Savo įraše ji pažymėjo, kad visus šiuos karo metus iš lietuvių jaučia visokeriopą pagalbą, nes Lietuva priima karo pabėgėlius, siunčia paramą, kalba tarptautinėje arenoje, organizuoja mitingus ir renginius Ukrainai paremti.

Vilniuje esančioje Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijoje įkurtas Ukrainos centras – pirmoji tokia kultūros ir švietimo erdvė Europos Sąjungoje, skirta ukrainiečių bendruomenei Lietuvoje, rašė O. Zelenska, kuri centro atidaryme dalyvavo kartu su Lietuvos pirmąja ponia Dalia Nausėdiene.

„Čia kasdien vyksta mokymai, veikia anglų, lietuvių ir ukrainiečių kalbų klubai, kūrybinės dirbtuvės, sporto būreliai. Čia nuolat teikiama bendroji ir psichologinė pagalba. Ukrainos centras – tai stiprybės vieta tiems, kurie yra toli nuo tėvynės, bet nori būti arčiau jos“, – rašė O. Zelenska.

Ukrainiečių centre vykdomi projektai – „Ukrainietiškų knygų lentyna“, per jį dovanojamos ukrainietiškos knygos užsienio bibliotekoms, taip pat „Knygos be sienų“, skirtas ukrainietiškų knygų spausdinimui ir perdavimui užsienyje esantiems ukrainiečių vaikams. Bendradarbiaujant su Ukrainos knygų institutu, į Lietuvą jau atvežta daugiau kaip 2 500 knygų įvairaus amžiaus vaikams.

Be to, šiame centre įkurtas Jaunimo analitinis centras – platforma, kurioje rengiami Ukrainos ir Lietuvos moksleivių susitikimai su abiejų šalių politikais, diplomatais ir visuomenės veikėjais. „Norime, kad vaikai jau dabar sužinotų apie draugiškus tarptautinius santykius“, – rašė O. Zelenska.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją