Šią poziciją kanclerė išsakė prieš svarbų ES viršūnių susitikimą, rengiamą komplikuojantis ginčui dėl vėluojančio vakcinų pristatymo.

„Palaikau Komisijos pirmininkę Ursulą von der Leyen“, – sakė A. Merkel.

„Turime problemą su „AstraZeneca“, – pridūrė ji.

Europos pareigūnai širsta, kad bendrovė „AstraZeneca“ sugebėjo visiškai įvykdyti vakcinų tiekimo sutartį su JK, o sutarties su ES nesilaiko.

Praėjusį šeštadienį Europos Komisijos vadovė griežtai įspėjo britų ir švedų farmacijos milžinę: „Štai žinia „AstraZeneca“: pirmiausia įvykdykite savo kontraktą su Europa, o tada pradėkite tiekti [vakcinas] kitoms šalims.“

Šį įspėjimą U. von der Leyen paskelbė Bendrijai stengiantis spartinti skiepijimo nuo COVID-19 kampaniją, daugeliui valstybių narių dėl spartėjančio viruso plitimo vėl sugriežtinus karantino priemones.

U. von der Leyen sakė, kad „AstraZeneca“ pristatė tik 30 proc. iš 90 mln. vakcinos dozių, pažadėtų pirmajam šių metų ketvirčiui.

Pagrindinė pykčio priežastis yra vakcinų tiekimas į Britaniją, kur skiepijimo kampanija vyksta žymiai sparčiau nei ES.. „AstraZeneca“ toje šalyje taip pat turi gamyklų.

Briuselis kaltina Londoną dėl faktinio vakcinų eksporto draudimo, skirto padėti greičiau paskiepyti savo šalies gyventojus, nors premjero Boriso Johnsono vyriausybė šiuos kaltinimus griežtai neigia.

Britanija savo ruožtu reiškia susirūpinimą ES grasinimu uždrausti „AstraZeneca“ vakcinos eksportą už Bendrijos ribų.

Vokietijos kanclerė pranešė, kad ji ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) kalbėjosi su B. Johnsonu, o ES lyderiai aptars šią temą vėliau šią savaitę vyksiančiame viršūnių susitikime.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (30)