Dėl valstybinės cukraus politikos protestuojantys Suvalkijos žemdirbiai pirmadienio vakarą nutraukė tarptautinės automagistralės "Via Baltica" blokadą.
Pasak vieno iš protestuojančių ūkininkų Mangirdo Krunkaičio, Suvalkijos žemdirbiai automagistralės blokadą nutraukė iki antradienio ryto. "Antradienį mes visi rinksimės 9 val. ryto, o jau 10 val. vėl blokuosime automagistralę", - sakė M.Krunkaitis.

Pirmadienio rytą dėl valstybinės cukraus politikos protestuojantys Suvalkijos žemdirbiai protesto akciją surengė Kalvarijos turgaus aikštėje bei Vilkaviškio rajone,Virbalio miestelyje.

Apie pusiaudienį protestuotojai visas pajėgas sutelkė Kalvarijoje, o apie 14 val. 30 min. patraukė į tarptautinę automagistralę "Via Baltica" ir ją užblokavo.

Žemdirbiai protestuoja prieš, jų teigimu, Vyriausybės siekį per cukraus monopoliją sunaikinti Marijampolės cukraus fabriką bei Suvalkijos krašto cukrinių runkelių auginimo zoną.

Individuali Vidmanto Kučinsko įmonė "Arvi" pradėjo sanuoti Marijampolės cukraus fabriką 1999 metų spalio pradžioje. Nuo Marijampolės cukraus fabriko sanavimo pradžios iki šių metų kovo pradžios į biudžetą buvo sumokėta 35 mln. litų mokesčių, apie 2,47 mln. litų pervesta "Sodrai", daugiau nei 5 mln. litų sumokėta darbuotojams.

Cukrinius runkelius Marijampolės cukraus fabrikui tiekia Marijampolės, Kazlų Rūdos, Kalvarijos, Vilkaviškio, Šakių, Prienų, Alytaus, Kauno rajonų žemdirbiai. Iš viso - apie 1200 augintojų.

Tuo tarpu pirmadienį Vyriausybė pranešė neketinanti nusileisti protestuojančių Suvalkijos žemdirbių spaudimui ir keisti šių metų cukrinių runkelių supirkimo kvotų.

Pirmadienį Žemės ūkio ministerijoje įvyko Žemės ūkio ministro Kęstučio Kristinaičio, Vyriausybės kanclerio Roberto Dargio susitikimas su cukrinių runkelių perdirbimo įmonių atstovais.

Susitikime k onkrečių sprendimų nepriimta, tačiau sutarta derybas dėl cukraus supirkimo iš gamyklų minimalių kainų nustatymo tęsti kitą savaitę. Kitą pirmadienį numatytas susitikimas su Marijampolės cukraus fabriko sanuotoja "Arvi", o antradienį su "Danisco Sugar" atstovais.

Tuo tarpu Vyriausybė primena, jog šių metų cukrinių runkelių supirkimo kvotos ja u paskirstytos, Marijampolės cukraus fabrikas supirks tiek žemdirbių išaugintų cukrinių runkelių, kiek ir buvo numatyta.

Ateityje Žemės ūkio ministerija yra įpareigota parengti kvotų skirstymo tvarką, pagal kurią jos būtų skiriamos ne fabrikams, bet ūkininkams.

Kovo pradžioje Vyriausybė nustatė 112 tūkst. tonų dydžio bendrąją šalies cukraus kvotą 2001 metams, o žemės ūkio ministras K.Kristinaitis pareiškė, jog fabrikams bus skirtos 2000 metų dydžio kvotos.

Tai reiškia, kad Marijampolės cukraus fabrikui bus leista gaminti 22 tūkst. tonų, o danų bendrovės "Danisco Sugar" valdomiems "Panevėžio cukraus" ir "Kėdainių cukraus" fabrikams - 90 tūkst. tonų kvotinio cukraus.

Suvalkijos žemdirbiai ir Marijampolės cukraus fabriko darbininkai, nepritardami cukraus režimui, kovo pradžioje buvo paralyžiavę eismą tarptautinėje automagistralėje "Via Baltica". Dėl to aktyviausiems akcijos dalyviams iškelta baudžiamoji byla.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Susipliekė dėl lengvesnio užsieniečių įdarbinimo (40)

Ką daryti, kad kai kurių specialybių darbuotojų Lietuvoje netruktų – didinti atlyginimus ir...

Šie specialistai taps aukso vertės (68)

Pastarąjį pusmetį įsibėgėjusios intensyvios diskusijos apie idėjas, kurios į Lietuvą...

Daugėja ženklų, kad Lietuvoje gyvenimas blogėja (518)

Beveik trečdalis šalies gyventojų teigia 2017-aisiais gyvenę prasčiau nei ankstesniais metais....

Spustels šįmet dar neregėtas šaltis (95)

Kitos savaitės pradžioje Lietuvoje prognozuojamas iki šiol rekordinis šią žiemą šaltis.

Širdį verianti šeimos drama: po tragiškos avarijos mokslų daktaras seka aktoriaus Dimšos pėdomis (260)

Vietoj atsiprašymo – įnirtinga gynyba. Tokia, kokią buvo pasirinkęs avarijoje dviratininką...

Putinas toliau demonstruoja mačo įvaizdį (518)

Ketvirtadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nusirengė iki maudymosi glaudžių ir...

Sąmonę praradęs legendinis futbolininkas Pele – ligoninėje (9)

77-erių metų Pele savaitgalį turėjo vykti į Londoną, kur jo garbei Futbolo žurnalistų...

Lenkija kuria nacionalinę kriptovaliutą (21)

Lenkijos blockchain technologijos akseleratorius (PATB) , kurį globoja skaitmeninių technologijų...

Nusausinus ežerą netoli Aušvico – netikėtas radinys (17)

Lenkų karpių augintojas, nusausinęs savo ežerą, esantį netoli nacių laikų Aušvico- Birkenau...

Ar „Facebook“ pokyčiai padės atsikratyti priklausomybės nuo socialinių tinklų

Markas Zuckerbergas tvirtina sieksiąs, kad „Facebook“ padėtų kurti žmonių gerovę. Deja, jo...