aA
Europos Sąjunga trečiadienį suteikė JAV prezidentui Donaldui Trumpui du mėnesius paskirti ombudsmeną nagrinėti Bendrijos šalių piliečių skundus pagal duomenų apsaugos susitarimą, sudarytą su jo pirmtako Baracko Obamos administracija.
© Shutterstock nuotr.

Briuselis anksčiau siekė garantijų, kad D. Trumpo administracija laikysis susitarimo, turinčio užtikrinti europiečių asmens duomenų, kuriuos Jungtinėse Valstijose valdo tokios interneto milžinės kaip „Google“ ir „Facebook“, apsaugą.

Europos Komisija, ES vykdomosios valdžios institucija, sakė, kad metinė peržiūra parodė, jog Vašingtonas „toliau užtikrina adekvatų asmens duomenų apsaugos lygį“ pagal 2016-aisiais pasirašytas ES ir JAV „Privatumo skydo“ (angl. Privacy Shield) gaires.

Tačiau ji nurodė, kad Jungtinės Valstijos turėtų „iki 2019 metų vasario 28 dienos paskirti nuolatinį ombudsmeną“, kuris pakeistų laikinai šias pareigas einantį kontrolierių.

Europos Komisija įspėjo, kad jei tai nebus padaryta, ji gali imtis „atitinkamų priemonių“ pagal gegužę priimtą Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą (BDAR).

„Privatumo skydas“ įsigaliojo 2016 metų rugpjūtį ir pakeitė ankstesnį susitarimą, kurį panaikino ES aukščiausios instancijos teismas, atsižvelgęs į būgštavimus dėl JAV žvalgybos šnipinėjimo.

„Šiandieninė peržiūra rodo, kad „Privatumo skydas“ iš esmės sėkmingai veikia“, – sakė už bendrąją skaitmeninę rinką atsakingas Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Andrusas Ansipas.

Daugiau nei 3 850 bendrovių, tarp jų „Google“, „Microsoft“ ir IBM, buvo sertifikuotos ir sukurtas „veiklos pagrindas“ pagerinti tai, kaip veikia susitarimas, sakė eurokomisaras.

Per pirmąją peržiūrą prieš kiek daugiau nei metus Europos Komisija pranešė, kad buvo sertifikuota daugiau nei 2 400 bendrovių.

„Dabar tikimės, kad mūsų partneriai amerikiečiai paskirs nuolatinį ombudsmeną ir galėsime užtikrinti, kad ES ir JAV santykiai duomenų apsaugos srityje yra visiškai patikimi“, – sakė A. Ansipas.

Po pirmosios peržiūros Europos Komisija nurodė, kad D. Trumpo administracija išsklaidė ES abejones dėl jos įsipareigojimo laikytis susitarimo dėl duomenų apsaugos, kurias pakurstė prezidento politika „Pirmiausia – Amerika“.

Pareigūnai sako, kad „Privatumo skydas“ nustato griežtas taisykles, turinčias užkirsti JAV žvalgybos agentūroms prieigą prie europiečių duomenų. Bendrovėms gresia baudos, jei jos nepaisys ES apsaugos standartų.

Europos Teisingumo Teismas pripažino neteisėtu 16 metų galiojusį „Saugaus uosto“ (angl. Safe Harbour) susitarimą, kai austras aktyvistas Maxas Schremsas Airijoje padavė į teismą „Facebook“ – po to, kai buvęs JAV žvalgybos kontraktininkas Edwardas Snowdenas paviešino informacijos apie Amerikos žvalgybos vykdomą didelio masto skaitmeninį šnipinėjimą.

BNS
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Skvernelis paskelbė savo sprendimą dėl Prezidento rinkimų pildoma (680)

Ketvirtadienį per susitikimą su vietos bendruomene Rusnėje premjeras Saulius Skvernelis...

Gyvai / Vienam lietuviui Dakaras baigtas: Bardauskas susilaužė abi rankas, išgabentas į ligoninę atnaujinta 15.15 val. (62)

Dešimtasis Dakaro etapas – paskutinis šių metų ralyje. Šiandien visų laukia vos 112 km...

Aukštas rusų saugumo pareigūnas: Ukraina greitai gali netekti savo valstybingumo (34)

„Valdžia Kijeve daro viską, kad suskaldytų Ukrainą “, – tvirtina Rusijos Saugumo...

Žinia apie itin žiaurų išpuolį Vokietijoje išprovokavo dramatiškus pasisakymus: tokia buvo ir KGB strategija (124)

Prieš daugiau nei savaitę Vokietijos miesto Brėmeno centre buvo sumuštas Bundestago narys,...

Po partizanų kalbos suskaudo ir Kremliui: išpylė melo dozę, o kas už ją atsakys? (1060)

Karo nusikaltėliai, civilių skerdikai, nacių bendrininkai. Taip Lietuvos partizanus pastaraisiais...

Aukščiausias žaidėjas NBA istorijoje žavisi Saboniu: įspūdinga, kaip jis pats tapo savo likimo kalviu specialiai DELFI iš Londono (7)

Gheorge'as Murešanas – įspūdingo ūgio milžinas iš Rumunijos, kuris jaunystėje suprato, jog...

Stilistas įvardijo didžiausią klaidą, kurią žmonės daro per išpardavimus

„Didžiausia klaida, kurią daro žmonės per išpardavimus, – čiumpa, kas papuola po ranka: lyg...

Karbauskis dėl pensijų kreipėsi į ministrą (160)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis...

Britų turistai siautėjo tiek, kad juos išprašė iš šalies (14)

Grupelės turistų iš Didžiosios Britanijos, tarp kurių ir vaikas, buvo paprašyta skubiai palikti...

Pasidalijo išgyvenimo patirtimi: uždirbu 466 eurus, kas mėnesį sutaupau 400 (665)

Turbūt daug kam perskaičius rašinio pavadinimą kilo klausimas „kas čia per nesąmonė?“,...