aA
Atsakomybės iš darželio-mokyklos dėl stipriai sužaloto dukrytės veido klaipėdietei teko reikalauti teismuose. Kone po poros metų, Naujųjų išvakarėse, iš Klaipėdos apylinkės teismo moteris sulaukė savotiškos dovanos: darželis turi atlyginti patirtą žalą. Tiesa, moters prašytą sumą teismas gerokai sumažino, o ugdymo įstaigos advokatas teigia, kad teismo sprendimas vis dar per dosnus.
Žiauri mergytės trauma darželyje mamą įsuko į kovą: advokatas pareiškė, kad teismas per dosnus
© Shutterstock

Skaudi nelaimė įvyko 2018 metų sausio pabaigoje. Iš darželio skambučio sulaukusiai mamai pranešta, kad jos dukrytė patyrė traumą darželyje. Nuo suolo nuslydusi mergytė veidu stipriai trenkėsi į priešai buvusį suolą. Pasekmės išties skaudžios – 2014 metais gimusi mažylė dėl nosies ir veido traumos buvo nuvežta į Kauno klinikas.

Mažylė buvo operuota, tačiau, anot mamos, randas vis tiek liks visam gyvenimui.
Ilgą laiką iš darželio geranoriško susitarimo taip ir nesulaukusi moteris ryžosi kreiptis į teismą. Kelionės į gydymo įstaigą, operacija, pastangos, kad dukrytė jaustųsi kuo geriau, anot moters, kainavo ir laiko, ir pinigų, ir daug emocijų. Todėl ji teisme pateikė 5000,00 eurų ieškinį: prašė priteisti iš mokyklos-darželio 3048,40 eurų turtinę žalą bei 1500,00 eurų neturtinę žalą. Taip pat moteris prašė padengti bylinėjimo išlaidas.

Moteris teismui nurodė, kad su mokymo įstaiga buvo sudaryta rašytinė sutartis, kad pedagogai ir darželio vadovybė atsako už mažųjų saugumą, tačiau jo neužtikrino, kai jos vaiką salėje pasodino ant per aukšto suolo. Po nelaimės mažylę prižiūrėti turėjusi auklėtoja mamos atsiprašė, o štai darželio vadovybė ir Klaipėdos savivaldybės atstovai nebuvo linkę gražiuoju tartis su mama.

Moteris pasakojo, kad darželio vadovai neigė kaltę ir tikino, kad mažylė pati ramiai nenusėdėjo. Ekspertų išvada patvirtino moters pasakojimą, kad „nelaimingą atsitikimą galėjo lemti per aukštas mergaitės ūgiui suoliukas ant kurio ji sėdėjo“.

Teismas antradienį paskelbė, kad darželis išties turėjo netinkamus baldus ir konstatavo, kad ugdymo įstaigos šis faktas neatleidžia nuo atsakomybės.

Teismas nusprendė priteisti mergytei 2500,00 eurų dydžio neturtinę žalą, ieškovei jos mamai 1267,85 eurų dydžio turtinę žalą bei 500,00 eurų dydžio neturtinę žalą, iš viso – 1767,85 eurų.

Taip pat priteisti iš mokyklos-darželio 675,00 eurų bylinėjimosi išlaidų mergytės mamai bei 128,04 eurų bylinėjimosi išlaidų valstybei.

Be to, moters taip pat laukia išlaidos: nuspręsta priteisti iš ieškovės 865,15 eurų bylinėjimosi išlaidų mokyklai-darželiui.

Tiesa, ar teismų maratonas tęsis, kol kas negali pasakyti nė vienos pusės atstovas. Moters advokatas tikina, kad viskas priklausys nuo jos bei darželio-mokyklos geranoriškumo. Ugdymo įstaigos advokatas tikina, kad nėra pagrindo mokėti tokių pinigų.

„Ginčą spręsti galima ir taikiu būdu bet kurioje ginčo stadijoje. Tiesa, anksčiau to padaryti nepavyko. Ar bus paduotas skundas, turiu viską derinti su kliente. Gali sprendimą skųsti ir kita pusė, tad dar negaliu pasakyti, kaip elgsimės toliau“, – sako moters advokatas Audrius Saulėnas.

Darželio-mokyklos direktorė šiuo metu atostogauja, tad kokie bus tolesni veiksmai valstybinei įstaigai atstovaujantis advokatas sako negalintis nuspėti. Sprendimą priims darželio steigėjas.

Ugdymo įstaigai byloje atstovaujantis Mauras Urbonavičius DELFI sako, kad, jo nuomone, priteista suma yra labai didelė. Nors darželyje sužalotos mergytės mama prašė dar didesnės sumos, tad taikaus kelio pasiekti ir nepavykę.

„Mano nuomone, priteista suma išties labai didelė. Tačiau tai tik mano nuomonė“, – paaiškino M. Urbonavičius.

Sprendimas per 30 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui, paduodant apeliacinį skundą per Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmus.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(56 žmonės įvertino)
3.5893

Top naujienos

Apžvalgininkai: „valstiečiai" smūgį jau atlaikė, Narkevičius liks iki pabaigos (57)

Nors net kelis mėnesius žiniasklaidoje netilo kalbos apie tai, kad susisiekimo ministras Jaroslavas...

Mokytojai kyla į kovą su internete nusirašinėjančiais moksleiviais: priemonės tokios, kad noras sukčiauti praeina akimirksniu (63)

„Patogiausia ir išmaniausia pratybų atsakymų svetainė! Pranešk draugams! Būk protingas“, –...

Europos įmonės sunkiai randa vietą „Naujojo Šilko kelio“ projekte (24)

Europos kompanijos iš esmės nedalyvauja prezidento Xi Jinpingo „Vienos juostos, vieno kelio“...

Vyresni kolegos įvertino Gabrieliaus Landsbergio laišką bendražygiams (398)

Po to, kai trečiadienį Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas...

Naujosios Rusijos kultūros ministrės nuotrauka „sprogdina“ socialinius tinklus (5)

Naujojo Rusijos premjero Michailo Mišustino vadovaujamoje Rusijos vyriausybėje išskirtinio...

Dalinamos „Žmonės 2020” statulėlės: pagerbiami labiausiai nusipelnę Lietuvos žmonės pildoma (44)

Sausio 23-iąją dieną, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre bei tiesioginiame LNK...

Aistė Simėnaitė

Kiek uždirbtumėte jei nebūtumėte „susitvarkiusi“?

Nuo to „susitvarkiusi“ mane jau purto keletą metų. Ne vienas tekstas prirašytas apie tai, kiek...

Moteris neapsikentė nevalos kaimyno – vienas poelgis padėjo išspręsti įkyrėjusią problemą

Perskaičiusi „Galutinai naikinamos atliekų šachtos: pasipiktinę žmonės grasina šiukšles...

Koronaviruso protrūkis Kinijoje: dvi dešimtys mirė, PSO tarptautinio masto susirgimu dar nelaiko

Pasaulio sveikatos organizacija ketvirtadienį paskelbė, kad naujo koronaviruso protrūkis...

Karoliną Meschino į „Žmonių“ apdovanojimus atlydėjo ne naujas mylimasis (96)

Ketvirtadienį Nacionaliniame operos ir baleto teatre vyksta iškilminga apdovanojimų „Žmonės...