kurie pakeliui į Angliją sušalo 25 laipsnių šaltyje, turėjo vergauti manikiūro ir masažo salonuose, dirbti pas tautiečius virtuvėse. Esą jie turėjo būti parduoti kaip vergai.

Taip pat tai padidina įtarimus, kad žmonės be oro, vandens, maisto, higienos priemonių ir žvėriškame šaltyje praleido net kelias dienas. Tai patvirtintų ir Belgijos pasienio darbuotojų duomenys, kad vilkiko priekaba buvo užantspauduota.

Šiuo metu pomirtinė ekspertizė atliekama Chelmsforde. Kadangi tai – neeilinis įvykis, kol kas tvirtinama, kad visos išvadų detalės bus pateikiamos viešai.

Manoma, kad aukos yra iš Fujian miesto Kinijos regione, lūšnynų pakrantės. Čia žmonių vežėjai ir pardavėjai žinomi kaip „snakeheads“, o už vieną tokį krovinį jie dažniausiai užsidirba nuo 20 tūkstančių svarų. Vergai į Angliją vežami per Serbią, Vengriją, Austriją, Prancūziją, kai iš Olandijos arba Belgijos laivu pasiekia JK krantus.

Kol kas kaltinimai žmogžudyste pareikšti vilkiko vairuotojui, 25-erių Šiaurės Airijos gyventojui Maurice Mo Robinsonui. Essexe sustojęs vairuotojas norėjo susitikrinti dokumentus ir pats atidarė vilkiko priekabos duris, tačiau pamatė, ko tikėjosi mažiausiai – viduje sustingę gulėjo daugybė lavonų. Būtent vairuotojas iškvietė policiją ir medikų pagalbą.

Didžiosios Britanijos policija penktadienį pranešė suėmusi dar du asmenis, siejamus su vilkiku, kurio priekaboje buvo rasti 39 kinų lavonai.

Šiaurės vakarų Anglijos mieste Voringtone gyvenantys vyras ir moteris, abu – 38 metų, buvo areštuoti įtariant nužudymu ir sąmokslu vykdyti žmonių kontrabandą, nurodė teisėsauga.

Vilkiko kabinos nuosavybė taip pat kelia daugiau klausimų, nei suteikia atsakymų. Nors dokumentuose nurodyta, kad vilkikas priklauso tam tikram savininkui, jis pateikė dokumentus, kad dar prieš metus vilkikas buvo parduotas Šiaurės Airijos įmonei.

Tiek Londone, tiek Belfaste Airijoje, šimtai žmonių pagrindinėse miestų aikštėse degė žvakutes aukoms pagerbti.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(30 žmonių įvertino)
4.3333

Top naujienos

Vilkikų vairuotojai – itin atvirai apie darbą: šeimos ir namų ilgesį atperka įspūdinga alga (83)

Dėka vilkikų vairuotojo darbo tūkstančiai Lietuvos šeimų ne tik egzistuoja, bet ir gyvena. Nors...

Šilti orai dar nesitraukia (3)

Grybavimo bei ganiavos sezonas dar nesibaigia. Pietų oro srautas toliau plukdo vėlyvo rudens metu...

Urologas: jei norite, kad vyras neitų pas meilužę, duokite jam mėtų arbatos (176)

„Ji tiktų vyresniems, tik ne jauniems vyrams, nes mėtų arbata turi potenciją slopinančių...

Jauno mediko savižudybė atvėrė žaizdą, ji negydoma, nes visi nori likti švarūs (113)

Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninėje dirbusio jauno mediko savižudybė visuomenės...

KOK bušido turnyre Vilniuje – Lietuvos kovotojų dominavimas

Šeštadienį Vilniuje praūžė tradicinis „King of Kings“ (KOK) bušido turnyras, kuriame įvyko...

Prie Vilniaus pareigūnai sučiupo keleivius vežusį maršrutinio autobuso vairuotoją – beveik pustrečios promilės (35)

Šeštadienio vakarą, 18.34 val., Vilniaus policija gavo pranešimą, kad iš Vilniaus Lavoriškių...

Aštuntą mėnesį besilaukianti Rūta Ščiogoliovaitė surengė koncertą ypatingoje vietoje: jau išeisiu užtarnautų atostogų (158)

Šeštadienio vakarą Šv. Kotrynos bažnyčioje atlikėja Rūta Ščiogolevaitė ir pianistas...

Mes nusipirkome namą Italijoje – už dolerį: štai kas nutiko paskui (106)

Sandoris atrodė pernelyg geras, kad būtų tiesa. Naujas namas – ir, galimas daiktas, visiškai...

Baltijos jūroje aptiko milijoninės vertės lobį: krovinys buvo gabenamas Rusijos carui, tačiau tikslo nepasiekė (40)

Iš Baltijos jūroje 1917 metais vokiečių povandeninio laivo paskandinto laivo ištraukta 900...