aA
Seimo Tvarkos ir teisingumo frakcija, nepaisant to, kad ruošiasi pasirašyti bendradarbiavimo susitarimą su valdančiaisiais, palaikys tikrai ne visus jų pasiūlymus. Taip penktadienį „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ sakė Tvarkos ir teisingumo partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis.
© DELFI / Andrius Ufartas

Laidoje jis teigė, kad šiuo metu dar vyksta šios frakcijos ir valdančiųjų derybos dėl kai kurių pasiūlymų, kuriuos norėtų įgyvendinti „tvarkiečiai“.

„Turėjau susitikimą su Sauliumi Skverneliu, aptarėme 15 punktų, kuriuos Tvarka ir teisingumas pateikė. Iš jų 13 punktų pritarta. Dviem punktais dar vedamos diskusijos, kokį modelį pasirinkti geresnį. Ypatingai dėl savivaldybėms atitenkančios pelno mokesčio dalies. Ir dėl statutinių pareigūnų pensijų nuskaitymo, kurios Kubiliaus vyriausybės laikotarpiu buvo atimtos“, – „Žinių radijo“ laidoje sakė R. Žemaitaitis.

Paklaustas, ar kai susitarimas jau bus pasirašytas, „tvarkiečiai“ palaikys visus valdančiųjų pasiūlymus, R. Žemaitaitis teigė, kad jau dabar yra keli, kurie „tvarkiečiams“ yra nepriimtini, tačiau „valstiečiams“ itin svarbūs pasiūlymai.

„Mes esame aiškiai pasakę, kad sprendimai, kurie, tarkime, gali būti stumiami buldozerio principu ir kurie nėra gal tokie priimtini mums, jie palaikymo negali sulaukti. Kaip ir buvo su sveikatos gydymo įstaigų priežiūros pertvarka – mes aiškiai pasakėme, kad mes negalime remti tokių pasiūlymų. Reikia peržiūrą daryti, yra labai daug problemų su administravimu. Mes turime per daug rajoninių ligoninių, kurios dirba neefektyviai dėl tam tikrų įstaigos vadovų kaltės, o ne dėl to, kad ten gydytojai dirbtų prasti. Bet dėl 5-6 gydymo įstaigų neturi būti visa sistema sugriaunama“, – sakė „tvarkiečių“ pirmininkas.

Anot jo, ši frakcija nepalaikys ir pasiūlymo dėl kartelės sumažinimo referendume dėl dvigubos pilietybės.

„Mes aiškiai pasakėme, kad tokia žema kartelė negali būti, norint žmogui suteikti dvigubą pilietybę, tai nėra šiaip sau kažkoks įnoris vaiko, kad aš noriu turėti dvigubą pilietybę. Yra pareiga prieš valstybę, yra valstybės teisė“, – sakė R. Žemaitaitis.

Kalbėdamas apie prezidentės Dalios Grybauskaitės pastangas sutaikyti poziciją ir opoziciją, R. Žemaitaitis neslėpė nusivylimo, kad į neformalią vakarienę buvo pakviesti tik dviejų partijų atstovai.

„Manau, ir politiškai neetiškai buvo padaryta, neva vakarienės arba pietų buvo pakviestos dvi politinės partijos, tai yra konservatoriai ir valstiečiai. Tai yra toks, sakyčiau, ir demokratijos pažeminimas, ir kitų parlamentinių politinių partijų toks paniekinimas – jūs kitos partijos niekam tikusios esate, o čia tik tos dvi yra pagrindas“, – sakė politikas.

Kalbėdamas apie Seime sudaromas vis naujas komisijas, kurios tiria skirtingus laikotarpius ir sritis, R. Žemaitaitis teigė esąs prieš tokias komisijas.

„Aš kaip teisininkas esu prieš teisinių komisijų sudarymą Seime, nes keista, kai komisijoje dalyvauja žmonės ne teisininkai ir priiminėja neva tai teisinius sprendimus, kurie gali turėti toliau pasekmes. Ir ta garsioji verslininkų įtaka Liberalų sąjūdžiui, nors nebuvo paliesta kita politinė partija, kuo ji baigėsi? Niekuo nesibaigė“, – teigė Seimo narys.

Anot jo, svarbiausia yra užtikrinti stiprią parlamentinę kontrolę. Šis klausimas buvo apleistas nuo 2009 metų, dabar Seimas bando kontrolę susigrąžinti. Tačiau, anot jo, tai turėtų vykti politiniu lygiu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ligoninės „mirtininkės“: vienintelis kriterijus gali nulemti 15 ligoninių likimą (62)

DELFI pasiekė Sveikatos apsaugos ministerijos ( SAM ) specialistų parengta neoficiali analizė,...

Šeimai finansų krizė nesibaigia iki šiol: įžvelgia sistemines spragas (5)

Praėjusiame dešimtmetyje Lietuvoje besipučiant nekilnojamojo turto kainų burbului, verslininkas...

ES gimė Italijos saloje, dabar jos gyventojai nori lauk (21)

Niūriai žvelgdamas į apleistą salos uostą, Ciro Alleatis nė kiek neabejoja, kas yra kaltas dėl...

Kremliaus Trojos arklys Europoje: pavojingas susitarimas su rusais – tik pradžia (532)

Dar 2017-ųjų lapkritį Ispanija kaltino Rusiją dėl kišimosi į referendumą Katalonijoje....

Gali užtekti vienintelio kriterijaus, kad vaikas būtų paimamas iš šeimos (517)

Alkoholis ir vaikų priežiūra - įstatymiškai neuždrausta, tačiau sunkiai suderinama....

Tragiškas Celine Dion gyvenimas - lyg prakeiksmas: lydimas gedulo, persileidimų ir vyro kančių (2)

Kanadiečių dainininkės Celine Dion širdis niekuomet nepamirš velionio vyro ir buvusio...

Sinoptikai perspėja: šaltukas primins, kad artėja žiema (8)

Pirmadienį Baltijos regiono link savo poveikio sferą plės Skandinaviškas anticiklonas, Lietuva...

Didžiuliai vandens kiekiai suteka į plyšius vandenyno dugne – kur jis dingsta?

Jūs tikriausiai žinote, kad Žemės paviršius yra tarsi suskeldėjusio kiaušinio lukštas....

8 klaidos, kurių rudenį neišvengia dažnas sodininkas

Rudenį paprastai pasijuntame išvarginti žemės ūkio darbų, todėl norime juos kuo greičiau...

Niekam neprilygstantis česnakas: galingas antibiotikas ir daugybę negalavimų gydantis vaistas

Česnakas (Allium sativum) plačiai naudojamas kaip pagardas maisto gamyboje, tačiau ir senovėje,...