aA
Per antrą Europos Parlamento vadovo rinkimų etapą išrinktas naujasis Parlamento vadovas – juo tapo socialistas italas Davidas-Maria Sassolis.
Davidas-Maria Sassolis
Davidas-Maria Sassolis
© AP / Scanpix

Trečiadienį buvo rengiamas slaptas parlamentarų balsavimas dėl kandidato į Parlamento vadovo poziciją. Per pirmą turą daugiausiai balsų surinko D. Sassolis, jam teko 325 balsai, bet visiškos daugumos balsų kandidatui nepavyko surinkti, tad buvo rengiamas antras balsavimų ratas.

Antrajame rate italas gavo 345 balsus.

Antruoju liko čekas Janas Zahradilas, remiamas euroskeptikų „Europos koservatorių ir reformatorių frakcijos“.

Per pirmąjį turą išrinkti parlamento pirmininko nepavyko – slapto balsavimo rezultatai rodė, kad nė vienam iš kandidatų nepavyko surinkti absoliučios daugumos balsų.

„Nė vienas iš kandidatų nesurinko absoliučios daugumos balsų. Rengsime antrąjį turą“, – paskelbė kadenciją baigiantis Europos Parlamento vadovas Antonio Tajani.

Absoliučią daugumą šiuose rinkimuose sudaro 332 balsai.

Pirmajame ture daugiausiai balsų surinko italas Davidas-Maria Sassoli, iškeltas Socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso frakcijos (325 balsai).

Pirmajame ture, be D. M. Sassoli, dalyvavo dar trys kandidatai: vokietė Ska Keller – Žaliųjų frakcija, ispanė Sira Rego – Europos vieningųjų kairiųjų jungtinė frakcija, ir čekas Janas Zahradilas – Europos konservatorių ir reformistų frakcija.

Vienas Europos Parlamento turimų įgaliojimų yra Europos Vadovų Tarybos atrinktų kandidatų užimti pagrindinius postus tvirtinimas.

Bene svarbiausias jo laukiantis uždavinys – nuspręsti, ar Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen pakeis dabartinį Europos Komisijos vadovą Jeaną-Claude'ą Junckerį.

Antradienį ES lyderiai taip pat sutarė, kad Europos Vadovų Tarybai pirmininkaus Belgijos premjeras Charles'is Michelis, dabartinė Tarptautinio valiutos fondo vadovė prancūzė Christine Lagarde vadovaus Europos centriniam bankui, o Ispanijos diplomatijos vadovui Josepui Borrelliui bus patikėta vadovauti ES užsienio politikai.

Visi šie kandidatai buvo paskirti po ilgų derybų pagaliau pasiekus bendrą kompromisinį susitarimą, todėl D.- M. Sassoli kandidatūros atmetimas būtų išmušęs iš pusiausvyros visą šį sudėtingą procesą.

D.- M. Sassoli EP pirmininko poste pakeis trečiadienį atsistatydinusį italą EPP krikščionį demokratą A. Tajanį.

„Turite tvirtą Europos Parlamento palaikymą“, – pareiškė EPP frakcijos lyderis Manfredas Weberis, siūlomas Europos Parlamento vadovu 2,5 metų kadencijai.

Florencijoje gimęs D.-M. Sassoli yra ilgametis žurnalistas, dirbęs daugelyje Italijos leidinių bei televizijos kanalų. Į politiką jis pasuko 2009-aisiais, tapęs Italijos demokratų partijos nariu ir sėkmingai dalyvavęs EP rinkimuose. Praėjusioje kadencijoje politikas užėmė EP pirmininko pavaduotojo postą.

Iškart po balsavimo rezultatų paskelbimo D.-M. Sassoli padėkojo europarlamentarams už išreikštą pasitikėjimą ir paminėjo artimiausių kelerių metų EP veiklos prioritetus.

„Turime rasti jėgų atgaivinti mūsų integracijos procesą ir pakeisti mūsų Sąjungą taip, kad ji geriau patenkintų piliečių poreikius, atsakytų į jų susirūpinimą ir plintantį praradimo jausmą. Turime kasdien ginti bei skatinti mūsų pamatines laisvės, orumo ir solidarumo vertybes ES ir už jos ribų“, – kalbėjo jis.

„Visiems aišku, kad Europoje nė viena vyriausybė negali žudyti, kad asmens vertė ir jo orumas yra mūsų politikos vertinimo kriterijus; kad pas mus niekas negali užčiaupti burnos oponentams, o mūsų vyriausybės ir joms atstovaujančios Europos institucijos yra demokratijos ir laisvų rinkimų vaisius; kad niekas negali būti pasmerktas dėl savo religinių, politinių, filosofinių įsitikinimų; kad merginos ir vaikinai gali keliauti, mokytis, mylėti be suvaržymų; kad nė vienas europietis negali būti pažemintas ir atstumtas dėl jo lytinės orientacijos; kad Europos erdvėje, įvairiais būdais, socialinė apsauga yra mūsų tapatybės dalis; kad ginti tuos, kuriems kyla pavojus, yra mūsų sutartyse ir tarptautinėse konvencijose nustatyta pareiga“, – pridūrė D.-M. Sassoli.

Jis taip pat perspėjo apie Bendrijoje stiprėjančių nacionalistinių nuotaikų keliamą pavojų.

„Esame europiečiai taip pat ir todėl, kad mylime savo šalis. Tačiau nacionalizmas, kuris tampa ideologija ir stabmeldyste, gamina virusus, kurie stimuliuoja pranašumo instinktus ir sukelia destruktyvius konfliktus, – pabrėžė naujasis EP vadovas. - Mums reikia Europos partijų, kurios gebėtų tapti vis ryškesniais mūsų demokratijos kelrodžiais. Tačiau turime suteikti joms naujų priemonių, nes turimų nepakanka. Šis Parlamentas turi būti sustiprintas ir tapti visavertės Europos demokratijos veikėjas.“

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(38 žmonės įvertino)
3.6316

Top naujienos

Žmogus, iliustravęs epochą: lietuvis tapo septintojo dešimtmečio legenda (13)

Nors Stasio Krasausko pavardė šiandien gal ir nėra plačiai žinoma, šis lietuvis buvo tikra...

Sutrumpinusi darbo savaitę įmonė skaičiuoja rekordinius metus: kiti mums sukioja pirštą prie galvos (12)

Prieš kelis metus statybinės chemijos produktų vystymo ir platinimo įmonė „Tegra State“...

Reido metu sustabdyta neblaivi vairuotoja pareiškė esanti „perspektyvi mergina“ ir į žurnalistus metė citriną (24)

Penktadienio vakarą Vilniaus kelių policija surengė reidą: pradžioje buvo tikrinamas greitis, o...

Atvykę į nuostabaus grožio paplūdimį poilsiautojai gailisi: verslininkų įžūlumas siutina ne tik lietuvius (73)

Nors daug žmonių atvykę į vieną gražiausių Europos vietų – Pozitaną, Amalfio pakrantėje...

Sinoptikai perspėja: atkeliauja pirmosios šalnos (6)

Iš šiaurės besileidžiantis šaltasis atmosferos frontas atneš nedaug lietaus, tačiau oras keletu...

Girta mergina naktį su „Nissan“ rėžėsi į medį ir užtvėrė gatvę (5)

Naktį iš penktadienio į šeštadienį, apie 3.20 val., Vilniuje, Tauro g., merginos (gim. 1992 m.)...

Net vidurinės nebaigęs vyras sugebėjo metus laiko dirbti gydytoju kolegoms nieko neįtariant (73)

Leidykla „Briedis“ pristato pasauliniu bestseleriu tapusią tikrą istoriją apie ano amžiaus...

Mokytojos pastaba kaukę pamiršusiam vaikui įsiutino mamą: pasiūlė paskaičiuoti, kiek tai kainuoja (401)

Išpuolis mokykloje, kurį patyrė kaukę pamiršęs vaikas, privertė jo motiną susimąstyti, ar...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas: praneša apie izoliacijos pokyčius (97)

Nuo pirmadienio, izoliuotis reikės atvykus iš Švedijos, Norvegijos, Bulgarijos, Gruzijos, Kanados,...

Brangiausių automobilių TOP 3: kokie modeliai bei kainos dominuoja Baltijos šalyse, Ukrainoje ir Baltarusijoje? (44)

„Porsche“, „Ferrari“, „Lamborghini“, „Bentley“ savo savininkus dažniausiai randa...

|Maža didelių žinių kaina