Artūro Zuoko vadovaujama Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) frakcija į Kontrolės komiteto pirmininko pareigas svarstys skirti kitą kandidatą. Šią informaciją patvirtino frakcijos narė Nijolė Jagelavičienė. Tarnybinė A. Zuokienės padėtis, pasak N. Jagelavičienės pakankamai rimta, tai - vadovaujamas postas, o ji esą pažeidė net kelis etikos komisijos nuostatus. „Ji atstovauja opozicijai komitete. Šias pareigas užimti reikalinga nepriekaištinga reputacija, o A. Zuokienė, deja, šįkart sąmoningai ar ne, ją susigadino.

Praėjusį ketvirtadienį savivaldybės tarybos Etikos komisija, susipažinusi su VTEK pateiktu A.Zuokienės elgesio vertinimu, galiausiai patvirtino išvadas, kuriose teigiama, jog A.Zuokienė, pasinaudodama savo pareigomis, siekė išspręsti su skyrybomis susijusias problemas.

Kitą savaitę planuojamas frakcijos posėdis. Ar A. Zuokienė neteks tarybos narės pareigų? N. Jagelavičienė svarstė, kad tokių drastiškų pasiūlymų greičiausiai nebus. Tačiau savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto pirmininkės pareigų veikiausiai neteks.

Primename, jog komisija skundą nagrinėjo po to, kai gavo viešosios įstaigos Jono Meko vizualiųjų menų centro direktoriaus Gintaro Sondeikos prašymą. Jame buvo prašoma įvertinti Savivaldybės tarybos narės, Kontrolės komiteto pirmininkės, A. Zuokienės veiksmus, susijusius su Centru, 2019 m. liepos – rugpjūčio mėn. bei įvertinti galimą interesų konfliktą jos veiksmuose.

Komisija rekomendavo A. Zuokienei ateityje nusišalinti nuo bet kokių klausimų, susijusių su Centru, Fondu, sutuoktiniu ar šeima, taip pat su susijusiais kitais fiziniais ar juridiniais asmenimis, svarstymo, derinimo, sprendimų rengimo ar priėmimo procedūrų tiek Savivaldybės taryboje, tiek Kontrolės komitete ir bet kokia forma juose nedalyvauti.