Lietuvos alaus rinkos lyderiai "Utenos alus" ir "Švyturys" rugsėjo mėn. turėtų susijungti į vieną juridinį asmenį ir tapti AB "Švyturio-Utenos alus". Pasak JAC vadovo T.Kučinsko, vartotojai susijungimo tikrai nepajus - alaus rūšys išliks tos pačios, o įprastas jo skonis irgi nesikeis.

Jungsis AB "Švyturio-Utenos alus" bus registruota Utenoje, o centras įsikurs Vilniuje. Pasak T.Kučinsko, susijungimas - logiškas žingsnis, nes abi bendrovės priklauso vienam savininkui, tad Lietuvoje neapsimoka turėti dviejų administracijos padalinių.

Apie įmonės reorganizaciją turėtų būti nuspręsta "Švyturio" akcininkų susirinkime, kuris vyks rugsėjo 14 dieną.

"Švyturio-Utenos" alaus įstatinis kapitalas būtų 118,1 mln. Lt. Marketingu, distribucija rūpinsis centras, esantis Vilniuje. "Taip bus galima daugiau dėmesio skirti pačiai alaus gamybai ir siekti dar geresnės kokybės", - LŽ yra sakęs T.Kučinskas.

T.Kučinskas pabrėžė, kad alus ir toliau bus verdamas tose pačiose daryklose. "Abi daryklos išliks atskiri gamybos padaliniai", - tvirtino JAC vadovas. Taigi alaus mėgėjai ir toliau galės gerti įprastą alų, nes pavadinimai nesikeis. "Etiketės išliks tokios pačios, - aiškino T.Kučinskas. - Skirtumas toks, kad apačioje nedidelėmis raidėmis bus rašomas ne atskiros alaus daryklos pavadinimas, o AB "Švyturio-Utenos alus".

Šiuo metu ir "Švyturys", ir "Utenos alus" gamina po 7 alaus rūšis. T.Kučinskas tvirtino, kad ateityje bus kuriamos ir naujos rūšys: "Taikysimės prie rinkos paklausos".