aA
Nuotraukoje – keturi besišypsantys vyrai: trys vilki sovietinių represinių struktūrų uniformas, o dar vienas – civiliais drabužiais apsirengęs vyras, užsimaukšlinęs pilotę su sovietine žvaigžde. Tokia nuotrauka parlamentarui, liberalų frakcijos nariui Gintarui Vaičekauskui, regis, gali įsiminti ilgam.
© Facebook/ K. Maskolaičio nuotr.


Parlamentaras Gintaras Vaičekauskas patvirtino, kad sparčiai internete platinamoje nuotraukoje – išties jis. Be jokio platesnio konteksto daugelis nuotrauką vertinančių komentatorių pasmerkė Seimo narį, kuris balandžio 28-ąją dalyvavo prie Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos prasidėjusiame patriotiniame pėsčiųjų žygyje „Partizanų takais po Veiviržėnų apylinkes“.

Būtent šio renginio metu jis pozavo kartu su rekonstruktoriais, imitavusiais Antrojo pasaulinio karo laikų sovietų saugumo struktūros – NKVD – karius.

Nukentėjo nuo sovietų saugumo

„Taip, aš toje nuotraukoje, vienas mano draugas, buvęs kolega, bando rekonstruoti įvykius, jokios čia tragedijos nėra, bet gal mane kažkas nori vatniku pavadinti? Tai būtų žiauri neteisybė“, – DELFI sakė G. Vaičekauskas.

Jis tikino, kad jo šeima pati yra nukentėjusi nuo sovietinių saugumo struktūrų – mama mokytoja buvo išmesta iš darbo, nes jos mokiniai dalyvavo proteste dėl Romo Kalantos susideginimo, o tėvas išvarytas iš teatro dėl vieno sakinio. Patį G. Vaičekauską sovietinė armija vertė tarnauti Afganistane.

Dabar G. Vaičekauskas tikina, kad jo nereikėtų skubėti smerkti dėl vienos nuotraukos, kurioje užfiksuotas su rekonstruktoriumi Kęstučiu Maskolaičiu, priklausančiu klubui „Baltijos štormas“. K. Maskolaitis DELFI patvirtino, kad G. Vaičekauską pažįsta jau senokai ir pats pakvietė į renginį.

„Šį sykį mūsų klubo narių buvo 16: pusė persirengė sovietinėmis unfirmomis, kiti – partizanais. Mes imitavome NKVDistus. Žmonės, ypač jaunimas, domėjosi, linksminosi, džiaugėsi, fotografavosi, netgi įteikė medalius, nes daug kas nežino, kaip atrodė uniformos, ginklai.

Jei eičiau gatve, mane gali nubausti, bet tai buvo oficialus renginys, o mes, legalaus klubo nariai, buvome su ženkliukais, nurodančiais, kad esame dalyviai“, – tikino K. Maskolaitis. Jis nesutiko, kad G. Vaičekauskui pridarė problemų, mat Seimo narys, kaip ir kiti renginio dalyviai, visi patys noriai pozavo nuotraukoms.

„Čia nėra ko slėptis, juk tai buvo renginys, jis žmonėms reikalingas, norint papasakoti apie tuos laikus. O kaip juos ištrinti? Buvo tokie laikai, kai kaimynas paskundė kaimyną, niekas niekuo nesidomėjo, tokie kaip mes atvažiuodavome – į vagonus ir į Sibirą.

Jei sugrįš tokie laikai, tai vėl ateis tokie žmonės, dabar jau mes važiuosime“, – tikino pašnekovas ir pabrėžė, kad renginyje buvo persirengusių ir Lietuvos laisvės kovotojų – partizanų – uniformomis, o klubo nariai įvairių renginių metu dar gali dėvėti ir britų, amerikiečių, vokiečių uniformas.

„Įsivaizduokite teismą: aš liudiju, kad jūs esate nusikaltėlis, o jūsų neišklauso. Tai toks pats atvejis. Juk jei šiandien aš vaidinau NKVDistą, tai ryt galėsiu vaidinti lietuvį partizaną, mano smegenų tai nepakeičia, o jei žmonės teisia išklausę tik vieną pusę, tai čia jau... nežinau“, – tikino G. Vaičekauską užstojęs K. Maskolaitis.

Kitą kartą taip nesielgtų

„Aš visiškai nematau tragedijos, kad kažkas rekonstruoja įvykius. Tai buvo renginys, žygis, rengiamas ne pirmą kartą. Žygiuoji, turi surasti kareivius. Sėdi krūmuose trečiam poste ir viskas, o juk kiti buvo apsirengę Lietuvos kariuomenės uniformomis“, – antrino pats G. Vaičekauskas. Tiesa, jis pabrėžė, kad feisbuke, kilus šurmuliui ir negatyvių komentarų audrai, pasijuto nemaloniai.

„Čia tokia detalė – paėmė ir uždėjo pilotę, o aš ją nusiėmiau, man ji nereikalinga, nes kepurės – uniformos dalis. Žinote, man nemalonu, kad apie tai kalbama. Jei taip, tai eikime po dramos teatrus, žiūrėkime, kas su uniforma vaidina, pažiūrėkime „Lietuvos ryto“ TV, kur nuo ryto iki vakaro rodomi rusiški serialai.

Istorijos nesuklastosi, buvo tokie laikai, ar jūs galvojate, kad kitaip reikėjo apsirengti? Neigiamo konteksto visuomet reikia gailėtis. Kaip jūs galvojate, ar aš gailiuosi šiuo atveju? Pats esu nukentėjęs nuo NKVD, komunistai mano šeimoje buvo kaip prakeiksmas.

Į visą neigiamą kontekstą žiūriu neigiamai“, – sakė G. Vaičekauskas. Paklaustas, ar dar kartą pasielgtų taip pat, jei žinotų, kokia gali kilti audra, parlamentaras tikino, kad šį kartą, jei ir fotografuotųsi, tai jau be sovietinės pilotės.

„Tai yra kvaila, blogai. Negalvojau, kad kils tokių dalykų“, – sunkiai rinkdamas žodžius aiškino G. Vaičekauskas. Tiesa, prakalbus apie jo, kaip politiko, reputaciją, Seimo narys pridūrė, kad nenorėtų būti priskirtas tokiam politikų įvaizdžiui, kuris tarsi sudaro įspūdį, kad politikai – ne žmonės.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Žmonės suplūdo į Katedros aikštę: belaukiant popiežiaus – tikinčiųjų maldos nuolat pildoma (623)

Popiežiaus Pranciškaus lankomoje Lietuvos sostinėje gyventojai užplūdo gatves - vieni rikiuojasi,...

Žmonių gelbėjimo drama Baltijos jūroje: sudužo jachta, kapitonas nuskendo ieškoma dar vieno vyro (46)

Šeštadienį Klaipėdoje gelbėtojai išskubėjo į pagalbą skęstantiems žmonėms. Pranešama apie...

Dalia Popiežių pirmą kartą išvydo prie oro uosto: prisiminimas išliks visam gyvenimui nuolat pildoma (171)

Nuo 15 val. įėjimas į Aušros vartų gatvę uždarytas. Susirinkusieji kartu su Popiežiumi...

11 metų Velse dirbantis gydytojas: mums įprasta pacientui prisistatyti ir paklausti, ar galima jį paliesti (58)

Intervencinis kardiologas Eduardas Šubkovas (48 m.) jau 11 metų dirba Šiaurės Velso Glan Clwyd...

Arūno Valinsko sūnus – apie vaikystę garsioje šeimoje ir kodėl dar neskuba vesti savo vaikelio mamos (86)

Šou verslo ryklių Ingos ir Arūno Valinskų sūnus Arūnas Valinskas jaunesnysis (28) rugsėjo...

Į mokyklą tėvai vaikus išlydi su baime: iki mirtinos tragedijos – vos žingsnis (15)

Prasidėję naujieji mokslo metai ir besitęsiantis Panevėžio gatvių remontas atnešė iššūkių...

Išskirtinę dieną – retai kartu matomos Adamkų šeimos pasirodymas (32)

Popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje nepraleido ir pastaruosius mėnesius viešumoje retai...

Gerais norais ir pragaras grįstas: „sveikas“ maistas mokyklose virto „jokio“ maisto? (8)

Jau praėjo trys mokslo metų savaitės. Trys savaitės, kai mokiniai mokyklose turi būti maitinami...

Po ištisus dešimtmečius tvyrojusios įtampos Vatikanas skelbia apie svarbų susitarimą papildyta (6)

Vatikanas šeštadienį paskelbė su Kinija sudaręs „preliminarų susitarimą“ dėl vyskupų...

Batai, kuriuos įsigiję akimirksniu suteiksite įvaizdžiui prabangos (1)

Vasarą, kai vyravo pigaus (tik ne blogąja prasme) stiliaus tendencijos, turėjome progą puoštis...