aA
Austrijos teismas antradienį skyrė aštuonių mėnesių įkalimo bausmę vienam 14-mečiui moksleiviui, palaikiusiam ryšius su islamo ekstremistais ir planavusiam susprogdinti bombą Vienos traukinių stotyje.
14-metis moksleivis nuteistas kalėti už „teroristinę veiklą“
© Scanpix

Sankt Pelteno mieste gyvenantis moksleivis dar buvo pripažintas kaltu dėl priklausymo „teroristinei“ organizacijai, ir pagal šį kaltinimą jam skirta dar ir lygtinė 16 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Kaltinamajame akte sakoma, kad paauglys, 2007 metais atvykęs iš Turkijos gyventi į Austriją su savo šeima, norėjo įvykdyti teroro išpuolį, paskui vykti į Siriją, prisidėti prie džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) ir dalyvauti „šventajame kare“.

Policija nurodė, kad berniukas buvo suimtas pernai spalį, kai „konkrečiai domėjosi, kaip galėtų įsigyti komponentų“ bombai pasigaminti, taip pat „planavo sprogdinti užtaisus viešose vietose, – kaip Vienos Vakarų traukinių stotis“, kuri yra svarbus geležinkelio mazgas.

Paauglio advokatas Rudolfas Mayeris sakė AFP, kad jo klientas, kuris „augo be tėvo“ ir kuriam artimiausiomis dienomis sukaks 15 metų, tik „žaidė su idėja“ pasigaminti bombą.

Perkeltas į specialią mokyklą problemų turintiems vaikams, kur „beveik nėra profesinio ugdymo galimybių“, berniukas „norėjo pripažinimo, norėjo kam nors priklausyti“, sakė R.Mayeris teisme.

„Įsivaizduokite propagandos jėgą jauniems žmonėms, kurie jaučiasi gyvenantys tuštumoje, kai jiems sakoma: „Tu gali padaryti kažką gera ir gauti pinigų ir moterų“, – kalbėjo advokatas.

Apie berniuko didėjančią radikalizaciją pareigūnams pranešė jo šeima.

Paauglio kompiuteryje, mobiliajame telefone ir žaidimų konsolėje policija rado smurtinių vaizdų ir IS propagandos. Pasak prokuroro, teisme kaltinamasis neparodė, kad jaustų kokią nors kaltę.

Vaikiško veido paauglys teisme pasirodė apsirengęs pilku džemperiu su gobtuvu. Tylėdamas jis išklausė prokuroro ir savo advokato įžanginių kalbų, po kurių žiniasklaidos atstovai turėjo išeiti iš teismo salės.

Kaltinamojo paauglio vardas neskelbiamas dėl jo amžiaus.

Jis laikomas areštuotas nuo sausio, kai pažeidė paleidimo už užstatą sąlygas. Kaip nepilnamečiui jam gresia iki penkerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Austrijoje, kaip ir kitose Europos šalyse, nuolat atsiranda žmonių, kurie išvyksta arba ruošiasi išvykti iš šalies ir dėtis prie „Islamo valstybės“ kovotojų.

Austrijos vidaus reikalų ministerijos duomenimis šį kelią jau pasirinko daugiau nei 200 asmenų, tarp kurių yra ir moterų, ir nepilnamečių.

„Vaikai yra prievartaujami“

Viena tokių, norėjusių išvykti iš šalies, yra antradienį prieš teismą kitoje byloje Vienoje stojusi 16-metė, kuri buvo išteisinta dėl kaltinimų priklausymu „teroristinei“ organizacijai.

Musulmonišką apdarą vilkinti mergina teisme sakė, kad Islamo tikėjimą priėmė 2014 metais, nes jai „tai yra gražiausia religija“ ir todėl, kad „krikščionių vaikai yra prievartaujami“, pranešė agentūra „Austria Press“.

Pernai internete ji susipažino su Jusipu D., 18-mečiu čečėnu, kuris norėjo dėtis prie „Islamo valstybės“. Jiedu susituokė pagal musulmoniškus papročius, o kitą dieną jis išvyko į Siriją.

Ji norėjo sekti paskui jį, bet merginos mama atėmė jos pasą ir neleido išvykti.

Vasario mėnesį ji dar kartą pamėgino išvažiuoti, susitaupė 300 eurų autobuso bilietui į Stambulą, tačiau buvo suimta dieną prieš numatytą išvykimą.

Teisme mergina sakė mananti, kad jos vyras žuvo kovodamas Sirijoje.

„Kai myli, nori būti su savo vyru. Maniau, galėčiau gyventi kaip namų šeimininkė, – sakė ji, – gaminčiau valgyti, tvarkyčiau namus“.

„Austrijoje mane įžeidinėja, į mane spjaudo, kai aš išeinu apsigaubusi skraiste“, – sakė ji. Nemusulmonų žudymas „visai nėra gerai. Bet tai yra Islamo valstybė ir jie yra Islamo broliai“.

Ji taip pat sakė, kad vieną dieną, „kai bus suaugusi“, persikels į musulmonišką šalį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Karo ekspertai: kažkas tikrai bus

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertai teigia, kad dėl...

LSDP vicepirmininkas – apie Skardžiaus prisijungimą: buvo padaryta klaida papildyta (21)

Ketvirtadienį pranešta, kad buvęs Darbo partijos atstovas Seime Artūras Skardžius pradeda...

Ukraina iš Slovakijos jau gavo pirmuosius naikintuvus papildyta (4)

Pirmieji keturi naikintuvai „MiG-29“ jau yra Ukrainoje . Apie tai pranešė Slovakijos gynybos...

Vienas didžiausių Kauno susisiekimo projektų „išlindo“ iš po žemės

Pernai pavasarį pradėtas tiesti Pietrytinis aplinkkelis ima panėšėti į transporto arteriją –...

Giedrius Petkevičius/Sausuolis

Dovydas prieš Galijotą arba Izraelis prieš Prancūziją: slaptoji operacija, kuri iki šiol kelia ne vieną klaustuką

Apie Izraelio kariškių ir slaptųjų tarnybų operacijas, įvairiais šios valstybės gyvavimo...

Jau netrukus prasidės geomagnetinė audra: išvardijo, kokius simptomus ji gali sukelti ir kaip apsisaugoti

Jeigu pastarosiomis dienomis pasijaustumėte prasčiau, gali būti, kad taip jus paveikė Saulės ir...

Po Šoigu žingsnio JAV žodžių nebesirinko (23)

Jungtinių Valstijų nacionalinio saugumo tarybos atstovas Johnas Kirby pavadino absurdišku Rusijos...

Karas Ukrainoje. Ukraina: didysis rusų puolimas žlugo (1)

Rusijos kariuomenė gerokai sulėtino savo puolimą prie Bachmuto ir sutelkė pastangas į manevrus...