Kaip rašoma BNS, taip G. Nausėda kalbėjo paklaustas, ar matytų galimybę „Nemuno aušrai“ būti valdančiojoje koalicijoje, o R. Žemaitaičiui – ministrų kabinete.

„Aš noriu pamatyti šio žmogaus elgesio ir retorikos pokyčius po rinkimų, pasižiūrėti, kiek čia buvo noro daugiau laimėti rinkimus, o kiek buvo tęstinio įsitikimo ir mėginimo mūsų visuomenėje platinti tam tikrus naratyvus, su kuriais aš negaliu sutikti ir niekada nesutiksiu“, – pirmadienį interviu BNS sakė G. Nausėda.

„Neplanuoju savo dienotvarkėje susitikimo su ponu Žemaitaičiu šiuo metu. Kai susidarys sąlygos ir pamatysiu, kad šitas žmogus keičia savo laikyseną bei savo retoriką, toks susitikimas – visiškai įmanomas“, – BNS kalbėjo prezidentas.

Žemaitaitis: jeigu prezidentas norės turėti stabilią koaliciją, sėsime prie bendro stalo

Partijai „Nemuno aušra“ vadovaujantis Remigijus Žemaitaitis sureagavo į šalies vadovo Gitano Nausėdos pareiškimus, esą parlamentaro priesaiką dėl išsakytų antisemitinių teiginių sulaužęs politikas Vyriausybėje dirbti negalėtų. Visgi, pats R. Žemaitaitis tikina, kad susitikimas su prezidentu galėtų pakeisti kai kuriuos nusistatymus ir suteikti teigiamų rezultatų Lietuvai.

„Manau, kad prezidentas yra išmintingas žmogus – sėdi, pasižiūri, kokia dauguma. Jeigu prezidentas nori turėti nestabilią valdančiąją daugumą ir nori matyti nestabilią valstybę su konservatoriais priešaky, tai jis tvirtins Blinkevičiūtės frankenšteiną“, – pirmadienį rinkimams aptarti skirtoje spaudos konferencijoje kalbėjo R. Žemaitaitis.

„Tačiau jeigu prezidentas mato, kad galima turėti stiprią centro kairiąją, tai susisiekia su Žemaitaičiu, sėdame prie vieno bendro stalo, aiškinamės, kur yra problemų, kur trukdė Žemaitaičio pasisakymai, gal įmanoma kažką pastumti į šoną ir turėti normalią stiprią centro kairės politinę jėgą“, – aiškino jis ir pabrėžė, kad „Nemuno aušrai“ problemų nesukeltų ir darbas opozicijoje.

Rugsėjo pabaigoje G. Nausėda teigė nemanantis, kad po parlamento rinkimų antisemitiniais pasisakymais Seimo nario priesaiką sulaužęs „Nemuno aušros“ lyderis R. Žemaitaitis galėtų tapti ministru.

„Kuomet kalbame apie Vyriausybės formavimą po to, kai Seimo rinkimai yra įvykę, tai prezidento vaidmuo čia labai svarbus. Po šitų nesibaigiančių pono Žemaitaičio pasisakymų ir išminties perlų, deja, dėčiau tai į kabutes, aš tikrai nematau galimybių, kad šitas žmogus galėtų dirbti ministru“, – LRT televizijai sakė šalies vadovas.

Visgi, paklaustas, kaip reaguotų, jeigu „Nemuno aušra“ būtų valdančiosios daugumos gretose, G. Nausėda spalio pradžioje aiškiai neatsakė. Tik pažymėjo, kad koalicijos formavimas yra rinkimuose dalyvaujančių partijų atsakomybė.

ELTA primena, kad sekmadienį įvyko pirmasis Seimo rinkimų turas. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, daugiausia palaikymo daugiamandatėje apygardoje sulaukė Lietuvos socialdemokratų partija – 19,36 proc. balsų.

Visgi, nuo jų nedaug atsiliko dabartiniai valdantieji konservatoriai, sulaukę 17,96 proc. rinkėjų palaikymo.

Trečioje vietoje likusi „Nemuno aušra“ pelnė 14, 99 proc. rinkėjų palaikymą.

Kitame Seime taip pat bus Demokratų sąjūdis „Vardan Lietuvos“ – 9,24 proc. balsų, Liberalų sąjūdis – 7,70 proc. balsų ir Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga (LVŽS) – 7,02 proc. balsų.

Išreikšti savo pilietinės valios prie balsadėžių atėjo 52,06 proc. Lietuvos rinkėjų. Prieš ketverius metus, 2020 m., rinkėjų aktyvumas siekė 47,16 proc.

Dėl 141 Seimo nario mandato rungiasi 14 partijų ir viena koalicija. 71 Seimo narys renkamas vienmandatėse apygardose. Preliminariais VRK duomenimis, jau pirmajame ture išrinkti 8 vienmandatininkai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (141)