aA
Darbo partija leido kitoms politinėms jėgoms sustiprėti jos sąskaita, per sekmadienį vykstantį suvažiavimą pareiškė išrinktoji partijos pirmininkė Živilė Pinskuvienė ir ragino „darbiečius“ tapti tikra opozicine partija.
Živilė Pinskuvienė
© DELFI / Rafael Achmedov

„Mes leidome kitoms politinėms jėgoms sustiprėti mūsų sąskaita, nes kai buvome labai stiprūs, daug kas buvo mūsų rankose, keli žmonės pasijuto svarbūs ir visu tuo menamu gėriu bandė pasinaudoti, bet susimovė. Ir kai viso to neliko, jie ėmė bėgti. Ką gi, jų čia ir neturi būti“, – kalbėjo Ž.Pinskuvienė.

Vėliau kalbėdama su žurnalistais ji nenorėjo įvardyti, kokius konkrečius žmones turėjo galvoje, tačiau teigė, kad „partiečiai suprato, apie ką buvo kalba“.

Paklausta, ar partijos veikla domisi partijos garbės pirmininkas Viktoras Uspaskichas, ji atsakė neigiamai.

Savo pranešime politikė pažėrė kritikos ir buvusiems partijos lyderiams, ir dabartiniams valdantiesiems.

„Lietuvai vadinamosios Darnios Lietuvos tikrai neužteks. Jeigu kas nors dar to nesuprato, tai greitai supras. Jau šiandien aišku, kad visas problemas, apie kurias garsiai Lietuvos žmonėms kalbėjo rinkimų laimėtojai, užgožė visiškai politinis folkloras ir menkaverčių darbų pastangos, skelbtas profesionalumo principas – tik deklaracijos. Viskas prasidėjo mėgintuvėliais, sijonėliais, fortepijonais, interesų konfliktais. O kur tie rinkimų pažadai?“ – kalbėjo „darbiečių“ vadovė.

„Turime užimti absoliučiai aiškią opozicinės partijos vietą. Neturime teisės smagiai trinti užpakalius, patogiai apsėdę visus suolelius valdžioje ar šalia jos. Negalima gražiai vartyti akis ir tylėti. Kodėl tai pabrėžiu? Todėl kad šiandien Lietuvoje nėra nė vienos opozicinės partijos“, – per suvažiavimą šeštadienį tvirtino Ž.Pinskuvienė.

Ji peikė ir buvusius koalicijos partnerius socialdemokratus, nepaisydama, kad du „darbiečiai“ priklauso šios partijos frakcijai Seime, ir opozicijoje esančius konservatorius su liberalais.

„Matome, kuo šiandien pavirto mūsų buvę partneriai socialdemokratai, konservatoriai – seneliai ir anūku, o liberalai, kurie susipyko su sveiku protu. Jie visi – nei mėsa, nei žuvis. Tampa aišku, kad Darbo partija – vienintelė Lietuvos viltis. Todėl ir turime susitvarkyti, turime stipriai pasitempti ir atnaujinti savo partinę organizaciją, partijos programą“, – tvirtino „darbiečių“ lyderė.

Po suvažiavimo Ž.Pinskuvienė žurnalistams patvirtino, kad siūlys Seime dirbantiems partijos nariams palikti Socialdemokratų partijos frakciją ir dirbti opozicijoje.

„Tikrai šitą siūlymą teiksiu tarybai svarstyti. (...) Tik taryba nuspręs, kur dirba mūsų Seimo nariai. O Seimo nariai yra komandos žmonės“, – sakė ji.

Paklaustas, ką mano apie išrinktosios pirmininkės nuomonę, pirmasis partijos pirmininkės pavaduotojas, Seimo narys Valentinas Bukauskas tiesaus atsakymo vengė, teigdamas, kad jam šiuo metu ne tai galvoje.

„Darbiečių“ vadovė ragino partijos narius pradėti intensyviai rengtis savivaldos rinkimams. Vėliau Ž.Pinskuvienė žurnalistams sakė, kad norėtų, jog verslininkai nebebūtų matomi kaip blogis – tai ji nurodė kaip vieną svarbiausių tikslų savivaldos rinkimuose.

„Esame puikiausia alternatyva mėgėjiškai dirbančioms valdančiosioms ir snaudžiančioms opozicijos partijoms. (...) Turime pora metų iki rinkimų. Laiko distancija – trumpa, įsibėgėjimo takelio pakilimui beveik nėra. Matau didžiulę prasmę Darbo partiją atnaujinti, sutelkti ir parengti naujam skrydžiui. Pamatysite, būtent savivaldos rinkimuose mes prisiminsime pergalės skonį“, – pareiškė Ž.Pinskuvienė.

Ji pranešė, kad šis šeštadienis, vasario 12-oji, skelbiama partijos atsinaujinimo pradžia.

„Ką pasėsi, tą ir pjausi. Šitą patarlę Lietuvoje žino visi, net ir patys mažiausieji. Tai mūsų protėvių išmintis. Tai štai ir pjauname. Ir dabar prasideda nauja sėja, tik nuo mūsų pačių, mūsų visų priklausys, kas užaugs. (...) Viską turėjome: ir pergales, ir postus, ir visas galimybes įgyvendinti savo programą bei įsipareigojimus žmonėms. To žmonės nepamiršo. Netrypčiokime vietoje pasimetę, nekaišiokime vieni kitiems pagalių į ratus, neturime tam laiko“, – kalbėjo naujoji Darbo partijos vedlė.

Ji pabrėžė, kad ir partijoje, ir šalyje svarbiausia turi būti tinkamas požiūris į žmogų.

„Didžiausia bet kurios valdžios bėda yra jos požiūris į žmogų – nepagarba, nesiklausymas ir negirdėjimas, manipuliacijos, kai reikia gauti naudos sau, bet kai tikslai pasiekiami, žmonės lieka tuščia vieta“, – tvirtino Ž.Pinskuvienė ir retoriškai klausė, kada „žmonės galės pasijusti žmonėmis, pradėti normaliai dirbti ir užsidirbti čia, Lietuvoje“.

Darbo partija sekmadienį Kaune surengė suvažiavimą, per kurį išrinko pirmininkės Ž.Pinskuvienės pavaduotojus, tvirtino kitas valdymo struktūras.

Naujas suvažiavimas surengtas po to, kai partija per gruodžio 11 dieną Kėdainiuose vykusį suvažiavimą pirmininke išrinko Širvintų merę Ž.Pinskuvienę, tačiau jai nepavyko suformuoti kitos vadovybės. Keli politikai atsisakė tapti jos pavaduotojais, nebuvo patvirtintas Darbo partijos prezidiumas.

Dėl to Teisingumo ministerija atsisakė partijos pirmininke registruoti Ž.Pinskuvienę ir nurodė baigti formuoti vadovybę. Darbo partijai laikinai vadovauja Seimo narys Valentinas Bukauskas.

Praėjusią kadenciją valdančiojoje daugumoje buvusi Darbo partija per spalį vykusius rinkimus daugiamandatėje apygardoje neperžengė patekti į Seimą reikalingo 5 proc. balsų barjero. Vienmandatėse apygardose mandatus iškovojo du partijos iškelti atstovai: Valentinas Bukauskas ir Petras Čimbaras. Jie Seime prisidėjo prie Socialdemokratų partijos frakcijos.

Naujausi visuomenės nuomonės tyrimai rodo, kad Darbo partijos populiarumas yra sumenkęs iki maždaug 2 procentų – tiek apklaustų gyventojų už juos balsuotų per rinkimus.

BNS
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Matijošaitis: aš dar jaunas, man tik 62-eji, spėsiu kandidatuoti į prezidentus kitą kartą (216)

Praėjusią savaitę laikęs intrigą dėl prezidento rinkimų Kauno meras pirmadienį paskelbė savo...

Po daugiau nei mėnesio tūkstančių emigrantų laukia lemtingas sprendimas: tai gali visiškai pakeisti Lietuvos veidą (182)

Didžiojoje Britanijoje gyvenantys lietuviai jau dabar jaučia nerimo nuotaikas ir skuba į konsulatus...

Prekybos tinkluose – pirmosios lietuviškos daržovės: kaina ūkyje ir parduotuvėje skiriasi dvigubai (94)

Iki kalendorinio pavasario likus porai savaičių Lietuvos šiltnamiai jau ima pirmąjį derlių,...

Nausėda: sumažinus Seimo narių skaičių, pensijas būtų galima padidinti po 10 centų (340)

LRT „Dienos tema“ tęsia pretendentų į Lietuvos prezidentus prisistatymą. Pirmadienį studijoje...

Sergančiam „Žalgiriui“ skubiai reikia vaistų: ar įmanoma dar šį sezoną užbaigti kitaip? (215)

Ilgametis Lietuvos krepšinio karalius Kauno „Žalgiris“ neteko vienos regalijos – sekmadienį...

Superturtingiems rusams – Kinijos jaunuolių atkirtis (45)

Ši tendencija užgimė Rusijoje ir ypač išpopuliarėjo tarp turtingų tėvų atžalų instagrame....

„Saldžiai“ išsimiegojęs Adomaitis kibo į darbus su rinktine (6)

Prabėgus mažiau nei parai po įspūdingo Karaliaus Mindaugo taurės finalo ir Vilniaus „Ryto“...

Psichologė: kodėl žodžiai „aš tave myliu“ kartais labiau skaudina nei džiugina (3)

Žiauriausias melas, kurį galima pasakyti kitam žmogui – prisipažinti meilėje, kai jos...

Žmona palūžusi: vyro priklausomybė nuo pornografijos išskyrė šeimą (14)

Jaučiuosi visiškai palūžusi, mūsų šeima baigia suirti. Suprantu, kad proceso jau...

Išskirtiniame interviu – visai kitoks Merūnas: prasitarė apie pačią intymiausią patirtį ir rėžė atvirai (36)

Realybės šou „Aš – laidos vedėjas“ dalyvių kova dėl geriausio laidų vedėjo vardo...