aA
Kelintą dieną Jungtinės Karalystės gyventojai seka naujienas apie vilkiko priekaboje rastų 39 lavonų likimą ir kodėl istorija pasisuko netikėtu kampu. Dar vakar buvo patvirtinta, kad visi kūnai – kinų tautybės žmonių: 31 vyras ir 8 moterys.
39 žmonės vilkiko priekaboje buvo vežami žvėriškomis sąlygomis
© Vida Press

Vilkiko priekabą nuomojusi airių įmonė nenujautė, kad ji pavirs metaliniu karstu. Jie patvirtino, kad nuomos sutartis pasirašyta šių metų spalio 15 dieną. Priekaba išnuomota už 250 svarų per savaitę mokestį. Kol kas neatskleidžiama, kas išsinuomojo priekabą.

Priekaboje yra įmontuota GPS sekimo sistema. Peržiūrėjus visus duomenis paaiškėjo netikėtas faktas – būtent ši priekaba Jungtinės Karalystės sieną per savaitę kirto net du kartus. Papildomas šešėlis krito ir ant JK uostų pasienio darbuotojų aplaidumo.

Skelbiama, kad šaldoma priekaba, kuri yra pilnai apsaugota ir iš vidaus padengta garso izoliacijos plokštėmis, lankėsi pabėgėlių punkte Dunkirke ir Calais uoste Prancūzijoje. Tris kartus keliavo į Belgiją, kol, galiausiai, paskutinė jos kelionė buvo iš Zeebrugge uosto Belgijoje į Essexą, šalia Rytų Londono.

Tai dar labiau padidina kalbas ir paskatina įtarimus, kad vilkiko priekaba buvo naudojama nelegalių žmonių gabenimui jau ne pirmą kartą. Kol kas nepatvirtintais duomenimis kalbama, kad visi kinai, kurie pakeliui į Angliją sušalo 25 laipsnių šaltyje, turėjo vergauti manikiūro ir masažo salonuose, dirbti pas tautiečius virtuvėse. Esą jie turėjo būti parduoti kaip vergai.

Taip pat tai padidina įtarimus, kad žmonės be oro, vandens, maisto, higienos priemonių ir žvėriškame šaltyje praleido net kelias dienas. Tai patvirtintų ir Belgijos pasienio darbuotojų duomenys, kad vilkiko priekaba buvo užantspauduota.

Šiuo metu pomirtinė ekspertizė atliekama Chelmsforde. Kadangi tai – neeilinis įvykis, kol kas tvirtinama, kad visos išvadų detalės bus pateikiamos viešai.

Manoma, kad aukos yra iš Fujian miesto Kinijos regione, lūšnynų pakrantės. Čia žmonių vežėjai ir pardavėjai žinomi kaip „snakeheads“, o už vieną tokį krovinį jie dažniausiai užsidirba nuo 20 tūkstančių svarų. Vergai į Angliją vežami per Serbią, Vengriją, Austriją, Prancūziją, kai iš Olandijos arba Belgijos laivu pasiekia JK krantus.

Kol kas kaltinimai žmogžudyste pareikšti vilkiko vairuotojui, 25-erių Šiaurės Airijos gyventojui Maurice Mo Robinsonui. Essexe sustojęs vairuotojas norėjo susitikrinti dokumentus ir pats atidarė vilkiko priekabos duris, tačiau pamatė, ko tikėjosi mažiausiai – viduje sustingę gulėjo daugybė lavonų. Būtent vairuotojas iškvietė policiją ir medikų pagalbą.

Didžiosios Britanijos policija penktadienį pranešė suėmusi dar du asmenis, siejamus su vilkiku, kurio priekaboje buvo rasti 39 kinų lavonai.

Šiaurės vakarų Anglijos mieste Voringtone gyvenantys vyras ir moteris, abu – 38 metų, buvo areštuoti įtariant nužudymu ir sąmokslu vykdyti žmonių kontrabandą, nurodė teisėsauga.

Vilkiko kabinos nuosavybė taip pat kelia daugiau klausimų, nei suteikia atsakymų. Nors dokumentuose nurodyta, kad vilkikas priklauso tam tikram savininkui, jis pateikė dokumentus, kad dar prieš metus vilkikas buvo parduotas Šiaurės Airijos įmonei.

Tiek Londone, tiek Belfaste Airijoje, šimtai žmonių pagrindinėse miestų aikštėse degė žvakutes aukoms pagerbti.

Anglija.today
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(30 žmonių įvertino)
4.3333

Top naujienos

Darganoti orai greit pasibaigs (3)

Serija ciklonų iš vakarų keliaujančių per Lietuvą arba visai šalia ir nešanti darganotus,...

Lietuviai skelbia sukūrę vaistą nuo koronaviruso: jis gali tapti pirmuoju pasaulyje (364)

Vilniuje įsikūrusi „ Northway Biotech “ pernai pranešė, kad kartu su šveicarais kuria...

Vilniuje atsidarė naujas traukos centras – tokio turgaus mums pavydės visos Baltijos šalys (268)

Gali būti, kad Vilnius nuo šiol turi naują madingiausią ir patraukliausią susitikimų vietą....

Po sunkios COVID-19 ligos kelias į sanatoriją – užvertas: dėl naujo Dulkio įsakymo susiklostė absurdiška situacija (182)

Praėjusį ketvirtadienį vilnietės Karinos tėvas po sunkios ir komplikuotos COVID-19 ligos buvo...

„Žalgiris“ artėja prie susitarimo su NBA patirties turinčiu amerikiečiu, žaidusiu ir Schillerio komandoje (1)

Kauno „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas ketvirtadienį užsiminė , kad klubas jau yra...

Lietuvė apie padėtį šalyje, kuri manė nugalėjusi koroną: situacija dramatiška, ligos atveju nebepadeda net pinigai išpardavė pasigamintas vakcinas (251)

Koronaviruso atvejų skaičiui Indijoje vis mušant rekordus, šalies valstijos skelbia atskirus,...

Pasiilgusiems kelionių žinia iš Briuselio: štai ką svarbu žinoti planuojantiems atostogas (37)

Turizmas yra vienas tų sektorių, kurį COVID-19 pandemija paveikė labiausiai, dėl to gali būti...

Moterys ir technologijos: šie startuoliai pandemijos akivaizdoje sulaukė išskirtinio investuotojų dėmesio (1)

Kadaise rizikos kapitalo bendruomenės laikyti pernelyg nišiniais ar rizikingais, šiandien, kai...

Renata išdavė paslaptį, kaip ypatingai gardžiai paruošti karką: tai grilio bomba, kurią kepsite dar ne kartą (26)

Ar kada valgėte karką , ruoštą pomidorų sultyse? Maisto entuziastė Renata Stužėnienė iš...

Joana Balčiuvienė | D+

Po 7 metų santuokos atsibudo: ką daryti, jei tas žmogus man net nepatinka

Gyveni gyveni su žmogumi, ir staiga matai: na, ne toks protingas, kaip kolega. Ir ne tokie pomėgiai...