aA
Lietuvos politinę padangę krečia skandalai. Neseniai išsiaiškinta, kad Seimo nariams skirtame viešbutyje gyvena ne jie patys, o kai kurių jų giminaičiai, o Upės gatvė, kurioje gyvena premjeras Saulius Skvernelis, išasfaltuota skubos tvarka. Apie tai, kas vyksta, laidoje „DELFI Diena“ diskutavo Seimo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narys Zbignevas Jedinskis ir Seimo Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų frakcijos narė Aistė Gedvilienė.

Pastaruoju metu itin daug dėmesio sulaukė dabartinio Susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus priimti sprendimai. Vienas jų – paaiškėjęs faktas, jog jam skirtame Seimo viešbutyje gyvena ne jis pats, o jo dukra. Kad giminaičiui jam skirtą butą užleido ir Z. Jedinskis, paviešinta vakar.

Vis dėlto pats LLRA-KŠS narys teigia nieko blogo čia nematantis ir įžvelgiantis nebent į jo partiją nukreiptą opozicijos puolimą.

„Manau, kad čia yra suorganizuotas puolimas prieš mūsų partijos atstovus, pirmoj eilėj prieš ministrus, prieš Narkevičių. Pagal tai, kokią aš turiu informaciją ir kiek susipažinau iš žiniasklaidos, tai šitie kaltinimai yra iš piršto laužti, pagal pasakymą „viena bobutė pasakė“, – laidoje kalbėjo jis.

Anot Z. Jedinskio, ministro priimti sprendimai buvo legalūs, o plačiau komentuoti atsisakė.

O štai kad Seimo viešbutyje apgyvendinami suaugę vaikai, Z. Jedinskis sakė nematantis nieko blogo.

„Nenoriu komentuoti, ar tai tinkama praktika, tiesiog yra su kiekvienu Seimo nariu sudaroma sutartis dėl gyvenamų patalpų. Ta sutartis neturi būti pažeidžiama. Aš tos sutarties nepažeidžiau“, – kalbėjo jis.

Z. Jedinskis aiškino kad nors jis pats viešbutyje nuolat negyveno, tačiau esą apsilankydavo to prireikus. O štai sūnus neva jį tik lankė.

„Kartais nakvodavo, ir su šeima ten susirinkdavome, nemanau, kad tai kažkoks pažeidimas. Čia nėra problema“, – teigė pašnekovas, pridurdamas, kad jei tai ir yra ydinga praktika, reikia keisti sutarties sąlygas.

Gatvei, kurioje gyvena S. Skvernelis – asfaltas skubos tvarka

Aistė Gedvilienė laidoje pastebėjo, kad Seimo viešbutyje gyvenantys giminaičiai – tik nedidelė dalis to, kas šiuo metu vyksta Lietuvos politikoje. Kaip vieną iš problemų ji išskyrė ministro Narkevičiaus sprendimą išasfaltuoti „kelią premjerui“.

Ji aiškino, kad įtarimų sukėlė tai, jog atėjus naujam susisiekimo ministrui, Vyriausybėje skubos tvarka skirtas papildomas finansavimas Vilniaus rajono keliams ir beveik visa suma, anot A. Gedvilienės, skirta būtent tai gatvei, kurioje gyvena S. Skvernelis.

„Ten gyvena apie 300 žmonių. Bet Lietuvoje yra neasfaltuotų kelių labai daug. Pasakykit, kaip bendruomenė, kuri neturi jokio įtakingo žmogaus savo rate, gali tikėtis, kad jų žvyrkelis galų gale bus asfaltuojamas? Kaip susidaro tos eilės? Kaip staiga kažkokia gatvė tampa prioritetine?“ – mintimis dalijosi politikė.

„Ar kiekvienas mes turim turėti premjerą, kad mums būtų išasfaltuotas kelias?“ – retoriškai klausė ji.

Jedinskis: prezidentui daromas spaudimas

Paklaustas, ar ministras Narkevičius, po visų skandalų, dar gali toliau eiti savo pareigas, Z. Jedinskis teigė nenorintis to komentuoti, nes tai turi būti Vyriausybės sprendimas.

„Nesu nei partijos, nei frakcijos pirmininkas, jei bus priimti kažkokie sprendimai, tai pas mus yra valdžia, ji tarpusavyje spręs tuos klausimus. Tai yra vidiniai partijos reikalai, aš tokių nekomentuoju“, – kalbėjo Z. Jedinskis.

Jis taip pat teigė, jog tam, kad ministras būtų nušalintas nuo pareigų, prezidento G. Nausėdos išsakytos kritikos nėra gana.

„Manau, kad prezidentas yra suklaidintas, yra klaidinamas, šantažuojamas opozicijos. Opozicija nori, kad sugriūtų valdančioji koalicija. Prezidentas yra spaudžiamas“, – sakė LLRA-KŠS narys.

Į tokius teiginius A. Gedvilienė atsakė: „Prezidentas matomai reaguoja į visuomenės reakcijas, į tai, koks susidarė informacinis laukas. Man atrodo, nepasitenkinimas p. Narkevičiumi yra labai didelis. Tikrai nemanau, kad mūsų prezidentas gali būti kažkaip paveikiamas. Manau, reaguoja į aktualijas ir elgiasi labai teisingai.“

Bankų mokestis – neišvengiamas?

Z. Jedinskis Seime yra pasiūlęs ir prieštaringai vertinamą Bankų mokestį. Laidoje „DELFI Diena“ jis teigė, jog toks mokestis – būtinas.

„Šiandien Seime buvo atėję profsąjungų atstovai, visi ruošiasi streikuoti, piketuoti, tai grėsmė kyla jau valstybės viduje, reikia tą nepasitenkinimą numalšinti. Vienas iš būdų – ieškoti finansavimo toms sritims, kurioms dabar nepakanka: mokytojams, statutiniams pareigūnams. Mūsų programoje įrašyti ir vaiko pinigai, ir skurstantiems žmonėms pakėlimas. Tai tas bankų mokestis yra beveik neišvengiamas“, – tvirtino jis.

Į tai, kad oponentai teigia, jog toks mokestis prieštarauja ES teisei ir elementariai logikai, jis sakė, kad tai – netiesa. Esą kiekvienos ES narės teisė priimti tokius sprendimus ir sąjungos mastu tai nėra naujiena.

A. Gedvilienei išsakius pastabą, kad tai – ir reputacijos klausimas, pašnekovas atsakė, kad valdžiai turi rūpėti, kaip atrodo piliečių gerovė. „Visa kita yra antraeiliai dalykai“, – sakė jis.

Z. Jedinskis tikino, kad įsigaliojęs bankų mokestis tikrai neprivalo reikšti padidėjusių vartotojų paskolų baržose, kaip yra kalbama.

„Kodėl bankai mato tik vieną kryptį – didinti palūkanas ir numesti tą savo problemą ant kliento pečių? Kodėl jie nenori pasidalinti savo pelnu, kurie yra vieni didžiausių Europoje?“ – klausė jis ir tikino, kad mokesčio projektas jau koreguotas, suderintas su Vyriausybe, centriniu banku ir VMI .

„Dėl įsigaliojimo yra pasiūlymų, kad įsigaliotų ne nuo sausio 1 d., o kaip kompromisas – nuo liepos 1 d.“, – teigė Z. Jedinskis.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(25 žmonės įvertino)
3.2000

Top naujienos

Aplankė vieną uždariausių pasaulio valstybių: pažįstamiems buvo sunku patikėti, kad ten keliauju (52)

„Welcome to Arabia! “, – karts nuo karto išgirstu iš nuoširdžiai besišypsančių...

Darželyje sriuba apsipylusi trimetė patyrė antro laipsnio nudegimą: mama netiki darželio direktorės versija (247)

Į darželį trimetę dukrą nuvedusi mama nė neįtarė, kad po kelių valandų su ja dėl patirto...

Giedrius Drukteinis

Du būdai, kaip mums atsikratyti nepakantumo svetimam turtui ir sėkmei

Kai išmintingi žmonės pradeda kalbėti apie Lietuvos visuomenės problemas, greitai galima...

Stilistė papasakojo, į ką reikia atsižvelgti renkantis džinsus: viena detalė gali sugadinti visą įvaizdį (1)

Jei paprašytume jūsų įvardinti pagrindinį spintos drabužį, kas tai būtų? Mes nemirktelėję...

Lietuvis sukūrė už širdies griebiantį vaizdo klipą apie Bryantą (50)

Lietuvis Giedrius Šiškovas , interneto platybėse žinomas „Gidranity“ pseudonimu, sukūrė už...

Kameros įamžino neįtikėtiną vairuotojų žioplumą: situacijos primena veiksmo filmus

Pašalinė veika prie vairo ir išsiblaškymas neretai vairuotojams sukelia nemažai streso, kai...

Kas bus kitaip kitą dieną po „Brexit“? (85)

Penktadienio vidurnaktį – praėjus 1 317 dienų po to, kai britų rinkėjai nusprendė išstoti...

Dėl koronaviruso žarstosi sąmokslo teorijomis: mistiniais skaičiais dalijasi tūkstančiai (113)

Milijonai užsikrėtusių, per šimtą tūkstančių žuvusiųjų. Tokia „statistika iš patikimų...

„Grammy“ apdovanojimų gėda: pagerbiant mirusius atlikėjus įvyko klaida

Sekmadienį vykusioje „ Grammy “ prestižinių apdovanojimų ceremonijoje buvo pagerbti ne tik...