aA
Konstituciniam Teismui (KT) trečiadienį paskelbus, kad neteisėtų migrantų sulaikymas ir priverstinis apgyvendinimas užsieniečių registravimo centruose prieštarauja Konstitucijai, opozicija svarsto kelti apkaltą šio įstatymo iniciatorei, vidaus reikalų ministrei Agnei Bilotaitei. Nors buvęs KT pirmininkas Dainius Žalimas kritiškai vertina ministrės iniciatyvą, tačiau pagrindo apkaltai nemato. Pasak jo, tai opozicijos politinis žaidimas.
Žalimas pagrindo Bilotaitės apkaltai nemato: visi žinojo, kad pažeidinėja Konstituciją
© ELTA / Marius Morkevičius

„Realus pagrindas Bilotaitės apkaltai yra toks pats kaip ir kitiems 83 Seimo nariams, kurie palaikė tą įstatymą. Taip pat prezidentui, kuris pasirašė įstatymą. Tokiu atveju reikėtų apkaltas visiems kelti“, – Eltai teigė D. Žalimas.

„Bilotaitė yra įstatymo teikėja, tačiau Seimas galėjo įstatymo nepriimti ir prezidentas nepasirašyti. Čia yra populizmas. Nematau aš jokio pagrindo jokiai apkaltai“, – pridūrė jis.

Pasak buvusio KT pirmininko, kiek daugiau pagrindo diskusijoms yra dėl A. Bilotaitės politinės atsakomybės.

„Politinė atsakomybė yra nepasitikėjimas ministre, kuri teikė tuos įstatymo projektus. Šia prasme politinę atsakomybę galbūt ir didesnę turi Bilotaitė, bet jeigu kalbėtume apie priesaikos pažeidimą ir Konstitucijos sulaužymą balsuojant už įstatymą, tuomet visi Seimo nariai ir prezidentas yra atsakingi (...). Visi žinojo, kad pažeidinėja Konstituciją, ne viena Bilotaitė. Buvo galima jos ir neparemti, ir nepriimti įstatymo“, – svarstė D. Žalimas.

D. Žalimo vertinimu, apkaltos klausimas yra tik opozicijos politiniai žaidimai.

„Žiūriu labai skeptiškai į tokias iniciatyvas, tai yra tiesiog politiniai žaidimai. Kitą vertus, opozicija tam ir yra opozicija, kad siūlytų tokias idėjas, apkaltas keltų ”, – apibendrino buvęs KT pirmininkas.

Kaip ELTA skelbė anksčiau, opozicinei partijai „Vardan Lietuvos“ priklausantis parlamentaras Vytautas Bakas neatmeta galimybės, kad jau artimiausiu metu ims rinkti parašus dėl ministrės A. Bilotaitės apkaltos. Pasak jo, konservatorių deleguota ministrė šiurkščiai pažeidė Konstituciją, todėl, įsitikinęs politikas, konservatorės likimo Seime klausimas turėtų būti svarstomas labai rimtai.

Konstitucija, visgi, buvo pažeista. Ir ji pažeista ne dėl nežinojimo ar nesupratimo. Mes matome grubų Konstitucijos pažeidimą, kada ministrė viską žinojo. Ji žinojo, jog jos inicijuoti veiksmai prieštarauja Konstitucijai“, – komentuodamas KT išvadą dėl migrantų sulaikymo politikos sakė parlamentaras.

Trečiadienį KT nustatė, jog neteisėtai šalies sieną kirtusių migrantų sulaikymas ir priverstinis apgyvendinimas užsieniečių registravimo centruose prieštarauja Konstitucijai. Tokį sprendimą teismas priėmė išnagrinėjusi migranto, atvykusio į Lietuvą iš Irako, skundą. Pastarasis prašė KT įvertinti įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties nuostatas.

Po KT išaiškinimo, Seimo opozicija ėmė diskutuoti, ar vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė neturėtų prisiimti politinės atsakomybės dėl taikytos antikonstitucinės migrantų politikos. Visgi, pati ministrė pažymi, kad užsieniečių teisinės padėties įstatymas buvo keistas viso Seimo vardu, o šiuo metu jau suformuota darbo grupė, ruošianti sprendimus tolimesniam įstatyminės bazės tobulinimui.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(10 žmonių įvertino)
3.4000

Top naujienos

Policijos ieškomas Okuličius – apie gyvenimą po žudynių „Svainijoje“ ir kodėl pabėgo į Ispaniją

Jau daugiau kaip 7 metus Lietuvos policijos visame pasaulyje dėl, įtariama, įvykdytų sunkių...

Verslas PliusAistė Žebrauskienė

Buvusioje „Audėjo“ teritorijoje – grandioziniai planai: kuo pavirs vienas didžiausių Sovietų Sąjungos fabrikų

Markučiuose , buvusioje baldinių audinių gamybos įmonės „ Audėjas “ teritorijoje netrukus...

Ukrainiečiai paragino laukti gerų naujienų – ką tai gali reikšti? (2)

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „ Locked N‘ Loaded “ ekspertai teigia, jog vis...

Futbolo žvaigždės renkasi Lietuvoje: autografų medžiotojus nuvylė tik „Barcos“ simbolis pasaulio čempionas atvyksta taksi

Prieš šeštadienį Kaune laukiančias parodomąsias Lietuvos ir FIFA legendų rungtynes į šalį...

Laukia dar vienas pokytis, keliantis didžiulį pyktį medikams: eilės didės, priežiūra suprastės, o milijonai bus iššvaistyti (6)

Šiuo metu Lietuvoje vaiką galima užregistruoti pirminei priežiūrai ir pas vaikų ligų gydytoją...

Agnė Keizikienė

Kol Tinderyje rado savo širdies draugą, praėjo devynis pragaro ratus: kai pasakė, ką mėgsta veikti laisvalaikiu, pasigailėjau, kad atėjau į pasimatymą

Ringailė savo istoriją pradeda nuo toli. Tinderis jos gyvenime atsirado netikėtai, kai atsisiųsti...

Savaitgalį atslinks tikrasis ruduo: jau bus ir lietinga, ir vėsu

Artimiausios paros meteorologines sąlygas lems iš pietvakarių atslenkantis šaltasis atmosferos...

Fausta Marija Leščiauskaitė

Lygių neturėjusiam serialui – 25-eri. Deja, kai kurios aktorės yra tikrų tikriausios priešės

2000-aisiais TV3 televizija pradėjo rodyti pasaulyje jau geidžiamu tapusį „ Seksas ir miestas “...

„Sodra“ skelbia, kada spalį laukti išmokų ir pensijų

Spalį vaiko priežiūros, nedarbo, ligos ir kitų išmokų bei pensijų mokėjimui numatytos...

Parengė Viktorija Dačinskaitė

Sodo atliekas deginantys gyventojai rizikuoja mokėti didžiules baudas dėl paprasčiausio nežinojimo, ką deginti galima, o ko ne

Rudenį susidaro ypač daug sodo ir daržo atliekų , kurias reikia kažkaip sutvarkyti. Tam yra...