Žiniasklaidai ir Lietuvos politikams išplatinta analizė, kurioje kritikuojamas Vyriausybės patvirtintas susitarimas tarp "Williams" tarptautinio padalinio ir "Jukos", yra iš esmės klaidinga. Ja akivaizdžiai bandoma sustabdyti sandorio dėl ilgalaikio naftos tiekimo užbaigimą, teigiama "Williams" pranešime spaudai.
R.Majorsas ir M.Brudno
Pasak "Williams Lietuva" generalinio direktoriaus Randy Majorso, "Williams-Jukos" susitarimas remiasi 1999 m. mūsų bendrovės ir Lietuvos Vyriausybės pasirašyta investicijų sutartimi. Galiojanti bei Anglijos teisės reguliuojama Investicijų sutartis nustato visų ateities investicijų į "Mažeikių naftas" sąlygas.

Jau 1999 metais buvo aišku, kad, norint realizuoti "Mažeikių naftos" modernizacijos planus, įmonei, be "Williams", būtinas dar vienas investuotojas atstovaujantis tarptautinę finansų bendruomenę ar Rusijos naftos pramonę. Investicijų sutartis nustato jų investicijų į "Mažeikių naftą" sąlygas išplatinant naujas bendrovės akcijas".

Investicijų sutartis numato 10,1 procento akcijų emisiją galimiems skolintojams, tokiems kaip Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas ar kitiems asmenims. "Jukos", kaip "kitas asmuo", įsigis akcijas kaip dalį savo investicijos į "Mažeikių naftą", o taip pat paskolins "Mažeikių naftai" 75 milijonus JAV dolerių. Pastaroji aplinkybė kvalifikuoja Rusijos bendrovę kaip finansinį skolintoją.

Antrosios sandorio stadijos metu "Jukos" įsigis antrą, naują akcijų emisiją, sudarančią 18,63 procentų įstatinio kapitalo. Per abi emisijas iš viso bus sumokėti 75 milijonai JAV dolerių, ir tai bus didžiausia užsienio investicija Lietuvoje šiais metais. Po abejų emisijų tiek "Jukos", tiek "Williams" valdys po 26,85 procentus "Mažeikių naftos" įstatinio kapitalo.

Pasak R.Majorso, kaltinimai, kad "Jukos" įgis akcijas žemesne nei rinkos kaina, yra absurdiški. "0,79 lito, kuriuos "Jukos" mokės už vieną "Mažeikių naftos" akciją, yra daugiau negu buhalterinė šių akcijų vertė ar dabartinė biržoje mokama kaina. Šių metų pradžioje buhalterinė "Mažeikių naftos" akcijų vertė buvo 0,46 lito už akciją. Birželio 14 dieną, prieš paskelbiant naujienas apie sandorį su "Jukos", už "Mažeikių naftos" akciją Nacionalinėje vertybinių popierių biržoje buvo mokama 0,62 lito. Paskelbus apie susitarimą, rinka reagavo teigiamai, o akcijų kaina birželio 29 d. pakilo iki 0,73 lito", - aiškina R. Majorsas pranešime spaudai.

Investicijų sutartis taip pat numato 3,3 proc. akcijų, valdomų valstybės, perleidimą "Williams", kad šios bendrovės nuosavybėje po pirmosios, 10,1 procento, akcijų emisijos liktų 33 procentai "Mažeikių naftos" įstatinio kapitalo. Pasak R. Meidžorso, "ši nuostata yra sudėtinė 1999 m. Investicijų sutarties dalis ir negali būti pakeista. Tačiau, išleidus antrąją emisiją, "Williams" sutinka sumažinti savo dalį ir tapti lygiaverčiu "Jukos" partneriu "Mažeikių naftos" kapitalo struktūroje."

"Deja, ši vadinamoji analizė yra ne kas kitas, kaip bandymas sustabdyti susitarimą dėl ilgalaikio naftos tiekimo ir pradėti tarptautinę galią turinčio "Williams International" ir Lietuvos Vyriausybės susitarimo persvarstymą", - sakė R.Majorsas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dėl svajonių darbo pakloja tiek, kad galėtų nusipirkti butą Vilniuje

Emigracija, trys skirtingos darbovietės, bemiegės naktys, intensyvios studijos, dar intensyvesni...

Apie sprendimo dėl vaiko pinigų užkulisius prabilo Lazutka: negražiai sužaista (55)

Užuot sumažinę mokesčius vaikus auginantiems tėvams, valdantieji juos padidino. Taip interviu...

Baltijos šalių reakcija išsiskyrė: Estija pasveikino Putiną, Lietuva – ne (17)

Baltijos šalių reakcija į Rusijos prezidento Vladimiro Putino perrinkimą išsiskyrė: Estijos...

Kas būtų išdrįsęs eiti į rinkimus: kaip balsavo Seimo nariai (24)

Seimui apsisprendus nesvarstyti pirmalaikių rinkimų idėjos, kurią siūlė opozicija, DELFI...

Iš siaubo namų ištrūkę vaikai jau mėgaujasi laisve (2)

13 vaikų, kuriuos kalino jų pačių tėvai, šiuo metu yra globojami „mylinčių“ šeimų ir...

Lietuva blokavo ES išvadas dėl žemės ūkio

Europos Sąjungos (ES) žemės ūkio ministrai neišgirdo Lietuvos ir dar 4 šalių reikalavimo po...

Viešas Lietuvos chirurgų pareiškimas: nebegalime tylėti (38)

Antradienį, po mėnesio nuo dienos, kai VUL Santaros klinikas ištiko korupcijos skandalas, kurio...

Po Putino pergalės Kremliaus ruporai nusitaikė į Lietuvą: kam jūs reikalingi, net JAV jus išduos (601)

Rusijoje paskelbus apie triuškinančią Vladimiro Putino pergalę jau pirmajame prezidento rinkimų...

Prie Rusijos ambasados Londone – ašaringas atsisveikinimas (113)

Antradienį iš Rusijos ambasados teritorijos Londone į oro uosto pusę išvažiavo automobilių...

Šios klaidos mėsą gali sugadinti negrįžtamai: svarbu net pjaustymo lentelė (11)

Neturint patirties paruošti įmantresnį mėsos patiekalą gali būti tikras iššūkis. Būtent...