aA
2019-ieji yra Rytų partnerystės šalių ir Europos sąjungos bendradarbiavimo dešimtmetis. Birželio 17–20 d. Vilniuje vyko Rytų partnerystės jaunimo forumas, kuris subūrė daugiau nei 200 žmonių iš įvairių Europos valstybių. Forumas šiais metais akcentavo kritinio mąstymo ir informacinio medijų raštingumo temas.
Jaunimas
© Shutterstock

Rytų partnerės – Armėnija, Azerbaidžanas, Baltarusija, Sakartvelas (Gruzija), Moldova ir Ukraina. Prieš dešimt metų buvo pradėtas daugiašalis bendradarbiavimas, tokiu būdu leidžiant valstybėms dalintis gerąją patirtimi tarpusavyje. Daugiašalis ryšys yra pagrįstas tokiomis vertybėmis, kaip demokratija, laisvė, pagarba įstatymams bei žmogaus teisėms, o taip pat ir įsipareigojimais rinkos ekonomikai bei darniam vystymuisi.

Forumo metu pažymėtos 10-osios ES ir Rytų partnerystės šalių bendradarbiavimo metinės, atkreiptas dėmesys į poveikį ir pasiekimus. Tačiau nepaisant bendrų pergalių, diskutuoti ES ir Rytų partnerystės šalių lygmeniu apie besikeičiančius jaunimo politikos iššūkius – jaunų žmonių kritinio mąstymo ugdymą, medijų raštingumą ir aktyvaus dalyvavimo skatinimą yra didelis poreikis. Vienas svarbiausių šio forumo tikslų – suteikti galimybę jaunimui prisidėti prie aukšto lygio diskusijų, kurių nutarimai keliaus tiesiai į Rytų partnerystės viršūnių susitikimą 2020 metais.

„Rytų partnerystės jaunimo forumas, tai galimybė surinkti jaunus žmones, darbo su jaunimo bei politinius atstovus į vieną vietą. Jie čia gali susipažinti, laužyti stereotipus bei sudaryti naujas partnerystes. Viskas prasideda nuo dialogo, kas būtent ir yra šis forumas”, – teigė Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros direktorė Guoda Lomanaitė.

Šis formas yra skirtas vystyti dialogą apie medijų informacinį raštingumą, kritinį mąstymą ir aktyvų jaunų žmonių dalyvavimą. „Kovoti su dezinformacija galime tik skatindami komunikaciją ir bendradarbiavimą, tai šiandien yra svarbiausia. Mes investuojame, kad rytų šalys pasiektų teisingą ir aiškią informaciją”, – forumo atidarymo metu kalbėjo Europos Komisijos kaimynystės politikos ir plėtros derybų generalinis direktorius Vassilis Maragos.

Jaunimo informacinių paslaugų vadovė Silvija Telksnytė išreiškia lūkestį, kad šios investicijos nenueis veltui. „Medijų informacinio raštingumo tema diskutuojama ir dirbama tarpinstituciniame lygmenyje, tačiau jauno paprasto žmogaus ši informacija dažnai nepasiekia. Yra susiformavęs atotrūkis tarp jaunimo ir formalių diskusijų. O turėtų būti atvirkščiai – juk medijų informacinio raštingumo tikslas, kad kiekvienas žmogus suprastų asmeniškai, kas tai yra, kodėl tai svarbu ir kaip įgyti šią kompetenciją. Tikimės, kad greitu metu šios diskusijos pradės įgauti praktinę formą darbo su jaunimu srityje”, – teigė Silvija Telksnytė.

Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros direktorė Guoda Lomanaitė sako, jog medijų informacinio raštingumo tema yra svarbi, nes tai yra kažkas, kas liečia kiekvieną jauną žmogų, nesvarbu kokioje geografinėje vietovėje jis gyvena. Motyvacija aktyviai dalyvauti bei kritinio mąstymo kompetencija yra esminiai dalykai, kurie yra svarbūs, kad kurtume sveikas visuomenes.

Rytų partnerystės jaunimo forumas Lietuvoje vyko jau antrąjį kartą. Pirmasis Rytų partnerystės jaunimo forumas įvyko dar 2013 m. Kaune. Nuo tada forumai vyksta kas 2 metus skirtingose Europos valstybėse.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
3.6667

Top naujienos

Gentvilas: Karbauskiui iki naujų rinkimų svarbu saviškiams įrodyti, kad jis gali valstybės vadovus stumdyti kaip šaškes (18)

„Karbauskis bandė pademonstruoti, kad jis gali stumdyti kaip šaškes valstybės vadovus, ir toliau...

Brundza siūlo nesustoti su automobilių mokesčiu: apie tai kalbu daugiau nei 10 metų (203)

„Tai tik nedidelis žingsnelis, ir tai, ne į priekį, o įstrižai“, – taip apie trečiadienį...

Alytaus meras apie milžinišką gaisrą: rytoj miestas gyvens normalų gyvenimą (17)

Sutemus Alytuje tęsiasi gaisro padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ gesinimo darbai,...

Apžvalgininkai: tai buvo pagrindinė ir esminė Karbauskio klaida (235)

„Klaida buvo į savo rinkimų sąrašą priimti labai skirtingus žmones, turbūt orientuojantis tik...

Lavija Šurnaitė. Gniuždantis laimės kultas (15)

Nuolat girdime kalbas, o kartu ir pačios kalbame apie tai, kad mūsų visuomenėje (visas pasaulis...

Sostinėje – prabangių drabužių išpardavimas, į kurį veržėsi net per užrakintas duris (40)

Trečiadienio rytą sostinėje kelioms dienoms duris atvėrė vardinių drabužių pop-up...

Užkalnis. Valdžia pasmerkta ir pasirašė sau nuosprendį (143)

Ši valdžia turi tiek pat jėgų, kiek subliuškęs balionas – ir tai buvo aišku dar prieš...

Turistų traukos taikinys Lietuvos pakraštyje – žmonės netingi atvykti net iš tolimiausių šalies miestų (37)

Savaitgaliais į Paliesiaus kaimą, esantį Ignalinos rajone, suvažiuoja nemažai automobilių,...

Per ištaigingus Putino vizitus – kuriozinės situacijos (112)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį apsilankė Saudo Arabijoje, taip...

Širdį verianti ištikimybė: prie degalinės paliktas šunelis šeimininkų laukė 4 metus (5)

Su posakiu, jog šuo yra geriausias žmogaus draugas, sutiktų daugybė žmonių. Šimtai istorijų...