aA
Pirmadienio LTV diskusijų laidoje „TV forumas“ „VP Grupei“ priklausančios bendrovės „NDX energija“ valdybos narys Žilvinas Marcinkevičius tvirtino turįs faktų apie koncerno „MG Baltic“ prezidento Dariaus Mockaus „bendradarbiavimą su Rusijos saugumo tarnybų rezidentais“. Tokius kaltinimus pats D. Mockus vadina melu ir ketina reikalauti viešus pareiškimus pagrįsti teisme.
Darius Mockus
Darius Mockus
„Man yra žinomi faktai apie ilgalaikį pono Mockaus bendradarbiavimą, veikimą kartu su Rusijos saugumo tarnybų rezidentais ir su šių rezidentų įkurtomis Lietuvoje kompanijomis. Tai yra vienas faktas. Antras faktas, jūs pažiūrėkite į braižą. Buvo kompanija „Status“ savo laiku ir tokių kompanijų bruožas yra siekti kontroliuoti žiniasklaidą ir užsiiminėti teisiniu šantažu. Šiandien analogiškais veiksmais užsiiminėja „MG Baltic“ koncernas“, – laidoje dėstė Ž. Marcinkevičius.

„Tai pasakiau apgalvojęs“, – paklaustas, ar teisme turėtų įrodymų, sakė jis.

D.Mockus: tai dūmų uždanga

Tokiu bendradarbiavimu apkaltintas koncerno „MG Baltic“ vadovas D. Mockus svarsto galimybę kreiptis į teismą.

„Žiūrėsime, kaip pateikti kaltinimus dėl garbės ir orumo įžeidimo arba šmeižto. Šių melagysčių tikslas – dūmų uždanga: paleidi kažkokios kaltinimus ir visų dėmesį fokusuoji į šalutinius dalykus. Tai manevras, nukreipiantis dėmesį nuo pagrindinių dalykų, susijusių su nacionaliniu investuotoju. Juokinga ir truputį graudu“, – Lietuvos radijui teigė D. Mockus.

Verslininkas tvirtina, kad neva prieš nacionalinio investuotojo formavimą nukreipto plano autoriumi yra ne jis.

„Ž. Marcinkevičius puikiai žino, kad mes jokių projektų neruošėme. Tie planai yra sukurti pačių „VP Market“ vyrų“, – mano D. Mockus.

Jau anksčiau buvo skelbiama, kad slaptojo neva prieš nacionalinio investuotojo formavimą nukreipto plano autoriai yra „MG Baltic“ koncernas. Ž. Marcinkevičius laidoje paminėjo, kad be paviešinto plano esą jų yra ir daugiau.

„Kas juos iš tikrųjų ruošia ir kokiuose centruose jie yra ruošiami, aš tokios informacijos nežinau, bet kad šie planai parašyti ir sudėlioti buvo pono Mockaus „MG Baltic" kompanijose, tą žinau", – „TV forumas“ laidoje sakė „NDX energijos“ valdybos narys.

Išsamesnių komentarų laidoje į Ž. Marcinkevičiaus kaltinimus nepateikęs D. Mockus DELFI vėliau sakė nemaloniai nustebęs dėl kolegos kaltinimų ir pasiryžęs teisme reikalauti įrodymų.

„Kadangi Ž. Marcinkevičių pažįstu labai seniai, 15 metų, tai jis mane labai nustebino. Man tai panašu į didelę desperaciją. (...) Manyčiau, tai yra gerai apgalvotas ėjimas, nelabai suprantu, kodėl jis taip elgiasi“, – DELFI pirmadienio vakarą sakė verslininkas.

„Kas geriausiai padeda užtušuoti nešvarius darbelius? Kažkoks priešas. Man tai atrodo labai negarbinga. Laikiau juos protingesniais žmonėmis“, – samprotavo D. Mockus.

Jis pripažino sulaukęs kvietimo dalyvauti laidoje, tačiau atsisakęs.

„Mane kalbino dalyvauti laidoje, tačiau laidoje dalyvauja proceso dalyviai, o ne žmonės iš šalies, o jeigu kviestų žmones iš šalies, tada dalyvaučiau, – sakė D. Mockus. – Taip viskas painiai susukta, viskas nesisieja į visumą. Nelabai žinau, ar žmonės ką suprato".

Dokumentai – tik institucijoms

Antradienį Ž. Marcinkevičius DELFI sakė daugiau informacijos bei jo žodžių apie D. Mockų įrodymus pateiksiąs tik valstybės institucijoms ir „kol kas“ viešai daugiau detalių nekomentuosiąs.

Valstybės saugumo departamento (VSD) atstovas spaudai Vytautas Makauskas DELFi sakė, kad „VSD šios situacijos kol kas nekomentuoja".

DELFI praėjusią savaitę rašė, kad Vyriausybės politika kuriant nacionalinį investuotoją, kuri atstovaus šaliai statant naują atominę elektrinę, nepatenkintas koncerno prezidentas nusprendė į valdžią kreiptis antikos filosofų mintimis.

Praėjusį trečiadienį jis didžiuosiuose dienraščiuose išspausdino puslapio dydžio skelbimai, kuriuose cituojami du senovės filosofai.

„Tobula valstybė yra išmintinga, narsi, nuosaiki ir teisinga…“, „Viskam yra saikas“ – po šiomis graiko Platono ir romėno Horacijaus mintimis nurodyta D. Mockaus pavardė.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Pamačiusi pervestą atlyginimą Šiaulių ligoninės medikė liko šokiruota: gydymo įstaigos versija – kitokia (218)

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje dirbančios medikės sūnus teigia, kad jo mamai ligoninė...

Čaplinskas: panašu, kad gyvensime pagal ketvirtąjį pandemijos scenarijų (285)

Panašu, kad gyvensime pagal ketvirtąjį koronaviruso pandemijos scenarijų, tai yra – virusų...

Šiltas pavasaris kol kas traukiasi: laukia smarkūs lietūs, vietomis sugriaudės perkūnijos (2)

Krentant atmosferos slėgiui ir didėjant žemo slėgio lauko įtakai giedrių orų laikotarpis...

Lietuvoje prasidės didžiuliai pokyčiai: vieniems teks stipriai pakeisti savo įpročius, o kiti galės pasinaudoti parama (63)

Pustrečio milijardo tonų – štai tiek pačių įvairiausių atliekų kasmet susikaupia Europos...

Kasdienybės herojai. Eleonora – apie „Sel“ ir skyrybas: liūdna dėl savo gyvenimo, kad nieko nepasiekiau kita tema: stulbinanti „Misis Lietuva 2019“ Gretės Brokienės sėkmė (10)

Išskirtinis Eleonoros Sebrovos interviu - karjera grupėje „Sel“, skausmingos skyrybos ir...

Karolis Kasperas | D+

Japonų valdžia po šiai dienai neigia šį istorinį faktą: „komforto stotyse“ karius tenkino 200 tūkst. pagrobtų moterų

Lee Ok-Seon nieko neįtardama ėjo namo, kai iš pravažiuojančio automobilio iššoko grupė...

Štai kokių perliukų radau „Mamų mugėje“: vaiką galima aprengti už tiek, kiek kainuoja trys puodeliai kavos (54)

Ar brangu auginti vaikus, juk jie taip greit auga, todėl daug ir reikia – kas sezoną naujų batų,...

UEFA atsakas: grasina dar šią savaitę iš Čempionų lygos išmesti tris iš keturių pusfinalio dalyvių (106)

UEFA ketina imtis pačių griežčiausių ir beprecedenčių veiksmų prieš maištininkų...

Agnė Keizikienė | D+

Mokslininkas praskleidė šydą nuo paslaptingo sapnų pasaulio: kodėl sapnuojame, ką sapnai apie mus pasako ir kaip jiems padaryti įtaką?

Sapnai tarsi kokia astrologija: vieni į juos žiūri su šypsena, kiti – intensyviai tyrinėja. Kad...

Kūno kalbos ekspertė išanalizavo princo Philipo laidotuvių įrašus: žiūrovams nepastebimos detalės pasakė daugiau nei žodžiai (33)

Karalienė Elžbieta II stabtelėjo prieš įeidama į Šv. Jurgio koplyčią, lyg negalėtų...