Miestiečiai Rotušės aikštėje jau nuo 14 valandos galėjo pinti žolynus, juos pabandyti dekoruoti. Vakarinėje programos dalyje Rotušė prisipildys romantiškų muzikos garsų, kuriuos dovanoja Kauno miesto simfoninis orkestras, Evelina Sašenko bei Liudas Mikalauskas. Koncertą papuošė intarpai apie istorinį Kauną.

Žolinė – vasaros brandos šventė, metas kai susitinka vasara ir ruduo. Lietuvoje buvo tikima, kad šią dieną būtinai reikia susitikti su giminėmis ir draugais, kitaip visi metai bus blogi. Ir šiandien Lietuvoje per žolinę buriasi kraštiečiai, giminės, artimieji ir kaimynai. Ji tampa ne tik bažnytine, bet ir bendruomeniškumo švente“, – teigia naujos bendruomeninės iniciatyvos žolinės šventimui organizatoriai.

Istoriniai šaltiniai bei svarbiausi miesto dokumentai liudija apie žolinės laikmetį Kaune. Seniausioje išlikusioje 1463 m. Karaliaus, Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Kazimiero Jogailaičio, privilegijoje Kaunui patvirtinama teisė rengti žolinės prekymetį, truksiantį aštuonias dienas.

Kadangi prekyba vykdavo turgaus aikštėje, t. y. dabartinėje Rotušės aikštėje, šį Karaliaus įsakymą duotoje miestui privilegijoje siūloma atgaivinti ir paminėti naujai bei šiuolaikiškai. Siekiant miesto savitumo ir tradicijų puoselėjimo, šis renginys galėtų tapti tradiciniu Rotušės aikštės renginiu.